Hogy lehet feldolgozni egy abortuszt?

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam, hogy erre kerul sor, de akarhogy akarom nem tudom vallalni. Harom pici gyerekem van, egymas utan jottek mind csaszaros. Gerincem megsínylette...magas vernyomasos vagyok, túlsúlyos es 35 eves... soroljam meg?

Szeretnem ezt a harmat felnevelni...nem szeretnem vssarra vinni a boromet.

Vedekezes ovszerrel. Baleset tortent. Nem biztam a veletlenre, elmentem esemeny utani tablettaert a nogyogyaszatra. Ott megmertek a vernyomasomat es 170/110 volt. Amugy nem magas, szedek gyogyszert csak ott extran felidegesitettem magam. Azt mondtak, ha nem akarok agyverzest kapni akkor inkabb ne vegyem be a gyogyszert. Hallgattam rajuk, mert inkabb egy ab. Mint egy agyverzes. De megis hogy lehet ezt feldolgozni? Nagyon erzekeny vagyok. Nekem ez gyilkossag. Megbelyegzi az egesz eletemet.


2016. szept. 20. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológus segítségét kérd. Nem a GYK fog segíteni neked, hanem egy szakember.
2016. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Szakemberhez kell fordulni ha ennyire nehéz a dolog. Nekem is volt 18 évesen abortuszom mert akkor becsúszott a baba, nem vettük észre hogy baj történt. A gyereket nem mertük vállalni az anyagi helyzetünk miatt, mert akkor egyikünk sem tudott egyszerűen munkába állni, a szüleink mondták hogy ha tudnának segítenének, de nekik is épp volt elég bajuk. A páromnak két kis testvére volt, a legkisebb akkor 6 éves húgával ő foglalkozott a legtöbbet, mert így alakult minden. Én szüleim sem voltak jó anyagi helyzetben, én nekem meg ott volt a suli, és a páromnak is nyakán volt az érettségi, már végig akarta csinálni. Leginkább én döntöttem az abortusz mellett, tudtam hogy ezzel egy életet semmisítek meg, még ha legális akkor is. De vállaltam mert előrelátóan nem éreztem azt hogy tisztességesen feltudnánk nevelni, meg én a legjobbat szerettem volna adni neki mindig is. Az abortusz megtörtént, a nőgyógyászom ajánlott be egy helyre, majd ő mondta menjek pszichológushoz, ha nem akarok teljesen becsavarodni lelkileg. Persze eleinte nagyon nehéz volt feldolgozni, a párom is végig mellettem állt, nagyon sokat vigasztalt, őt is megviselte mert ő szeretett volna apa lenni, de tudta hogy ez akkor nem megy olyan könnyen. Persze azóta eltelt 3 év, mindketten elhelyezkedtünk meg kezdtük utolérni magunkat anyagilag meg a szüleink is. Megint terhes lettem, nagyon nagy volt az öröm, eszünkbe se jutott elvetetni de sajnos akkor volt egy spontán vetélésem ami lelkileg teljesen összetört, és ezerszer rosszabb volt mint az abortusz utáni kiborulásom, akkor voltam igazán magam alatt, és a pszichiátrián kötöttem ki. Durva volt.
2016. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
Hát igen, abortusz után sokkal gyakoribbak a vetélések
2016. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire sok egészségügyi problémád van, tényleg a legjobb, ha a meglévő három gyermekedre gondolsz. Szükségük van rád és te is szeretnél még sokáig velük lenni. Elhiszem, hogy nehéz elfogadni, de egyszerűen nem tehetsz mást, ha egészségügyileg semmi sem szól a terhesség megtartása mellett.
2016. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó, én nagyon abortusz ellenes vagyok, de ebben az esetben még én is megértem, hiszen tudom, hogy a terhesség mennyivel veszélyesebb magas vérnyomással, az se biztos hogy ki tudná-e hordani, egészségesen születne-e vagy túlélnék-e. Ráadásul három császár után negyediket nem is szívesen végeznek, annak is komoly rizikója van. Ez azon ritka esetek (az abortuszok kb 1-2%-a) amit megértek, itt látszik hogy nem a saját kényelme a legfontosabb. Feldolgozni? Hát nem tudom fel lehet-e, én nem tudnám, hasonlóan gondolkodom mint te, kérdező. Mindenesetre meríts erőt a már meglévő gyerekeidből, és kérj bocsánatot a babádtól, amiért nem tudod vállalni őt, én legalábbis ezt tenném.
2016. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Megertelek.szinten 3 gyerek,3 csaszar.

Nemreg teszteltem egy extra halvany pozit.a legkisebb meg nincs fel eves.spiralom van,tehat En is tettem ellene.szerencsere nekem vaklarma volt.mar azota a bajom is megjott.de az a par nap....hat szornyu volt.En is a 3 gyermekem neztem volna,es valoszinuleg abortuszra mentem volna ha tenyleg baba lett volna.

A bunko valaszoloval ne torodj.persze,hogy a sajat egeszseged nezed mert mar van 3 gyermeked akiket fel kell nevelned.

Kitartas,es fordulj szakemberhez ha ugy erzed.ezert senki nem szolhat meg.

2016. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nekem egy éves a legkisebb... De 4 éven belül volt 3 császárom. Spirált az orvos javaslatára nem rakattam fel, szájon át szedhető napi gyógyszert nem szedhetek, így védekezésnek z óvszer maradt...

Nekem negatív a tesztem egyelőre, de 10 napja történt a dolog és bármi lehet. Tény, hogy már meg kellett volna jönnie tegnap. Érzem magamon a tüneteket a menzesz előtti tünetetket. Hasfájás, derékfájás stb. , de mégsem jön meg és ez volt a tünet a többi terhességemnél is. Tegnap pedig olyan szinten benyillalt a bal petefészkem, hogy majd összegörnyedtem. Hegem is szurkál. Félek, hogy ezek beágyazódási tünetek. Iszonyatosan rettegek, hogy holnap halvány lesz már a teszt. Bőgök, teljesen kivagyok borulva.

2016. szept. 20. 14:12
 8/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
84%

Jesszus, még nincs pozitív teszted, de már kikészítetted magad? Nyugodj le, mert pont ettől érzel mindenféle tünetet és ezért késhet a mensid is. Majd ha tényleg pozitív lenne, akkor elgondolkodhatsz a hogyan továbbon, addig csak lehetőségeket mérlegelsz, "mi van, ha..." esetekre. Viszont én a helyedben komolyan elgondolkodnék a művi meddővé tételen.

Kívánok mielőbbi piros betűset!

2016. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Na mi a helyzet terhes vagy? Amugy nehéz túllépni rajta de ha muszáj vagy nincs más lehetősèg ki kell birni mint testileg mint lelkileg.
2016. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Most csináltam egy újabb tesztet. Negatív. Aktus után 13. Nap. Nekem ilyenkor már mind kimutatta még, ha halványan is. Még azért csinálok a biztonság kedvéért, de 95% ra veszem, hogy nem vagyok terhes. Viszont hetfő óta késik és nem tudom mi lehet az oka. Sosem volt ilyen még. Arra gondolok, hogy a pánik miatt. Még várok, de el fogok menni orvoshoz.
2016. szept. 23. 05:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!