Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy abortusz mennyire lenne...

Egy abortusz mennyire lenne fájdalmas altatás, érzéstelenítés nélkül?

Figyelt kérdés
Mondjuk viszonyítsuk egy kemény szüléshez4

2015. aug. 10. 05:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Nyilvánvalóan sokkal fajdalmasabb, nem véletlenül altatnak hozzá.
2015. aug. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Altatnak, nem érzed.
2015. aug. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Se erre ki tud válaszolni? Tudtommal mindenkinek vagy altatásban vagy èrzéstelenítéssel csinálják.
2015. aug. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Nem azért altatnak, mert fájna, hanem mert mocsok nagy kárt csinál a kaparó, ha megmozdulnál, befeszítenél. A méh fala viszonylag érzéketlen, a szülés pont azért fáj, mert onnan kikerül egy emberi test és mellette már okoz fájdalmat a préselés. Volt már szorulásod? Ott sem a bennt lévő fáj, hanem a kijövő. A szülésnél sokkal nagyobb dolog jön ki!
2015. aug. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem volt eü-küretem nem múló menszesz miatt, ez sokban hasonlít az abortuszra. Ezt bódításban csinálják, de a szervezetem rosszul reagált a szerre, így a műtét vége előtt magamhoz tértem. Vonyítottam mint egy kivert kutya, olyan kínt én még nem éreztem. Szültem már, az teljesen más fajta fájdalom. Ott a kijárat fájt a kitolásnál, itt pedig azt éreztem, hogy konkrétan kibeleznek. A dokim azt mondta, hogy a méhszáj mesterséges kitágítása okozza elsősorban a fájdalmat arról nem is beszélve, hogy a méhszáj valami agyi ideggel is összeköttetésben áll, így a méhszáj piszkálása (pl szülésnél a tágítása, a spirál felhelyezése stb) gyakran tud ájulást is okozni. Nálam végül a felébredés, a stressz stb görcsrohamot váltott ki, pedig korábban nem volt ilyen problémám. Küzdöttek rendesen, hogy baj nélkül megússzam.
2015. aug. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Amennyire tudom, technikailag a méhlepény kikaparása ugyanaz, mint az abortusz (küret). Szülés után nekem ezt szedték ki, műtő hiányában teljesen éber állapotban.


Szó szerint olyan érzés volt, mintha egy belső szervemet tépnék ki, megfogalmazhatatlan fájdalom. A szülés egy vicc volt ahhoz képest. Ráadásul az orvos kapkodott, mert zárult a méhszáj, így kézzel nyúlt fel és próbálta letépkedni. Szerintem egy éber állapotban végzett amputáció lehet hasonló.


Előtte kemény szülésem volt, de inkább sorozatban ismételtem volna hússzor, mint ez a beavatkozás. 15 perc kínzás után lett műtő, olyan boldogan még ember nem várta az altatást, mint én. Amikor szegény anesztes odajött ismertetni a beavatkozást, rámordultam, hogy tudom, hadd írjam alá és üssenek már ki, mert nem bírom.



Technikailag gondolkozom a különbségen, talán az más, hogy nálam egy teljesen kifejlett méhlepényt kellett lefeszegetni a méhfalról, míg egy abortusznál még annyira nincsen rágyógyulva a méhfalra a méhlepény. Viszont abortusznál tágítani kell - nekem erre nem volt szükség, mert percekkel korábban jött ki ott egy újszülött.

De mondom, ezt a kínt ellenségemnek se kívánom. A kórháznak meg lószerszám a s...gébe, hogy a belső protokoll nem engedte még a bódítást sem műtőn kívül...

2015. aug. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

3: Akinek azelőtt csinálták, hogy elterjedt volna az érzéstelenítés. Nagymamámnak anélkül csinálták.

Vagy akinek illegálisan csinálták.

2015. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Érdekes, hogy a 6-os vajon mért 0%-os....
2015. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
5# válaszoló írta le jól,a lényegét. Érzéstelenítés nélkül nagyon fájdalmas. A fájdalmas része a tágítás (sokszor még altatás alatt is belemozdulnak ilyenkor pedig elég erős fájdalomcsillapítót is kapnak),a kaparás nem fáj(éberen persze nagyon kellemetlen lenne). Még 40 évvel ezelőtt is csináltak altatás nélkül kaparásokat,ilyenkor helyileg elérzéstelenítették a méhnyakat,ami szintén nem lehetett kellemes,és az effektivitásával kapcsolatban azért vannak fenntartásaim... Ismerek olyan nagyon idős nőgyógyászt aki csinált még ilyet,azt mondta szörnyű volt,az asszonynak é s neki is,kínlódás volt az egész. Nem beszélve a régmúlt illegális éber abortuszairól...(egy aneszteziológus)
2015. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Ja,az összehasonlítás lemaradt. A szülés fájdalmas,ezt tudjuk. A méhnyak normális esetben több óra alatt tágul ki,fokozatosan. A mesterséges tágításnál egy fémből készült,fokozatosan nönekvő átmérőjű henger sort (Hegar),tuszkolnak be a méhnyakba (ami ugye alapállapotbn zárt),még a leglassabb is 5 perc alatt jut el a sor végére...szóval fáj,és roncsol. (Nem szült nőknél ezért helyeznek fel abortus előtti este lamináriát,hogy a tágítás fokozatos legyen,ne egy erőszak amit a Hegarral csinálnak)
2015. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!