Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nektek nem borzasztó, hogy...

Nektek nem borzasztó, hogy egy helyen van a szülőszoba meg ahol elvetetik a babát kisebb kórházakban?

Figyelt kérdés
Ma voltam az első NST vizsgálaton, mivel van fogadott szülésznőm így ott csinálta meg ahol a szülőszoba meg a műtő van egy kis szobában és mondta, hogy ott ahol sorba állnak a kisműtőben, ma is 9-en ott állnak sorba kaparásra várnak. Teljesen kiakadtam ezen meg, hogy nem rossz az orvosoknak, hogy egyszer születik náluk valaki egyszer meg ők veszik el az életét?

2016. okt. 21. 14:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem.. mivel mindketto nogyogyaszati eset/dolog, hiaba bizarr kicsit ha melyen belegondolsz.de felesleges
2016. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Sztem ez a munkájuk, akit ez zavar, az a doki nem végez abortuszt.

Amúgy nem csak azok várakoztak ott, akik nem akarják a gyereket, hanem nyilván azok is, akiknek baj a babával.

2016. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Sőt. Képzeld, egy szobában is vannak sok helyen az abortuszosok, meg a vetélés miatt műtöttek...


Szerinted külön műtő és külön orvos kellene az abortuszhoz?

Amelyik orvosnak gondot okoz ez, az nem vállal abortuszt, ennyi. Amelyiknek meg műtét-műtét, annak nem mindegy hol végzi?

2016. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

A műtő az műtő, az orvos pedig a munkáját végzi, aminek részét képezi a szülés és a terhességmegszakítás is. Nem látok ebben semmi furcsát.

Volt egy kisebb nőgyógyászati műtétem tavaly, és bár a "hobbiabortuszosokat" igyekeztek külön szobában, egy kupacon elhelyezni, sajnos került közéjük olyan, akinél elhalt az embrió és rendkívül sírt, mert tervezett baba lett volna. Őt sajnáltam, mert a szobatársai úgy viselkedtek, mintha üdülésre érkeztek volna.

2016. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
Akkor most abba gondolj bele, hogy edesanyam anno veteles miatt egy szobaban volt az abortuszosokkal. Raadasul meg a regi rendszerben ugy mukodott kb, mint a vagohid. Alltak sorban meztelenul, aki elvetelt, abbol omlott a ver, es kovetkezo, kovetkezo, kovetkezo, ne hisztizten mar, mi a framc baja van, amikor szettette a labat, akkor nem sirt, kovetkezo....
2016. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem kaparás, hanem abortusz, hagyjuk már ezt az őskorból itt rekedt, diszkriminatív kifejezést, ami már eleve rosszat feltételez. Kizárólag az abortusz-ellenesek hívják így, megvan a böcsületes neve. Biztosan akad olyan nőgyógyász, aki nem vállal ilyet, de szerintem a legtöbbjének ez nem okoz problémát, nőgyógyászati beavatkozásnak tekinti, ha lelkiismereti problémát jelentene neki, nem is választaná ezt a pályát, legalábbis nem Magyarországon, ahol ez legális beavatkozásnak minősül. Nem gondolom, hogy bárki is itthon praktizálna olyan hozzáállással, hogy az abortusz elveszi az életét bárkinek is. A nőgyógyászok többségének a pár hetes embrió nem baba, mint némely megtévelyedett ősanyának és abortusz-ellenzőnek. No, lehet lepontozni nullára, dobni egy keresztet és lögybőlni a szentelt vízet ilyen istentelen kinyilatkoztatásra, tutira forgolódni fogok álmomban. (Nem, nem volt soha abortuszom, 2 gyerekem van, de ettől függetlenül sosem vettem a bátorságot magamnak, hogy bárki felett is ítélkezzem.)
2016. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Mekkora kamu már! Mi az hogy sorban állnak? Milyen világvégi lepukkant kórházban megy ez így, hadd jelentsem fel?

Nem hiszem el, hogy Mo.-n bárhol is így menne és nem úgy, hogy mindenki kap egy ágyat és ott várja a sorát az időzített műtétre akár miómája van, akár elhalt magzata, akár nem akarja a gyereket.

2016. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
72%

Nem idális helyzet, hogy egy helyen van a szülőszoba és a nőgyógyászati kisműtő, az biztos. Bizarr. Semmi előítélet az abortuszosokkal szemben, viszont kerülnek olyan nők is a kisműtőbe, akik esetleg pont beleőrülni készülnek, hogy ott szülnek mások, miközben ők missed ab-ra várnak. De az abortuszosok közt is akadhatnak olyanok, akik szívük szerint szintén inkább a szülőszobát választották volna, csak a körülmények... Akármilyen hibásak, nem lehet nekik kellemes. Kisműtőben csináltak nekem hüvelyfali ciszta felnyitást is, szóval az abortusz csak egy fajtája az ott végzett műtéteknek.

Egyébként nem tudom, hogy működik a kórházatokban, lehet, hogy tényleg aznap volt az "abortuszos" nap, de ha vegyesen végeznek el mindenféle előjegyzett kisműtétet egymás után, akkor a szülésznőd részéről elég görénység volt mindenkit "kaparásra várnak"-ozni. Mellesleg még ha mind abortuszos volt is, szerintem gáz így nyilatkozni róluk egy betegének.

Az orvos biztos lerendezte már ezt magában ezerszer, ne féltsd a lelki egészségét.

Mellesleg elég gáz, hogy 9 nőt ott állítanak sorba a műtő előtt. A 9. akár órákat is ott ácsoroghatott, mielőtt sorra került.

2016. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk reggel van ez betegfelvételnél, amikor szó szerint sorban állnak kaparásra, és köztük ott van egy-egy, aki kisműtétre vagy missed abra vár.

És a szobákban is sokan vannak, szerintem örülnek, ha külön kórtermet tudnak biztosítani a nőgyógyászati osztályon a nagyterheseknek, meg a terhességmegszakításos nőknek.

Nem szerencsés helyzet, de szerintem nem az orvosokon vagy úgy általában a kórházi dolgozókon múlik, hogy ennek így kell lennie. Politizálni pedig most nem szeretnék.


Maradjunk annyiban, hogy örüljünk, hogy van egyáltalán műtő, és orvos.

2016. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Én az első vetélésemnél egy szobába kerültem egy mindenórás ikres kismamával. Szerencsére engem nem zavart, de biztos vannak olyanok akiket igen. Mondjuk egy szót sem beszéltünk a két nap alatt, én magam alatt voltam, ő meg lehet, hogy azt gondolta, hogy abortuszra jöttem. Lehet, hogy azóta is azt meséli, hogy egy szobába rakták őt terhesen egy abortuszossal.
2016. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!