Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha magánorvos végzi az abortus...

Ha magánorvos végzi az abortuszt, miért kell fizetni?

Figyelt kérdés

Mármint az orvosnak értem, miért, hisz magán, de ez a 30 ezer forint sárga csekken micsoda?


Hála az égnek nem voltam/vagyok érintett a témában, így csak azt tudom, amit fórumokon olvasok. Itt ezen az oldalon is leírták, hogy megy a dolog, és a legtermészetesebben emlegetik ezt a "sárga csekket" magánorvos esetében is.


2016. febr. 10. 00:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%
www.womenonweb.org és senki nem fog tudni semmit ebben a nagyon kereszténydemokrata országban, ahol egy tetves műtétről nem dönthetsz úgy, hogy előtte ki ne faggassanak a nemi életedről
2016. febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
68%
ez az a "fantasztikus" oldal, ahol illegálisan lehet abortusz tablettához is jutni ugye? Aham...
2016. febr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
66%

#20

Elmondom, hogy van aki végigcsinálja az egészet, elmegy orvoshoz, ultrahangra, megkapja a leletet a terhességről, elmegy a csvsz-hez, kivárja a várakozási időt, befizeti a csekket, befekszik a kórházba, este felhelyezik a hüvelyébe a prosztaglandin tablettát ami felpuhítja a méhszájat a reggeli műtéthez, és éjjel meggondolja magát... éppen tegnap éjjel volt egy ilyen. És olyan is van, aki a műtőbe bemegy, felfekszik, és az altatás előtt meggondolja magát, és inkább megtartja a gyereket.

Fizetni azért kell érte, mert ez a törvény. Ha műmellet akarsz, azt is megcsináltathatod állami kórházban, de a szilikont ki kell fizetned. Magánkórházban pedig az ellátást+a szilikont is.

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy ennyibe kerül az abortusz, vagy hogy fizetni kell érte. Ha ingyenes lenne, akkor mindenki ész nélkül gyilkolná a meg nem született gyerekeket, mert azért nem kellene fizetni, a fogamzásgátlás pedig pénzbe kerül, nem is kevésbe. A fogamzásgátlók árának lecsökkentése jelentené a megoldást a problémára inkább. Ha csak egy minimális összeget kérnének érte, vagy akár ingyenessé tenni bizonyos feltételek mellett (pl. rendszeres orvosi ellenőrzés, vérvétel, rákszűrés, esetleg bizonyos életkorig lenne ingyenes, pl 35 évesig), de Magyarországon ez nem fog megtörténni, ameddig a drága kormányunknak az a fontos, hogy minél több gyerek szülessen... előbb fogják betiltani az abortuszt vagy felemelni drasztikusan a tabletták árát. Van az a nagy igazság, hogy egy nő 2 dologért tesz meg bármit: hogy legyen gyereke és hogy ne legyen...

2016. febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
és akinek felhelyezik a tablettát, de úgy dönt megtartja a babát, az hogyan fogja kihordani? Bocs az offért, de érdekelne. Van arra esély, hogy végigvigye a terhességet?
2016. márc. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
#24 Már nem lehetett eltávolítani a tablettát, mert teljesen szét volt folyósodva. Ha mázlija van, akkor megmarad a terhesség, de jó esély van arra is, hogy spontán elvetél.
2016. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

"Ha ingyenes lenne, akkor mindenki ész nélkül gyilkolná a meg nem született gyerekeket"


És arra, hogy valaki nem akar gyereket, és véleményed szerint "gyilkolná", az a megoldás, hogy megtartatjuk vele? Ami sokkal drágább?


Olvastam egy fogamzásgátló módszerről, nem orvosi oldal volt, csak egy cikkben írták meg nők, hogy mit használnak - angol cikk volt - és az egyikük olyat írt, hogy 3 havonta szurit kap, nem is menstruál tőle. Ilyen létezik nálunk is?

2016. márc. 2. 02:34
 27/33 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: ugye van a meddővé tétel, amihez kell 3 gyerek vagy 40 év. Ezt magánban megcsináltathatom akkor is, ha nincs gyerekem, és nem vagyok 40 éves?
2016. márc. 2. 02:36
 28/33 anonim ***** válasza:
64%

Ha vki nem akar gyereket, gondoskodjon a fogamzásgátlásról. Számtalan módszer van, lehet válogatni bőven.

Létezik ilyen injekció. Depo-Provera a neve.

Nem csinálják meg a művi meddővétételt magánklinikán sem, ha nincsenek meg a feltételek. És ha esetleg megvan a 3 gyerek vagy az életkor, akkor is díjköteles a műtét, még állami kórházban is, mint az abortusz. És ez is 30 ezer körül van. Kivételes eset, ha császármetszésnél csinálják meg. Akkor ingyenes, de így is kell a papír hozzá, amit az orvos ad ki. Ezen meg kell indokolni, miért kéred a sterilizálást, az orvos pedig igazolja, hogy megvannak a feltételek.

2016. márc. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

És másik országban megcsinálnák?

Vagy ott is nácikat állítanak a vaginád elé, és ellenőrzik, ki mehet be, és sürgetik, hogy már ideje, hogy kifele is jöjjön valaki?

2016. márc. 2. 12:45
 30/33 anonim ***** válasza:
Más országban biztos. Itt is csak 1-2 éve szigorították meg, előtte bárki kérhette a művi meddővé tételt, ami jó dolog volt, mert szerintem mindenki el tudja dönteni, akar-e gyereket, mennyit akar, és ha nem akar egyáltalán, vagy elég neki 1-2 gyerek, esetleg a párjának is van 1-2, akkor a legkényelmesebb megoldás. Nem kell hormonokkal mérgezni magad, nincs olyan, hogy elfelejted a tablettát, kiszakad a gumi...és az ára nagyon hamar megtérül.
2016. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!