Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz ellen kampányolók...

Az abortusz ellen kampányolók miért tartják evidensnek, hogy meg kell tartani a gyereket, ha az anyagiak adottak?

Figyelt kérdés
Több ízben olvastam olyan választ, hogy XY is volt abortuszon, holott minden feltétel adott lenne, mivel van férje, anyagilag jól állnak, lenne segítségük is, sőt, ha netán arra kerülne a sor, akkor egyedül is fel tudná nevelni a nő a gyereket. Mégis, az miért nem szempont, hogy a nő akarja-e egyáltalán a gyereket? Szerintem pont ez lenne a legfontosabb feltétel, aminek meg kellene lennie. Csodás lehet olyan családba érkezni, ahol a szülők a hátuk közepére sem kívánnak...
2016. nov. 28. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Mert ész nélkül szexel és ennek a saját gyereke látja kárát. Kikaparják az anyaméhből. Nem 20 dkg parizelről beszélünk, hanem egy gyerekről. Nem tartom embernek, aki képes megölni a saját gyerekét. Egyedüli kivétel, ha az anya nem tudja kihordani. Ha nem akarja felnevelni (amit jómódú családnál különösen elítélek), akkor legalább adja örökbe normális embereknek. Sokan szeretnének babát, de hosszú a várólista.
2016. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Azert, mert az.
2016. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Mert azt hiszik, csak anyagi akadálya lehet annak, ha valaki nem akarja megtartani a terhességet.


Kedves első, attól, hogy Kati abortuszra megy, Zsuzsi nem fog teherbe esni, úgyhogy ez a másnak nem lehet duma nagy marhaság. Az örökbe adás meg Szép gondolat, kár hogy átlag ember esetén kivitelezhetetlen.

2016. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Vedekezes mellett is teherbe lehet esni... az meg szerintem is a no dontese, hogy a sajat testeben akar-e hordani egy magzatot 9 honapig, aztan megszulni, meg ha orokbe is adja. Sietni kell az ugyintezessel, hogy minel hamarabb elvegyek, akkor meg csak egy sejthalmaz. Aki meg akar szuletni, az ugyis meg fog, csak max nem abba a csaladba.
2016. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

Persze, a nő eldöntheti, hogy akar e a testébe egy magzatot. De ha az a magzat már ott van, akkor már nincs joga megöletni.

Jut eszembe: mikor valaki belinkel egy abortusz után készült képet a halott magzatról, az miért szadizmus? Ha szerintetek nem gyilkosság, akkor a képek sem borzalmasak, lehet nyugodtan mutatni, ugye?

2016. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Már hogyne lenne joga. A nő önrendelkezési joga felül írja a magzat élethez való jogát.
2016. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

De joga van dönteni. 12. hétig.

Ezek a kamu képek meg nevetségesek.

Mondom ezt úgy hogy soha nem volt abortuszom, ha valamikor becsúszott volna anno még nem tervezetten gyerek megtartottam volna, de van aki nem akar vagy tud egy gyerekről gondoskodni erre van az abortusz.

2016. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy meddő vita. Minden héten van ilyen, vagy ehhez hasonló. Azokat a válaszokat is nézd meg.
2016. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom miért gondolják így. Mondjuk engem sohasem érdekelt mások terhessége,magzata,abortusza. Nem is értem másokat miért érdekel idegenek terhessége?
2016. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy rengeteg hasonló kérdés van, pont ezek miatt fogalmazódott meg benne a kérdésembe foglalt tézis is, tehát, hogy miért az a legelhanyagolhatóbb körülmény, hogy akarják-e egyáltalán a gyereket?!
2016. nov. 28. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!