Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy történhetett? Második...

Hogy történhetett? Második abortusz védekezés mellett.

Figyelt kérdés

Sajnos volt mar egy 18 évesen. Aláírom felelőtlen voltam. De most a párommal rendszeresen vedékeztünk óvszerrel és terhes vagyok :( Párom is meg volt lepődve hogy hogy történhetett mert ő is tisztában van vele, hogy védekeztünk. Nagyon fájt, de megkérdezte hogy biztos tőle van-e. Amit teljes mértékben megértek mert védekeztünk. Sajnos most se tudom megtartani a babát. Teljesen le vagyok törve, hogy ez hogy történhetett :(

21/L


2015. ápr. 29. 06:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha egyszer elolvasod a hasznalati utasitast, akkor rajta van, hogy kb 99,5%ban ved. Szoval 1000nobol 5 terhes marad. Ugyanigy a gyogyszernel is. 21 Evesen egyebkent erdemes lenne lassan gyogyszert szedni, mellette ovszer es akkor nem nyirod ki a mehedet az abortuszokkal. (A babakrol nem is beszelve..)
2015. ápr. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Biztos hogy nem tudjátok megtartani? Én nagyon hasonló cipőben vagyok. Az elején felelőtlenek voltunk, 3 hónapja voltunk már úgyis együtt és teherbe estem, nem tartottuk meg. Felelőtlenek voltunk mert egy két alkalommal nem volt nálunk óvszer, nem hittük hogy baj lesz, tényleg idióták voltunk. Nem tudtuk hogy mennyire lesz tartós a kapcsolatunk, megijedtünk, nem beszéltünk mással az egészről, két héttel volt a nulladik vizsgálattól a műtétem 8 hetes volt.

Utána én gyógyszert szedtem, de váltanom kellett mert nagyon erősek voltak a mellékhatásai, abban az egy hónapban amíg a doki javasolta hogy ne szedjek semmit teherbe estem úgy hogy minden alkalommal óvszerrel védekeztünk.

Enyhén kiakadtam. Tudtam hogy nem csinálom mégegyszer végig. Nem azért mert fájt a műtét, nem azért mert elítélt volna valaki, hanem mert a műtét napján sírva hívtam fel a párom hogy haza akarok menni, ezt úgy mondtam hogy tudtam hogy nem megyek haza, mert a semmire szültem volna, mégis haza akartam menni, haza akartam vinni. Az abortusz meg is viselte nem kicsit a kapcsolatunkat..

Amikor elmondtam hogy terhes vagyok, ő is megkérdezte hogy tőle van e, ő is megdöbbent mert nem volt olyan hogy nem volt rajta óvszer, nem vett észre olyat hogy kiszakadt volna, nem értette ő se.

Nem beszéltünk abortuszról, tulajdonképpen nem beszéltünk a jövőről, kellett pár nap. Egy véletlen folytán egy baráti családnál kiderült a dolog, plusz beszélgetni kezdtem a testvéremmel és egy barátnömmel erröl. A környezetünk döbbenetes milyen jól fogadta a dolgot. Bátorítani kezdtek, mondván nem vagyok gyerek 21 évesen, és ő se az. Ő dolgozik én tanulok. Nem egyszer számoltuk át, de anyagilag nem láttuk azt hogy ne tarthatnánk meg, nem keresi halálra magát, és én se a diákmunkával, egyetem miatt gyedet kapok, a hátra levő évek alatt pedig a pici is felnő annyira hogy utána dolgozhassak mellette.

Már nem volt olyan fiatal a kapcsolatunk se hogy azt mondjam azért ne.

Ez már nem egy felelőtlenség miatti ijedt döntés volt. Vártunk volna vele igen, de egy gyerek nem kérdezi mikor alkalmas, és hogyis mondjam ha isten munkát ad, erőt is ad hozzá. Miután úgy döntöttük megtartjuk csőstül jött a baj. Volt néhány számlaprobléma, ami miatt néha le tudnám csapni őt, ugyanis ha segítséget kér tőlem nem lennének. A havi kifizetések megemelkedtek, elromlott az elektromos hálózat, és az ezeréves panelvízvezeték feladta a szolgálatot (amikor megvette úgy tudta kicserélték) a diákszövetkezet nem vállalt terhesen, az egyetemen a tanárok kicsit furán fogadták, az egyik ismerős aki felajánlott egy jó pár babadolgot visszavonta mert ő is babás lett. De azóta lett egy fizetésemelés, kiderült hogy fiú, használt oldalon beszerezhető nagyon sok minden, még a lakást is tudjuk újítgatni :)

Nem mondom hogy nem őrlődök néha jó vajon hogy így alakult, de ezek múló gondolatok már. Tehát szerintem gondoljátok át jól, ne csak egymással beszéljétek meg (de azt se hagyjátok ki), és tényleg nézzetek meg minden lehetőséget

2015. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén én dolgozok most kezdtem egy hónapja ezen a munkahelyen szoval semmi GYES-t nem kapnék. A párom az még tanul idén végez könyvelő kent. 6 éve vagyunk együtt, de még nem érezzük magunkat alkalmasnak egy babára. Szüleimmel élek,támogatnának, ha tudnának. Sajnos anyagilag nagyon rosszul állunk csak édesapámnak van jövedelme annak is a 60%at lefoglalja a bank szoval nagyon kevés pénzből élünk. Rajtam kívül még van egy öcsém is akit el kell tartaniuk. Ez szerintem elég egyértelmű hogy nem tudom megtartani a babát :(
2015. ápr. 29. 08:10
 4/23 anonim ***** válasza:
A párod egyetemen tanulja a szakot?
2015. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem, okj-n
2015. ápr. 29. 08:19
 6/23 anonim ***** válasza:
20%

A terhesség alatti kötelező vizsgálatok tb támogatottak tehát ingyenesek. Magyarán terhesség alatt én is csak vitaminra költök.

Engem diákként nem vállaltak, de sokan a 27 hétig dolgoznak (ha vállalnának én is dolgoznák még).

Ha a párod idén végez akkor akár a szülés előtt elhelyezkedhet. Az ő családi hátteréről nem írtál (együtt éltek e tudna támogatni valaki titeket részéről (szülők stb)))

Gyedet nem igényelhettek, de Gyes Csp és egyszeri anyasági jár a szülés után.

Én ismerősöket végigkérdeznék babahoni után. De rengeteg ingyenes csoport és felajánlás is van..

A kicsi 20 hetes kortól bölcsibe iratható. Onnantól akár visszamehetsz dolgozni is

Ha minden kötél szakad átmeneti otthont is igénybe lehet venni.. (Ilyen ismerősöm van, a párja elhagyta a családja se segített, a semmire szülte meg, nehéz időszak volt de mire 1 lett a kicsi már nem volt szükség az átmenetire...)

2015. ápr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A párom is a szüleivel él még és eltartják. Ő nem akar még babát :( tanulni akar tovább.
2015. ápr. 29. 09:16
 8/23 anonim ***** válasza:
17%

1. Mi van, ha soha többet nem lehet gyereked? Egy műtétnek is vannak ilyen kockázatai, kettőnek meg már elég nagy. Ne higgy annak, aki azt mondja, hogy nem, mert az hazudik. Ez egy komoly beavatkozás.

2. Miért nem lehet duplán védekezni? Gyógyszer szedni és óvszert is használni, ha ennyire termékeny vagy? Miért nem lehet ellenőrizni legalább minden aktus után az óvszert? Minőségi az óvszer? Mi évekig védekeztünk gumival, de egyszer sem volt gond belőle. Persze, mi egyetem alatt sem vetettük volna el, nem tudtuk volna megtenni. Már akkor megbeszéltük a párommal, hogy, ha megfogan, akkor mindenképpen azon leszünk, hogy felneveljük.

2015. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%
Az óvszert megnézni lxus aktus után?! Ha folyik, sürgősségi... alap, főleg, ha nem akartok babát.
2015. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Az sem biztos es van olyan kicsi luk ami nem latszik

nem kell okoskodni

2015. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!