Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek elitélendő dolog...

Szerintetek elitélendő dolog ha valaki azért megy abortuszra mert nincs más választása, de ha tehetné megtartaná?

Figyelt kérdés
biztos más is van ilyen helyzetben

2015. jún. 28. 13:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%
Én nem ítélem el, de sok olyan van, aki nem bírja felfogni, hogy sokszor nincs más lehetőség. Mindenféle gyilkosnak elhordja a nőt, akinek enélkül is van elég baja. Nagyon nagy keresztények sokan, miközben ismeretlenül ítélkeznek és gyűlölködnek. Abba nem gondol bele a hülyéje, hogy lehet komoly betegség miatt nem tudja kihordani szerencsétlen.
2015. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
39%

Sose itelkeztem masok felett. Van az a bizonyos kategoria h csak kicsit tette be, nem ment el bennem stb. Aztan meg vakarja a fejet h terhes lett es ugy megy abortuszra. Persze msr utana azon jar az esze h mikor szexelhet ujra.

Van aki vedekezes mellett esik teherbe es szeretne megtartani de nem teheti meg, nem itelem el. Nem is nezem le amiatt h nem szuli meg es adja orokbe. Nem nevezem gyilkosnak sem. Ha vki ilyen ugy gondolom cseponyi emberseg se szorult bele sem.

2015. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
43%
Ebben a tekintetben nem kell elítélni senkit sem legfeljebb lehet megérteni és nem megérteni. Az adott élethelyzetbe nem mindenki kerül bele, ennek megfelelően még azt sem tudhatjuk bizonyossággal, hogy mi magunk hogyan viselkednénk (mondani persze lehet sok mindent).
2015. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki azért megy abortuszra, mert nincs más választása! Ez egy értelmetlen kérdés!
2015. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
26%
Én elítélem az abortuszt, mint tettet, de mások felett próbálok nem ítélkezni. Persze nehéz ezt kiiktatni, de nem az én vállamat fogja nyomni a teher más nő tettei miatt.
2015. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
72%
Első vagyok. A legundorítóbb az volt, ahogy - mivel ápoló vagyok - néhány kollega bánt egy fiatal, abortuszra jött lánnyal. Szerencsétlennek testi-lelki fájdalma is épp elég volt, mire le lett oltva, hogy így jár, aki megöli a gyerekét. Ezt érdemli, remélik is, hogy fáj neki. Nem győztük vígasztalni utána szerencsétlent. Ha meghallgatták volna, akkor tudhatták volna, hogy azért vetette el, mert megerőszakolták és azért esett teherbe. Bármikor ránézett volna a gyerekre, ez jutott volna eszébe.
2015. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
51%

Én akkor se ítélnék el senkit az abortuszért, ha lenne lehetősége megtartani a gyereket, de nem akarja. Senki se csinálja szórakozásból, biztos megvan az oka, amiért inkább emellett döntött.


Egy kivétel van nálam, ha a sokadik alkalomról van szó.

2015. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
61%

16 évesen én sem akartam az abortuszt, meg akartam tartani a babát. Anyám azzal fenyegetőzött hogy akkor mehetek amerre látok. Akkori párom szintén hallani sem akart róla. Én meg egy gimis voltam aki életében egy napot sem dolgozott. Mit tehettem volna mégis? Gyakran jut az eszembe a mai napig, eszembe se jutna ítélkezni. De mindenkinek van oka aki abortuszra megy. Vagy ez, vagy az. És inkább abortusz mint egy felelőtlen gyermekvállalás a semmire, nyomorba.

Persze az aki már a sokadik abortuszra megy az más kérdés, ítélkezni nincs jogom felettük sem de egy abortusz is éppen elég, hogy utána tényleg felelősségteljesen védekezzen valaki..

2015. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Van itt még valaki ilyen helyzetben?
2015. jún. 28. 14:34
 10/33 anonim ***** válasza:
46%
Milyen helyzetben?
2015. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!