Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a terhességmegszakításról?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, félreértés ne essék. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Én egyébként nagyon ellenzem az abortuszt. Mindennél jobban elítélem azokat a nőket, akik ezt választják, és mindennél jobban tisztelem azokat, akik egyedül is vállalják a babájukat.Számomra egyszerűen felfoghatatlan hogyan képesek egyesek egy életet elvenni, és miért nem értik meg, hogy az élet a fogantatással kezdődik, nem a születéssel. Kiábrándít mikor azt mondja valaki, hogy megtartom vagy nem tartom meg, mintha egy szemétről lenne szó. Van még valaki aki hasonlóan gondolkodik?



2016. márc. 8. 19:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
46%

Én nem tudnám megtenni, 3 napja teszteltem pozitívat, ma már azt érzem szeretem. Szóval nem tudnám megtenni.


Ennek ellenére van helyzet és élethelyzet, amikor nincs más választás.

2016. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
25%

Nekem volt egy vetelesem es most ujra babát várok.

Soha nem tudnám elvetetni. Ha egyedul kene felnevelnem,sem lennék egyedul,szüleim tesoim mellettem állnának. De van egy csodálatos volegenyem,aki imád minket. :)

Vissza terve ,gyáva aki abortuszra megy...lehet lépőntozni,de ha nem tud megfelelőképpen védekezni...akkor legyen benne annyi h igenis felneveli azt az ártatlan kis életet.

A masik meg,sok kis tizenéves abortuszra megy...meg vannak akik évekig küzdenek egy babaert...mindent megtesznek,mégsem sikerul. Sajnos ilyen is rengeteg van.

2016. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
26%

Alapesetben enis elitelem, de kicsit jobban elgondolkoztam: szerintem is vannak esetek, amikor elfogadhato dontes.

Egy pelda: megeroszakolas.....vagy egy bizonyos eletkor alatt....en meg azt is megertem


De en, 22 evesen ha most teherbe esnek, hiaba nincs semmim, se hazam se autom se munkam, nem vetetnem el, az fix

2016. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
36%
Összetett dolog ez. Nem ítélek el senkit miatta, sőt azt hittem engem is hidegen hagyna, ha lenne egy abortuszom. Nem így lett, nem tervezett terhes lettem. Sírógörcsöt kaptam már annak a gondolatától, hogy a kis életet aki a pocakomba fejlődik megöljék. Megtartottuk párommal és életem egyik legjobb döntése volt! Mindig összeszorul a szívem, könny gyűlik a szemembe mikor valaki a közelgő, vagy már a megtörtént abortuszáról kérdez, mesél itt. :(
2016. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
14%
Én nem tudnám megtenni, nem ő kérte az életet. Az abortusz ellen vagyok én is, és jó látni hogy vannak még így gondolkodó emberek.
2016. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
74%

Ez csak demagógia! Miért jobb megszülni egy gyereket, ha nincsenek meg a feltételek a felneveléséhez? Egy gyereket nem elég megszülni, fel is kell nevelni legalább 18 éves koráig! Ehhez pedig stabil anyagi helyzet, munkahely, lakás szükséges! Nagyon sok embernek erre esélye sincs.

Védekezni kell, de ha még is terhes marad, akkor felelősen dönteni. Nem valamilyen demagógia alapján, hanem felelősen a gyerek érdelében.

2016. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
16%
Bizonyos élethelyzetekben érhető, viszont aki felelőtlenül sexel, és bele sem gondol, hogy mi lesz ha teherbe esik, és akkor mikor megtörtént a "baj" fogja a fejét, hogy ezt Ő nem akarta. Na azt elítélem . Magamból kiindulva. Felelőtlenül sexeltünk néhányszor , hogy úgyse lesz itt baba . Hát lett, és most itt szuszog a kiságyában :) nem tudtam volna elvetetni, hisz ahogy írtad, a fogantatás pillanatától egy élet.
2016. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
76%

Nm szorgalmazom, de nem vagyok az abortusz ellen. Vannak olyan élethelyzetek, amikor mindenki jobban jár, ja az a gyerek nem születik meg. Pár napos embrió esetében nem is lehet emberről beszélni.

Ha fiatal az anyuka, veszélyezteti az életét, súlyos fogyatékos, vagy csak egyszerűen becsúszott, és nincs is meg a feltétel a felneveléshez, akkor legyen abortusz.

Viszont aki fogamzásgátlónak használja aaz abortuszt, és már volt vagy 4 abortusza....hát....

2016. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
70%

Nekem sosem volt abortuszom és valószínűleg nem is lesz.De azért megpróbálok válaszolni.

Minden nőnek a kezében ott a döntés joga,hogy mit tegyen a megfogant magzattal.Ehhez kb senki másnak nincs köze, a nőn és az apán kívül. Szóval innentől kezdve talán felesleges is folytatnom.

De ettől eltekintve,szerintem nem bűn. Nyilván aki már többedik alkalommal megy abortuszra, azzal én sem értek egyet, ez egyértelműen felelőtlenség . Mert talán még egyszer előfordul,hogy nem jól sikerült a védekezés. De utána csak jobban figyel az ember.. De tudok olyanról akinek 9 abortuszra volt már,mire 18 lett. Azért erre nincsenek szavak.Az ilyet magamban eléggé elítélem.

De aki 1. abortuszra megy, azt nem ítélem el. Nyilván nem akar gyereket, nem tudja megadni neki a megfelelő anyagi/érzelmi hátteret, esetleg kénytelen lenne egyedül felnevelni.Esetleg még fiatal a gyerekvállaláshoz, nem akarja tönkretenni az életét.Vagy olyan is van, hogy teherbe esik, erre a párja elhagyja..én se szívesen vállalnék úgy gyereket, hogy kapásból nem lesz apukája. De persze ezt azért el lehet kerülni, hogy csakis megbízható kapcsolatban, ha lehet házasságban kezdünk bele a babaprojektbe..

Van olyan barátnőm, aki kevesebb mint fél év után döntött úgy a párjával(együttélés nélkül)hogy itt az ideje a gyereknek.Aztán csodálkozott, hogy a párja a terhesség végéig nem tartott ki mellette..

Szóval szerintem megbízható kapcsolatban kéne elhagyni a védekezést, amikor tényleg akar az illető babát..

Mert itt is állandóan olvasom,hogy nem akarnak gyereket, de azért megszakításoznak. Az ilyen esetben azért eléggé az anyuka&apuka hibája hogy végül abortusz lesz. De van amikor normális védekezés mellett üt be a nem kívánt terhesség..Azt nem értem miért kéne elítélni.

Amúgy én a pár hetes magzatot még nem tartom embernek.Szerintem a születés pillanatától kezdődik meg az élet.De mint tudjuk, pl a Ptk. már a fogantatás pillanatától kezdve felruházza jogokkal a magzatot.

2016. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
67%
Nem ítélem el. Jobb elvetetni, mint szar körülmények között felnevelni.
2016. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!