Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A 12. héten túli terhességmegs...

A 12. héten túli terhességmegszakítás hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Aki volt már hasonló helyzetben.. egy 18 hetes (beteg) magzat megszülése nagyon fájdalmas? Nem a lelki dologra gondolok.
2016. ápr. 20. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Szülés, ennek utánanéztem annak idején, amikor azt hittük, a magzatunk downos. (nem volt az, de készültünk rá, hogy az lesz, durva kockázati arányunk volt)


találtam fórumokat és tapasztalatokat, volt, ahol a doki műtött kegyelemből, volt, ahol rendesen beindították a szülést.


nézd, pl. ez: [link]


vagy ez: [link]

2016. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ez annyira szubjektív... szerintem fizikailag nem igazán. 24 hetes ikreket szültem meg, nem voltak betegek, de beindult a szülés és nem tudták megállítani. Egy nap alatt eltűnt a méhszáj, addig enyhén görcsölgettem. Amikor már biztos lett, hogy nincs visszaút, kaptam oxitocint, attól lettek erősebb fájások a kitoláshoz. Ami erősebben kellemetlen volt fizikailag, az az volt, amikor a buksijuk kijött a gátnál, az pár percig égő, feszítő érzés volt. De nyilván nem vágtak, meg nem repedtem, meg semmi, hiszen 50-60 dekásak voltak csak, a tiéd ennek kb. mindössze 1/3-a.


Szóval nem, fizikailag nem lesz túl nehéz egy kb. húszdekás kisbabát megszülni.


Sajnálom, részvétem és kitartást! :(

2016. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást! Szeretném ha legalább fizikailag alig érezném..
2016. ápr. 20. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam hogy nekem nagyon fájdalmas volt,közel olyan mint egy normál szülés.Már volt részem mindkettőben.21 hetesen kellet megszülnöm beteg babámat nekem lelkileg is fizikailag is nehéz volt.Remélem neked könyebb lesz!Sok erőt kivánok!
2016. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nemrég éltem át....nekem 4 napig tartott. A legborzasztóbb a tehetetlenség volt benne. Fizikailag nem volt annyira fájdalmas, mert kaptam EDA-t is, a férjem végig velem lehetett és az orvosok, nővérek és szülésznők is hihetetlenül empatikusak voltak. Mindezek ellenére azt mondom, embertpróbáló fizikailag is, ha elhúzódik, (nem csak a fájdalom miatt), mentálisan meg pláne...

Nagyon sajnálom, hogy veletek is ezt történt. Nálatok milyen betegség miatt?

Egyébként hogy hogy zajlott nálam, első estefeltettek 3 lamináriát, amiből normál esetben koraterhességnél egyet használnak, meg méhszájérlelőt. Ezek reggelre semmit nem hatottak. Aztán tágítókkal és infúziókkal napokon keresztül próbálták beindítani a vetélést. Sajnos nálam sikertelenül. Maga a vajúdás kevésbé fájdalmas, mint egy normál szülésnél, de EDA nélkül nekem igen-igen a határaimat feszegette.

Nekem a végén az orvos kézzel segített, hogy kivegye a már halott kisbabámat, amikor már 4 nap után a méhszáj megfelelően kitágult. Mindezek után műszeres befejezés van. Engem nem altattak, ez max 10-15perc volt.

Ha van még kérdésed nyugodtan írhatsz, sajnos friss az élmény nekem is.

2016. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 16 hetesen szültem meg a babámat. :( Annyiból szerencsém volt (már ha ilyen helyzetre lehet ilyet írni), hogy egy nap alatt túl voltam rajta. Az oxitocin nem hatott, aztán kaptam egy másik infúziót, amitől viszont iszonyú erős fájásaim voltak. Onnantól 2 óra alatt túl voltam rajta. Műtöttek utána.

Kitartás, tényleg a lelki része a nehezebb. :(

2016. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!