Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nők! Nektek mi a véleményetek...

Nők! Nektek mi a véleményetek az abortusszal kapcsolatban? És szerintetek milyen esetekben/helyzetben használni azt?

Figyelt kérdés

2016. nov. 9. 19:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Csak akkor nem ítélem el, ha az anya súlyos beteg, a magzat értelmi fogyatékos vagy súlyos beteg, ha erőszakból fogant. Nem kell ész, védekezés nélkül széttenni a lábat mindenkinek és kész. Túl fiatalon sem kell szexelni.
2016. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem ítélem el, szerintem ez mindenkinek a maga döntése, de sosem választanám és nem is javasolnám, ha esetleg valaki tőlem kér tanácsot ezzel kapcsolatban.
2016. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem ítélem, ha úgy alakulna, akkor sajnos muszáj, bár még előtte így is ott van az esemény utáni tab. lehetősége.
2016. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

Véleményem szerint egy kegyetlen dolog, mert ilyenkor egy ártatlan lelket fosztunk meg az élettől. De sajnos vannak olyan esetek, amikor jobb, ha elvetik a magzatot.

Pl.:

Amikor egy nő teherbe esik és az orvosok tudják jól, hogy az anya nem tudná megszülni a gyereket, mert mondjuk elkapott valami sújos betegséget, akkor ilyen esetben tényleg nem ítélem el az abortuszt.

Még akkor se ítélném el, amikor egy tini lány teherbe esik és a családja nem áll úgy anyagilag, hogy felneveljék a picit, meg a gyereknek se jó, ha úgy nő fel, hogy folyton láb alatt van. Alapvetően nem vetem meg azokat a családokat, akik ha tehetnék megtartanák, de nem tehetik, mert nincs elég pénzük.

Viszont azt elítélem, amikor egy nő csak azért veteti el a gyereket, mert egy önző dög és nem szereti a gyerekeket. Ha meg megtartaná a gyereket, akkor meg az azért lenne szörnyű, mert a gyereket egy utálatos és önző nő nevelte föl.

Egyszóval egy szörnyű dolog, de sajnos hasznos. Meg mindenki saját maga dönti el, hogy mit vállal be a testével.

2016. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
En a sajatomat soha nem tudnam elvetetni, de masokat nem itelek el. Nekem az is eleg indok, hogy egy iszonyu szar hazassagba szuletne, ahol tobb a balhe, mint a beke. Ertem, hogy vedekezni kell, de arrol felesleges beszelni, mert nem az volt a kerdes. Akkor se itelem el, ha ugy dontenek, hogy anyagilag nem fer bele, nem kockaztatjak pl. a masik ketto joletet egy harmadik miatt. Meg persze betegseg, eroszak...
2016. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Mindig liberális voltam eme kérdésben. Ha az anya nem akarja, ne szülje meg, ez azért elég kemény felelősség és a gyereknek sem jó, ha így születik (no persze, lehet, hogy a nő igen felelősségteljes s így is igyekszik jó anya lenni, de lehet, hogy félig rámegy az élete s ez azért nem igazság).

Bizonyos esetekben viszont oltári nagy bunkóság és kegyetlenség nem engedni. Megerőszakolt 12 éves lánynál azért valljuk be, duplán megvan rá az ok, elég baja van anélkül is. Az anya életének veszélyeztetettsége is ilyen, sőt egészen durva nyomorba sem pozitív szülni a magzat szempontjából sem, akárhogyan is nézem, de az anyagi okok azért általában gyengébbeknek tűnnek számomra, bár tudom, hogy kemények, de mégis.

2016. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Az lemaradt, hogy én magam nem mennék abortuszra. Illetve nemi erőszak esetén lehet, hogy igen, fogalmam sincs, attól függ. De inkább ne kerüljek olyan helyzetbe.
2016. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem ítélem el!


Bizonyos esetekben javasolnám is, pl. amikor 16 évesek akarnak gyereket szülni a semmire, vagy nagyon rosszak az anyagiak, nemi erőszak, betegség miatt.


Amikor valaki ezt használja védekezés gyanánt, na az gáz.

2016. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem ítélem el. Ez mindenkinek a magánügye. Nekem is volt 1x. Soha nem akarok/akartam gyereket, védekeztem is rendesen (nem is volt baj sose). Aztán volt egy nőgyógy műtétem, teljesen felborult a szervezetem működése, és a műtét utáni első együttlétnél terhes is lettem. Nem volt kérdés számomra, hogy elvetetem. Ab.utáni legelső lehetőségnél már tette is fel a dokim a spirált, miután átbeszéltük, hogy akkor a továbbiakban hogyan érdemes védekezni, ha tutira nem akarok teherbe esni.


Azt elítélem, aki úgy áll hozzá, hogy 'lesz ami lesz, majd max elvetetem, nem nagy cucc'. Mert igenis, aki nem akar gyereket, az járjon utána a védekezési módoknak, és válasszon olyat, ami számára megfelelő.

30N

2016. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%
Én egészen biztosan nem tudnék együtt élni a tudattal, hogy elvetettem egy gyereket. Ha van, aki képes rá, annak minden tiszteletem. Ja, nem! Ezért nem tudom tisztelni, inkább undorodom tőle!
2016. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!