Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beteg magzat helyett egészséges?

Beteg magzat helyett egészséges?

Figyelt kérdés
Történt már olyan, hogy egy magzat betegnek volt titulálva, majd a második trimeszterben anyuka megszülte, és kiderült hogy a gyerek egészséges? ? Ilyen esetben kit lehet felelősségre vonni? És mivel lehet vigasztalni egy ilyen anyukát? Minden érdekelne a témáról.
2016. jan. 22. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Több ilyen történetet olvastam már, illetve a tévében is volt. De olyan is van hogy beteg, az orvosok szerint menthetetlen és a kezelések mégis segítenek és egészségesen megszületik, vagy megszületik megműtik és rendbejön.
2016. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező! Ha ez megtörténik, egy anyukát semmivel nem lehet vigasztalni. Egyetlen az idő, amely segít, amely enyhíti a kínjait, de egy gyermek elveszítését - akárhogyan ment is el a Baba - nem lehet elfelejteni, azzal csak együtt élni lehet.

Ha az Anyuka mindent megtett ami Tőle elvárható, annak érdekében, hogy a magzatot megvizsgálják, megtett minden Tőle telhetőt, hogy kizárhassanak, vagy megerősíthessenek bármilyen betegséget, akkor szerintem semmilyen önváddal nem illetheti magát. (Így is elég a baja, elég lesz az életét élnie anélkül, hogy mindig a történteken gondolkodna.) Orvosok? Ha mindent felajánlott a diagnózis érdekében és meg is tett mindent annak érdekében, akkor talán nem illetheti vád.

Azonban azt sosem szabad elfelejteni, hogy 100%-os biztossággal csak akkor mondható el, hogy egy baba nem beteg, ha megszületett épen és egészségesen. Mindig van olyan, hogy beteg gyermek jön a világra a legnagyobb körültekintés mellett is. Sok olyan betegség van, amely nem állapítható meg magzati korban, sőt csak a születés után jóval diagnosztizálható. (Idegrendszeri problémák, azok súlyossága stb.)

Ezért nagyon nagyon körültekintően, az egyedi esetet mérlegelve kell eldönteni azt, hogy lehet-e bárkit is felelősségre vonni a téves diagnózisért.

Nagyon remélem, hogy megtalálja az Édesanya a lelki békéjét. Nagyon nehéz, de nem lehetetlen. Tudom.

2016. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Hát szerintem ez a mai technikak mellett már ritka. Az enyemnek mar a 18. heti uh-n látták hogy ajakhasadékos. Nem hiszem hogy csak úgy beleegyezés nélkül elvesznek egy babát, nekem még az amniocentézist is alákellett írnom hogy vállalom pedig a doki azt mondta kötelező megcsinálni. Ha nem vállaltam volna akkor persze nem csinálják meg. Szóval tuti anyukával is aláíratnak egy papírt egy elfogadja hogy elveszik a gyereket, ez esetben meg nincs kit felelősségre vonni.
2016. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En hasonlo keppen jartam. Azertirom, hogy "hasonlo" mert nem genetikarol van szo. Az elso hetekben mikor terhes voltam sajnos elkaptam a baranyhimlot. Az tobb nogyogyasz is azt mondta, hogy mindenkeppen vetessem el mert nem lesz egeszseges a kisbabam. Lathatolag nem volt gond az ultrahangon de semmi joval nem biztattak es azt mondtak ha jot akarok akkor a 12 het elott meg megszakitom a terhesseget. A sors ugy hozta, hogy idokozben kikoltoztunk Angliaba. Itt erdekes modon mashogy alltak hozza az ultarahangon. Pontosabban azt mondtak semmi baja nem lesz ennek a gyereknek. Ugyhogy sokat gondolkodtam es tepelodtem, hogy mit tegyek aztan ugy dontottunk, hogy megszulom a kisbabamat. Azota mar iskolas a kisfiam es teljesen egeszseges. Meg tudom szamolni az egyik kezemen, hogy evek ota hanyszor volt beteg. Tudom ez nem ad valaszt a kerdeseidre kedves kerdezo csak gondoltam leirom, hogy bizony van olyan, hogy beteg magzattal riogatjak az embert. Dehat a dokik sem Istenek es azt is elhiszem, hogy en voltam szerencses es tenleg szuletnek ebbol adodoan beteg babak. Meg a mai napig ha ranezek a kisfiamra es visszagondolok arra az idoszakra osszeszorul a szivem mert tenleg mar ott tartottam, hogy megszakitom a terhesseget. Aldom azt a napot amikor elkoltoztunk es itt rabeszeltek a dokik, hogy ne tegyem.
2016. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
mit akar ezen felelősségre vonni? a kedves dokibácsi kicserélte míg aludt, köszönje meg inkább... hálátlan népség, és még őt kell vigasztalni.
2016. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Utolsót csak én nem értem???
2016. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!