Soha nem leszek túl rajta?

Figyelt kérdés
3 éve volt terhesség megszakításom. Rossz döntés volt, akkor sem akartam igazán. Rosszul mérlegeltem, ez volt az oka. Teljesen összetört lelkileg, a páromat is megviselte. Ő szeretne azóta gyereket, de egyszerűen nem bírok túlleni az önvádon, a fájdalmon. Gyűlölöm magam. Ki tudja, tudnám e a másikat úgy szeretni, vagy leküzdeni ezt a lelkifurdalást. Az elvesztett babámat akarom.
2016. ápr. 7. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Érdemes lenne szakszerű segítséget kérned (kineziológus, pszichológus), hogy feldolgozd és továbblépj. Az idő telik, az viszont jól látszik, hogy megakadtál. Ha ajánlhatok szakembert, írj rám, szívesen küldök elérhetőséget!
2016. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
ha egyedül ennyi idő alatt nem sikerült tovább lépned, ajánlom a pszichológust.
2016. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:
91%

Épp egy kisbaba lenne az, aki feledtetné ezt a traumát.

Azért szerintem is menj el előbb egy pszichológushoz..

2016. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Pszichológusban nem bízom, azt gondoltam, magam megbirkózom ezzel, de nem így lett. Nincs erőm kiteregetni valaki előtt életem legfájdalmasabb eseményét. Amúgy sem hiszek abban, hogy ez elfelejthető, megbocsátható önmagamnak. Hogy pótolhatnám másik gyerekkel? És akkor vele mi lesz? Őt miért nem hagytam élni?

Tudom hogy így nehezen érthető ez az egész, de higgyétek el, nagyon fáj.

2016. ápr. 7. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A pszichologus segitene, hidd el! A lelki betegsegeket is gyogyitani kell, mert konnyen atmehet fizikaiba is akar.
2016. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
80%

Pedig a saját érdekedben kellene elmenned, a pszichológus azért tanulta 5 évig egy egyetemen, hogy hogyan kell segíteni, hogy segíteni tudjon.

Ok nélkül döntöttél úgy, hogy nem bízol benne, pedig hidd el, hogy nagyon kellene.

A kisbaba annyi feladatot jelentene a számodra, hogy mellette nem marad időd az előző, meg nem született gyermekeden rágódni.

Arra is gondolj - megnyugtatásképpen, - hogy az elveszett babát lehet, hogy egyébként se tudtad volna kihordani. Dolgoztam szülészeten, rengeteg nő nem tudja kihordani, van úgy, hogy már félidős, amikor kiderül, hogy baj van a babával, nem él, vagy hiányoznak szervei. Nem tudhatod, hogy mi lett volna ha.. Bármi is lehetett volna, lehet, hogy semmiképp se élne. Így utólag azt kellene elfogadnod, hogy ezen már nem lehet változtatni, néha minden ember hoz rossz döntéseket.

A jelenben kell jó döntéseket hoznod! Azt nem írtad, hogy hány éves vagy, de az is lehet rossz döntés, hogy most, míg lehetne, nem vállalsz gyermeket, amikor pedig már 40 fölött leszel, hiába tennél meg mindent, akkor meg már biológiailag nem lehet.

Szóval kell egy pszichológus, aztán pedig kívánom, hogy a jelenben tudj élni, és a múltat sikerüljön elfelejteni!

2016. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Az orvos azért van, hogy segítsen. Nem tudja helyetted megoldani a dolgaidat, de segít megbirkózni velük. Nyilván nem egy alkalom után fogsz felhőtlenül fütyörészve távozni, de ha akarsz még valaha gyereket, akkor ezen túl kell lépned. Ha egyedül nem megy, és nyilvánvaló hogy nem megy, akkor segítséggel.
2016. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!