Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 7hetes terhes vagyok.19éves...

7hetes terhes vagyok.19éves szóval gondolkozunk az abortuszon.21-22évessen szeretnék babát. Attol félek hogy abortusz után nem fogok teherbe esni, vagy valami problémáim lesznek a terhesség alatt. Ha most elmegyek abortuszra lehet később gyermekem?

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 13:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, jó eséllyel. Az más kérdés, hogy nem most, hanem 2 év múlva mi fog változni? Ha 10 év múlva szeretnél még megérteném, de ennyi idő kb. a nagy semmi.
2016. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
17%
Nem biztos!
2016. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
68%

Én 19 évesen nem szültem volna, de 21-22 évesen sem.. Így én sem igazán értem a dolgot.

22 évesen például abortuszra mentem volna, mert csak 27-28 körül szeretnénk gyereket. Most 25 évesen ha becsúszna, akkor megtartanánk, mert 2 év alatt nem változna sokat a helyzet.

2016. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként igen lehet. Legalábbis nagyon kicsi az esélye annak, hogy ez bármit befolyásolna a későbbiekre nézve. Szomorú vagy sem, az abortusz rutin műtét.
2016. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
50%
2év alatt? illetva kevesebb ha pl 20éves lennél mikor szülsz mi változik?
2016. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
49%

ha 21-22 evesen szeretnèl babat,akkor szerintem ne vetesd el.

más lenne a helyzet,hogyha a 20-as èveid vègère tervezted volna.

amúgy elvileg ugyanugy teherbe eshet az ember abortusz után is.de előfordul,hogy valaki nem tud tobbet teherbe esni,vagy èppen komplikáció lèp fel ab. után.

szerintem ne vetesd el.utólag mindegy kb,hogy 19 vagy 21 èvesen szültèl. de ha elveteted most,ès kèsőbb 2 èv múlva szülsz, hidd el,meg fogod bánni.

amúgy nem szokásom senkit lebeszèlni az abortuszról,de a te esetedben meggondolatlanságnak tartom.

2016. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
54%

Ha 19 éves, akkor nagy eséllyel nincs elegendő munkaviszonya a gyedhez, nincsének meg a megfelelő lakás körülmények. Ha ő úgy látja jónak, hogy nem megfelelő az idő most a gyermek vallalasra, akkor nem megfelelő.

Ma már kevés komplikáció fordul elő, nagyon ritkán lesz meddőség a következménye

2016. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
27%
Semmivel nem leszel több 2 év múlva. Akkor max. pár tizessel többet kapsz állami támogatást, de ennyi. Számold ki, mennyit ér neked ez a gyerek havi szinten, és őszintén? Inkább dolgozz mellette otthonról, de nevetsd el csak ezért! Tanulni is lehet gyerekkel, dolgozni is, csak akarni kell. Ha meg 2 év múlva akarod, akkor akard most, mert MOST ITT VAN, 2 év múlva nem lesz, mert a "veszélyes hulladék" zacsiban lesz kidobva a kukába.
2016. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, sajnálom ha a te GYEDed csak egy pár tízessel több a gyestől.... Tudom nagy divat az abortusz ellenesség és bizonyára le is leszek pontozva, de ha nem érzik magukat késznek erre, akkor miért tartsák meg? Tudom ilyenkor jön, hogy adja örökbe, na de a terhesség is felelősség!

Kérdező:

Igen valószínűleg lehet gyermeked abortusz után is

Az érveim ellenére, azt mondom neked,hogy alaposan gondoljátok át a dolgot,mérlegeljetek és annak megfelelően döntsetek.

2016. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
39%

9# arról van szó, hogy a kérdező most 19 évesen terhes lett. elvetetné, holott 21 évesen már szülni szeretne. 2 év egyátalán nem sok, főleg,hogyha azt nézzük,hogy lehet már lenne 20, mire megszületik a baba. és ha 21 éves korára anya szeretne lenni, akkor 20 évesen el kellene kezdeni próbálkozni.

szóval szerintem semmi ráció nincs benne,hogy most elvetetné, de a közeljövőben szeretne gyereket.

én sem vagyok abortusz ellenes, írtam is a válaszomban korábban. nyilván ha indokolt akár anyagilag akár lelkileg vagy más módon, hát joga van elvetetni az anyának,hogyha úgy dönt.

én csak segíteni szeretnék a kérdezőnek,hogy később ne bánja meg a döntését.

amúgy az egészségügyi kockázata csekély.

2016. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!