Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondolsz, a magyaroknak...

Mit gondolsz, a magyaroknak mennyi abortuszuk van?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a magyar nők hány százalékának volt már abortusza legalább 1x? Mondjuk 50 éves korig. Ha mondanod kéne százalékot, mennyit mondanál?
2015. jún. 4. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
5 szazalek.tipp
2015. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Hat millió meg nem született gyermekkel lehet számolni azóta, hogy legális a magzatelhajtás. Ezt olvastam.


Abasáron van egy emlékmű nekik, 1991-es, ott még ötmilliót említenek.

2015. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Egy éve kb. 35.000 volt az abortuszok száma, de ebben benne vannak azok is, akik több kört mentek a majálison, szóval legyen csak 32.000. Mennyi lehet most a fogamzóképes nők száma Magyarországon? Olyan 3.5 millió kb? Mennyi az eredmény? 1%? :) Fáradt vagyok, lehet, hogy hülyeségeket tippelek, de kíváncsi vagyok.
2015. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Richternek volt egy kutatása 2013-ban, ott 14%-ot mértek, a valós szám ennél némileg magasabb lehet a ma 40-50-es korosztály 20-25 évvel ezelőtti tökéletlenebb fogamzásgátlási lehetősége és nagyobb számú abortusza miatt - meg azok eleve nagyobb létszámú generációk - szóval ha mondjuk az elvileg termékeny 16-50 éves nőket veszed, a valós arány olyan 18-20% körül lehet.
2015. jún. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%?
2015. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kürasszír ***** válasza:
100%

Én egyetemre járok, filozófia szakon etikát is tanultam, innen az infó.


Mivel Magyarországon világviszonylatban az 1960-as és az 1980-as évek között kirívóan magas volt a terhességmegszakítások száma - volt hogy a lakossághoz és az élve születések számához viszonyítva világelsők voltunk - nagyjából az feltételezhető, hogy a ma élő magyar nők egyharmadának lehetett abortusza.


Ugye több mint hatmillió terhességmegszakítás esett a tízmilliós országunkban 1956 óta.


Az előttem szólók említették, hogy sok lehetett az ismételt abortusz is, azaz egy nő több ilyen beavatkozáson esett át.


Erre nézve is van adat, a terhességmegszakításon átesett nők egyharmadának volt egynél több abortusza élete során.


Tehát a magyar nők valamivel több, mint egyharmada abortált, s közülük egyharmad egynél többször tette ezt.

2015. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Kb. 80 százaléknak lehetett, ha igaz, amiket beszélnek szülészeteken-nőgyógyászatokon.

Ha a rokonokat-ismerősöket nézem, akkor a felének; ha igazat mondanak; és azoknak is több.


Elég sokszor lehetett -közhelyen,utcán- hallani olyan kritikákat 3-4-5 gyerekes családokra, hogy "na, és; nekem is lenne, ha mind megtartottam volna".

2015. jún. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Durva számok. Mi lehetett az oka?
2015. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi lehetett az oka?

Az elsőre legtöbbször szerintem az, hogy még iskolás volt valaki. Hallottam már általánosban is -idősebb volt-, dr főleg középiskolában. Aki egyetemen vagy főiskolán került ilyen helyzetbe, az lehet, hogy megtartotta. Viszont ott is sokat lehetett hallani. Persze mindig hozzá kell tenni, hogy ahogy mondták, beszéltek róla. Mert volt olyan érzésem is, többször, hogy csak a tapasztaltságát próbálta valaki fitogtatni.

Munkahelyen ha nem is beszéltek konkrétan róla, de volt, hogy el kellett mennie valakinek egy-egy napra egészségügyi okból, egymás után többször, és utalt a problémákra. Nem morálisakra, hanem hivataliakra. Szóba se jött legtöbbször a "megtartás" esélye.

Hallottam,hogy valahogy lehetett más helyre menni, mint a lakóhely, órákat buszozni oda-vissza, hogy titokban lehessen tartani. Bár az AB bizottság helyben volt. De mindenki megkaptta az engedélyt, csak annyit kellett mondani, ahogy hallottam,hogy "nincs rá pénzünk". Nem ellenőriztek, nyilvánvalóan gazdagabb, autós-nyaralós-utazgatós-valutaszámlás egy gyerekes ember is szó nélkül megkapta, ahogy tudom, nem akadékoskodtak.

Mellesleg, a törvények szerint akinek 3 pozitív nőgyógyászati eseménye volt, az rögtög sterilizálathatta volna magát, mégsem tették. Többektől kérdeztem, hogy miért nem inkább azt választja, hiszen egyszerűbb lenne. De azt elvből elutasította, akit csak kérdeztem, igazából gondolkodás nélkül, annyival, hogy ki tudja, mi lesz. Érdekes.

2015. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kényes téma; senki nem válaszol.


Hogy mi lehetett az oka?

Bár ez nem ok; de az 50-es,60-as évekig nem volt tabletta. Volt irrigálás és gumióvszer. A gumióvszert a gyógyszertárban darabszámra kellett kérni a gyógyszertárostól vagy a pénztárostól, és egy nagy üveg tartóban volt a pulton, abból számlálták ki. Olyanféle kinézete volt, mint a régi cumiknak.

Volt még a spirál is mint fogamzásgátlás.


A mai 50 körüliek voltak a " megtartottak", gondolom sokan hallottuk is, így vagy úgy.

2015. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!