Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért fontosabbak az embrió/ma...

Miért fontosabbak az embrió/magzat érdekei, mint a terhes nőé?

Figyelt kérdés

A kérdésemet nem provokációnak, vagy veszekedésnek szánom, szimpla kíváncsiság.

Az embrió/ magzat érdeke elsősorban az, hogy élveszülessen, lehetőség szerint időben, egészségesen.

A terhes nő (Igen, szándékosan nem anyát írok) érdekei viszont mások.

Vegyük először is a társadalmi megítélést: egy örökbeadót bizony kőkeményen elítélnek. Kisebb közösségekben, mint kisváros, munkahely/iskola, baráti társaság, általában nem lehet a terhességet eltitkolni végig.

Munkahelyhez kiegészítés: ha nem tudsz dolgozni, mert veszélyeztetett terhes vagy, esetleg a munkaköröd ártalmas lehet a magzatnak, komoly gondokat vet fel. Plusz, ugye elég ritka az, hogy egy stabil egzisztenciával, párkapcsolattal rendelkező nő adja örökbe a gyermekét.

Párkapcsolat: egy szülést nehezen lehet eltitkolni. Striák, császáros/gátmetszés hege. És valljuk be, nem épp egy "elsőrandis" téma.

A következő gyerek. Ez számomra érzékeny téma így előre is elnézést kérek! Általános iskolás barátnőmet nyomorította meg így a szomszéd infónéni, hogy elmesélte neki hogy "van egy testvéred de anyád odaadta másnak,". Ebbe barátnőm tisztességesen bele is nyomorodott lelkileg, sokáig attól rettegett, hogy ha rossz lesz, anyukája őt is odaadja másnak. Mindezt lehetővé tette egy k#cs#g nyugger kriptaszökevény.

Lelki tényezőkről már így is sokat beszéltünk.

Szóval csak röviden:

kötődés: egy fekete-fehér maszathoz nem kötődsz úgy, mint egy rugdosó magzathoz, akit a végén hallatsz felsírni.

Ez egy kicsit jobban odacsap lelkileg, mint egy reggel Bemész, este kijössz, közben egy 15perces műtét.

A fájdalomról nem is beszélve...

Tehát, összefoglalva: egy nőnek semmiképp sem érdeke megszülni azt a gyermeket, vállalva a fent felsorolt járulékos károkat.


2015. nov. 11. 22:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
36%

mert a magzat következmény

aki nem akar gyereket nem kötelező kefélnie, vagy vállalja annak következményeit, kockázatait is, ne egy élet fizessen az ő hibájáért.

mindenhol mindennek van következménye, de ebben az esetben egy élet múlik rajta...

2015. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%
Most az abortuszodat magyarázod? Miért fontosabb egy magzat élete, aki semmiről sem tehet, mint egy felelőtlenül szexelő felnőtt pillanatnyi kényelmetlenségei?
2015. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
Röviden? nem kell közösülni. Problem solved.
2015. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%
Kerdezo, jol latod a helyzetet. Es milyen szerencse, hogy en rendelkezek a sajat testemmel, igy oszinten telibeszarom (csak hogy felvegyem a stilust) az elozoekhez hasonlokat es ugy baszok a nagy vilagba ahogy akarok. Ha ezutan vedekezes mellett teherbe esek, akkor ugyan nem fogom magam felelotlennek gondolni, es ugy dontok ahogy en akarok. Pont.
2015. nov. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
46%

Mindenkinek a saját érdekei a legfontosabbak. Az a kis magzat viszont nem tud kiállni a saját érdekeiért és a saját jogaiért.


Egy normális párkapcsolatban a testiség alapból nem "elsőrandis" téma. Ha a szexig eljut egy kapcsolat, addigra már nyilván kialakul a felekben olyan mértékű bizalom egymás iránt, amivel nem okoz gondot ez a téma. Hangsúlyozom, normális esetben. Oké, hogy van olyan, aki úgy választ magának partnert, hogy előtte kipróbálja az illetőt az ágyban, és csak ezután jön az ismerkedés, de ez nem igazán normális eset.


"A következő gyerek. Ez számomra érzékeny téma így előre is elnézést kérek! Általános iskolás barátnőmet nyomorította meg így a szomszéd infónéni, hogy elmesélte neki hogy "van egy testvéred de anyád odaadta másnak,". Ebbe barátnőm tisztességesen bele is nyomorodott lelkileg, sokáig attól rettegett, hogy ha rossz lesz, anyukája őt is odaadja másnak. Mindezt lehetővé tette egy k#cs#g nyugger kriptaszökevény."

Itt meg nem az hibázott, aki az első gyereket örökbe adta, mert nem voltak még meg a megfelelő körülményei, hogy felnevelje. Hanem az, aki ezt ilyen gusztustalan módon tálalta a második gyereknek. A "volt egy bátyád, de anyád kinyírta" mennyivel lenne jobb szerinted?

2015. nov. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

1,2,3.

Egy nő átlag negyven évig termékeny. 35-40 közt az ajánlott fogamzásgátlók száma drasztikusan lecsökkenik

Nem hinném, hogy elvárható lenne a cölibátus. Minden más meg nem 100%.

2! Neked külön válaszolok. Nem tudom, miért kellett egy személyeskedő megjegyzéssel nyitni?

Két eü kaparásom volt, az elsőnél öt napot töltöttem a nőgyógyászaton, mert nyomták belém intravénásan az antibiotikumot, szteroidot.

A második egy spontán vetélés. Reggel be-este ki.

Viszont volt szerencsém több abortuszossal találkozni, akik közül egyetlen egy volt a klasszikus felelőtlen tini.

Voltak viszont anyák, sőt egy nagyi is.

2015. nov. 12. 05:36
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Nem fontosabbak a magzat érdekei. A mai törvények szerint ugyan az élet a fogantatassal kezdődik és az életet védeni kell, de nem az anya érdekeivel szemben. A nőnek joga van a terhesség megszakitasahoz ha krizishelyzetben van (ez bármi lehet), a terhesség az egészségét veszélyezteti, vagy a magzat nagy valoszinuseggel súlyos beteg.

Nagyobb eséllyel fog valaki egy nem kívánt terhesség esetében abortusz menni, mint az örökbeadast választani. Kopkodnek sokan az abortusz miatt, de sokkal inkább elitelik azt, aki örökbe adja a gyereket.

2015. nov. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Jaj olyan jók ezek a "nem kell dugni ha nem akarsz gyereket" ennyi erővel ha elgázoltak akkor úgy kell neked, nem kell átmenni az úton, megérdemelted?

Aki nem akar gyereket nem tudod ráerőltetni hogy szeresse.

Szerintem azért van a terhesség elején több joga az anyának mert az ő testéről van szó, az embrió a részét képezi, olyan szinten hogyha kivennéd belőle nemes egyszerűséggel meghalna, így szerintem az anyának van joga eldönteni hogy megtartja-e.

2015. nov. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem fontosabbak az érdekei, a törvény szerint sem (amit egyelőre nem a KDNP hoz szerencsére, de a szavazói számát elnézve egyhamar nem is fog.)
2015. nov. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
31%

Elsősorban úgy gondolom én is, hogy aki igazán nem akar gyereket, az védekezzen megfelelően. És ha igaz is, hogy 35-40 év között sokféle hormontartalmú fogamzásgátlót már nem ajánlanak, dühítően sok olyanról olvasok itt is például, aki azért nem használ óvszert, mert nem szereti, vagy a megszakításos módszert használja, és váltig állítja, hogy neki, a szomszédasszonyának, ki tudja még kinek bevált. Magyarul kifogás, kényelem, válogatás mindig van, igazi felelősségteljes szex nem mindig.


Másrészt ne csináljunk már úgy, mintha a nem kívánt terhességeknek nagyobb része védekezés mellett jött volna létre! Ez egészen egyszerűen hazugság, bár érdekes módon itt a gyakorin szinte minden nem kívánt terhesség tabletta, spirál, meg egyebek mellett történt. Tudom, hogy előfordul, de nem ez a jellemző, sem az anyáknál, sem a nagyiknál, sem a tiniknél. Sokkal gyakoribb az "azt hittem....szoptatás mellett nem fog sikerülni..... nekem már úgysem lehet.....eddig bevált, hogy "vigyáztunk"....antibiotikumot szedtem a tabletta mellett, stb.


Nem kérdés, hogy nem ugyanaz a kötődés a pár hetes embrióhoz, mint egy rugdosó magzathoz, nem kérdés, hogy a terhes nőnek mi a könnyebb.


Erről viszont az jut eszembe, hogy ha én vagyok az okozója valamilyen eseménynek, akkor csak akkor etikai kötelességem vállalni a következményeket, ha szándékosan tettem, amit tettem? Ha véletlenül töröm be a szomszéd ablakát, akkor nem kell kifizetnem a kárt? Ha véletlenül lökök fel egy öreg nénit, akkor nem nekem kell felsegítenem, ha kell, mentőt hívnom, stb.?


Ha véletlenül estem teherbe, akkor nem kell vállalnom a következményt? Az igaz, hogy egy nem kívánt gyereket sok anya nem tud megszeretni (sok anya meg igen, de ezt tényleg kár kockáztatni). Viszont az örökbe adással legalább lehetőséget adok neki a boldog életre. Az abortusszal szőnyeg alá söpröm a történteket, mert bár az abortusz is megvisel bármely érző emberi lényt, te magad írtad, mennyivel könnyebb lelkileg, mint az örökbe adás.


Másik kérdésem, hogy miért gondolod, hogy mindig az az érdekünk, hogy a könnyebb utat válasszuk? Az érdeket és a kényelmet ne tévesszük össze.


Végül: senki nem mondhatja meg neked, mit csinálj, aki el akar ítélni, el fog akkor is, ha megtartod, akkor is, ha abortuszra mész, akkor is, ha örökbe adod. Utóbbit nem ítélik el jobban, mint az abortuszt, csak azért tűnik így, mert az abortuszt nagyon könnyű titokban tartani, az örökbe adást szinte lehetetlen.

2015. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!