Megtartsam a babát?

Figyelt kérdés
24 éves végzős joghallgató vagyok. Úgy néz ki teherbe estem fogamzásgátló szedése mellett. Nem dolgozom, így keresetem sem igazán van. A barátom dolgozik, de mellette még ő is egyetemista. Kétlem, hogy a szüleink ujjongva fogadnák a hírt. Nem tudom mit tegyek. Szeretném is ezt a kisbabát, de félek még korai lenne gyermeket vállalnom...

2016. dec. 3. 19:31
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
71%
jogosult vagy diplomás gyedre, államvizsgában nem akadályozna a terhesség, és utána hamar mehetnél dolgozni.
2016. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
54%
Nem tartanám meg. Hiába kapnál Gyedet, de ha sikerülne lediplomáznod,. állást kisbabával évekig nem kapnál sehol. Ha csak nincs befolyásos pártfogód. Egy baba nagyon sokba kerül, és fel is kell nevelni. Laknotok is kellene valahol, ami szintén nem két fillér. Vagy a szüleid nyakára kellene szülnöd, ami később sok vita forrása lenne.
2016. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Együtt lakunk jelenleg is egy albérletben, amit persze a szüleink fizetnek mindkettőnknek. Igen, ebbe már én is belegondoltam, hogy egy 1 éves gyerekkel nehéz lenne munkát találni főleg pályakezdőként. Ráadásul nem most tavasszal fogok végezni, hanem jövőre, szeptemberben kezdődnek az államvizsgák, ami eltart egészen januárig majd. Ha jól számolok körülbelül augusztusban születne meg a baba, nem hiszem, hogy leányálom lenne pár hónapos babával államvizsgázni, meg éppen hogy szülés után szakdolgozatot védeni. Hát sajnos ez van... :( a barátom még nem is tud róla :(
2016. dec. 3. 20:05
 4/54 anonim ***** válasza:
95%
Ezt neked kell tudnod,itt senki sem dönthet helyetted. Mondd el a barátodnak, és együtt megbeszélitek,hogyan tovább. Esetleg a szüleitekkel is, hogy mennyire támogatnának, mert az ő segítségükre szükségetek lesz.
2016. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
43%
Ne tartsd meg, mert 3 életet teszel tönkre.
2016. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
55%

Először neked kell a szívedbe nézni, hogy mit szeretnél. Ha az élete mellett döntenél, beszéld meg a pároddal és a szüleitekkel, mit hogyan tudtok megoldani, mennyire tudnának segíteni. Fiatal, párkapcsolatban élő, szülőképes nőként sem könnyebb elhelyezkedni, mint anyaként.

Tényleg nem könnyű baba mellett befejezni a sulit, de nem is lehetetlen. Én is ledoktoráltam másfél éves kicsivel, egy hónappal később munkába álltam.

2016. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
66%

Arra is gondolj, ha megtartod. ki lesz a kicsivel, amikor az egyetemen vagy? Tönkre mehet nem csak a te életed, hanem az apukáé és a gyereké is.

Már nem a Kádár rendszerben vagyunk, amikor n em volt gond egyetem mellett babát vállalni. Volt bölcsi és

ha beteg volt a gyerek, a munkahelyen sem szóltak érte semmit. Ma már ez nagyon nincs így,

2016. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
49%

24 eves vagy , 25 mire szulsz.

Jogasz leszel.

Mi a kerdes ? en mindenkepp megtartanam !

Nem 8 altalanossal a putriba szulsz 17 evesen.

2016. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
28%
A kérdés így szól igazából: megöljem a babát, hogy megmaradjon a saját kényelmem? Írtad a kérdésben is, hogy egy emberbabáról van szó. Ember most is odabenn. De úgysem fog megesni rajta a szíved. Tök mindegy.
2016. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
52%

"Már nem a Kádár rendszerben vagyunk, amikor n em volt gond egyetem mellett babát vállalni. "


Nem a Kádár-rendszerben doktoráltam le kisgyerek mellett.:D Arról, hogy mi gond és mi nem, akkor nyilatkozz, ha megcsináltad.

2016. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!