Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha magánorvos végzi az abortus...

Ha magánorvos végzi az abortuszt, miért kell fizetni?

Figyelt kérdés

Mármint az orvosnak értem, miért, hisz magán, de ez a 30 ezer forint sárga csekken micsoda?


Hála az égnek nem voltam/vagyok érintett a témában, így csak azt tudom, amit fórumokon olvasok. Itt ezen az oldalon is leírták, hogy megy a dolog, és a legtermészetesebben emlegetik ezt a "sárga csekket" magánorvos esetében is.


2016. febr. 10. 00:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%

A magánorvosoknak nincs műtőjük.... attól, hogy van magánrendelőjük, a műtéteket kórházban végzik, a szüléseket ott vezetik le, stb.

És mivel az abortuszra törvényi szabályozás vonatkozik, ezt egyetlen orvos sem bírálhatja felül, a jogszabály mindig magasabb rendű, mint az orvos "tarifája".

2016. febr. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
És mi kerül 30 ezer forintba? Maga a műtét?
2016. febr. 10. 01:07
 3/33 anonim ***** válasza:
22%
Nem, ez az állam sarca, hogy a sok bűnös céda, aki nem átall a szent keresztény hazában paráználkodni, érezze a büntetést. Nem véletlen, hogy aki teheti, kimegy Ausztriába megcsináltatni, illetve ott van a womenonwaves.org is...
2016. febr. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem az orvosnak fizeted, nem az ő zsebébe kerül.
2016. febr. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
19%

én úgy hallottam,hogyha állami kórházban csinálják, akkor is fizetni kell 30 ezret.

hogy miért, azt nem tudom. de gondolom valamiféle elrettentés is,mert a legtöbb embernek ez nagy pénz.. ráadásul nézd a kamaszokat. nem igen tudnak ennyit zsebből előrántani. így hátha kétszer is meggondolják a védekezést.

2016. febr. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Mivel itt nem orvosi indokkal végzik a beavatkozást, hanem a paciens kérésére természetes, hogy fizetni kell a kórházi felszerelés és személyzet használatáért, nem csak az egy szem orvos van ott. Még jó, hogy nem erre használják a tb pénzét, az a betegekre van, nem a védekezni nem képes embereknek.
2016. febr. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%
Igen! A műtét díja kerül 30.000 HUF-ba! De miért is kellene nekem, vagy más állampolgárnak a TB által fizetnünk az abortuszokat? Más egészségügyi, vagy életmentő műtétnél ez természetes, vagy akkor is,ha missed ab-ra kerül sor, de abortusznál egyáltalán nem az! Én személy szerint baromira fel lennék háborodva, hogy azért is én dolgozzak, hogy más a gyerekét ingyen elvetethesse. Ráadásul egyesek nem is egy alkalommal mennek, hanem többször is!Szerintem jobb, ha nem te háborogsz a díjon, már bocsi! A magánorvosnak meg nincs magánműtője és műtős személyzete, hanem állami kórházban végez mindent, ahogy előttem is leírták már. Neki azért fizetsz, hogy csendben maradjon és valamivel kellemesebb ellátásban legyen részed.
2016. febr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

[link]


''Az abortusz térítésköteles.''

Állami kórházban is vannak beavatkozások, amiket a TB nem támogat. Pl. bizonyos plasztikai műtétekért is fizetni kell. És ez nem az a pénz, amit még pluszban az orvos zsebébe csúsztatsz, hanem teljesen hivatalos dolog.

Azért az elég durva lenne, ha az abortusz fizetné a TB. Így is a klinikákon általában napi 8-10 terhességmegszakítást végeznek. Ha nem kellene fizetni érte, akkor eléggé megugrana a számuk, mindenki súlyos válsághelyzetben lenne éppen... de azért valamilyen szinten ez mégiscsak gyilkosság. Főleg a 10-12.hét környékén, amikor a műtét után megnézik mit távolítottak el, és a szűrőben látszanak a leszakadt pici végtagok...

A 12.hét utáni terhességmegszakításokról is tudnék mesélni...na nem a genetikailag indokoltról, hanem amikor a fiatalkorú lányok kicsúsznak az időből, és csak 2 ülésben végezhető el a terhességmegszakítás. Látnátok pár ilyet, nem az lenne a kérdés, hogy miért kell fizetni érte, hanem az, hogy miért csak 30ezret kell...

2016. febr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
arról nem is beszélve, hogy nekem önhibám kívül rossz a szemem, de a TB nem fizeti a szemműtétet, mivel szemüveggel is simán elélhetek. Ha az abortuszt ingyenessé tennék, hány százezren dühöngenének jogosan, hogy az ő egyéb műtétjük miért nem lehet ingyenes? Nekem összesen a két szemem 600.000 forintba kerülne...
2016. febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

Az abortusz az nem egy életmentő műtét. (Tekintsünk el a szó szerinti dolgoktól, illetve ennek a kifejezésnek a használatáról ebben a környezetben.)


Ha felfekszel egy plasztikai sebész asztalára azért is épp ugyanúgy fizetsz..csak ott még az orvos díját is megfizeted, ami elég borsos ár.

Az abortusznál a műtőt és egyéb eszközöket kell megfizetni.

2016. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!