Abortuszra kell mennem de halálfélelmem van az altatás miatt. Aki már átesett ilyen műtéten tud valamit mondani? Állítólag leszijjazzák az embert és el altatják. Félek hogy nem kelek fel.

Figyelt kérdés

2015. jún. 16. 23:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
79%
Ez rutinműtét, felfogsz kelni ne aggódj. Nem tudom mi alapján hoztad ezt a döntést, barátnőmnek is volt amikor 18 évesen még nagyon nem akart gyereket nem is bírta volna eltartani meg semmi, érthető volt nála ez a döntés, ő is félt, de kapott előtte valami nyugtató félét és utána altatás kb semmit nem vett észre az egészből. Picit lábadozott 6 hétig ugye semmi szex aztán mintha mi sem történt volna. Tavaly májusba szülte meg a kislányunkat aki makk egészséges és minden rendben volt vele is!
2015. jún. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
85%

nekem cisztákat szívtak le vákuummal, de ez majdnem ugyanaz mint az abortálás (csak ugye itt kóros valamit távolítanak el nem leendő-babát).

Kaptam egy branült a kézfejembe, amikor felfeküdtem az asztalra az altatós elkezdte azon át adagolni a cuccost, közben beszélgettünk (eleinte), majd maszkon át kaptam valami gázt. Innentől nem nagyon emlékszem, lehet, hogy leszíjaztak a biztonság kedvéért, de hogy akkor már nem voltam magamnál az tuti.

2015. jún. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi, nem lesz semmi gond. De tényleg. Elég ritka az aki nem ébred fel az altatásból, és az sem ilyen műtéteknél fordul elő.

Igen, műtét előtt tényleg "leszíjaznak", de azt azért, hogy ne tudd rángatni a karod, amibe az infúziók mennek. Az altatásból meg annyit veszel észre, hogy a részegséghez hasonló szédülést érzel, és a következő pillanatban meg már ébredsz fel a megyfigyelőben. Hidd el, egy altatásnál sokkal veszélyesebb, félelmetesebb dolgokat csinálunk nap mint nap :)

2015. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
63%
Ne félj tőle, a legjobb halál altatásba belehalni, ha már muszáj valahogy, de ez valami eszméletlenül ritka.
2015. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
36%

Leszíjazni??? Mi??? Ez honnan?


Nekem mandulaműtétem volt, altattak, sikeresen felébredtem, no para. Előtte megnéz az altatóorvos. Nyugi.

2015. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak üzenem hogy dugja fel a jóindulatát magának. Nem egy felelőtlen tini vagyok. 28 évesen 2 évet vártam a babára és kiderűlt hogy beteg. úgyhogy ha be vagy keseredve az életeden, keress fel egy meddőségi központot... többieknek köszönöm a normális hozzászólásokat. ha van még akkor várom.
2015. jún. 16. 23:22
 7/45 anonim ***** válasza:
83%
Mindenkit, minden altatásban végzett műtétnél leszíjaznak, az altatáshoz ugyanis izomlazítót kapsz, enélkül, tónustalanul a karjaid konkrétan branülöstől-pulzoximéterestől-infúzióstól lógnának a semmibe, a lábaid szintén... Ne aggódj ezen, nem lesz baj.
2015. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező. Ugyan nem volt abom. Igy ez off. De kitartást kívánok és ne foglalkozz az ilyen megkeseredett unatkozó emberekkel. Ne aggodj tudom milyen a műtét előtti félelem pedig csak gerincbe érzéstelenítettek a bokam utána pedig a császárom miatt. Ne aggodj. Minden rendben lesz. Egy Szinten 28 éves.
2015. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
70%
Csak én nem látom mi rosszat írt az első? Szegény csak elmondta, hogy a barátnőjének is volt, s nem lett semmi következménye...
2015. jún. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Törölték azt a választ.
2015. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!