Mi viseli meg szerintetek jobban a méhszájat? 1. Beavatkozás mentes hüvelyi szülés 2. Tágítással végzett abortusz.

Figyelt kérdés
2016. aug. 18. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Abortusznál 1 cm-ig tágítják ki a méhszájat és pár perc az egész. Előtte ugye kapsz méhszájpuhítót, szóval nem csak úgy nekiesnek.

Szülésnél pedig a méhszáj 10 cm-re tágul és a baba átmegy rajta, ami pár percnél több.


Szóval ha innen nézzük, vagyis ezeket a tényeket, akkor szerintem egy szülés jobban megviseli.

2016. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Egy terhességmegszakítás folyamán először lamináriával tágítják a nem szült nőket, majd altatás után egy fém pálcasorral tágítják milliméterről milliméterre, annyi mm-re, ahány hetes a terhesség. Majd egy vákuum szívóval, ami szintén fém, ugye kiszívják a méh üregét, de muszáj ezután küretkanállal még kaparni, hogy biztos minden kijött-e... Ezzel szemben igaz, hogy a szülés során 10 cm-re kell kitágulnia a méhszájnak, de nem hirtelen, mint a műtétnél, hanem órák alatt, a saját tempójában, a saját izomrendszerével szabályozva. Ezért szerintem egy beavatkozás mentes (nincs oxi, kézzel tágítás stb) hüvelyi szüléskor kevésbé sérül a méhszáj, mintha erőszakkal kitágítják.


Üdv: egy EÜ-s

2016. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nyilvàn az abortusz. Minden tàgìtàs ( akàr szülés közbeni is) gyengìti a méhszàjat.


Bocs a nagyon rossz példàért,de a melegeknél ugye van zàróizom probléma, pont a folytonos tàgìtgatàsok miatt, pl sok esetben eljutnak odàig,hogy a székletet nem tudjàk tartani. Persze ez tornàval stb.. megelőzhető,de gondolom érthető.

2016. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Annyi mm-re, ahány hetes a terhesség? Nem az eszköznek kell beférnie? Miért számít, hogy 6 vagy 10 hetes a terhesség? Mivel nem egyben veszik ki a babát, hanem feldugják az eszközt, amivel kiszívják, kaparják.


Ez nem provokáció, hanem az eü-s válaszolónak szól, kíváncsi vagyok.


Az 1 cm-et meg itt olvastam:

[link]

2016. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ott azt írják a méhnyak elégtelenségről, hogy leggyakrabban ab miatt lehet, korábbi szülést nem említ a cikk:

[link]


Köszönöm a válaszokat! Úgy van ahogy gondoltam...

2016. aug. 18. 21:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Ott helyett itt. Elnézést.
2016. aug. 18. 21:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Írja mégis, legalább 3 szülés!
2016. aug. 18. 21:51
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Az EÜ-s vagyok, nem, annyi mm-re tágítják, ahány hetes a terhesség! Mivel a vákuum-fejek is különböző méretűek, így egy kisebb, 5-6 hetes terhességnél (a terhesség 12. hetéig az embrió is annyi mm, ahány hetes) nem használnak 1 cm-es fejet, feleslegesen nagy lenne. Viszont az 1 cm-es fejjel nem lehet rendesen kiszívni a 12 hetes embriót, mert túl nagy. Ezért a tágító pálcasor és a vákuum fej nagysága is mm-renként van.
2016. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szülés sem megy mindig simán, sok esetben ott is szükség van tágításra, gyakran nem is sikerül,és jön a császár. Az abortusz is lehet egyszerű, főleg több szülés után, nem biztos hogy egyértelmű választ lehet rá adni.
2016. aug. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdés hogy BEAVATKOZÁS MENTES SZÜLÉS (tehát nincs kézzel tágítás sem), vagy tágítással végzett ab (itt én arra gondoltam, hogy még nem szült, azért tágítják pálcával ha jól tudom).
2016. aug. 26. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!