A feleségem nem akarja a negyedik babánkat, én igen. Nem tehetek semmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 gyermekünk van, a legkisebb 3 éves, a legnagyobb 7. Három gyereket terveztünk, de védekezés mellett teherbeesett a feleségem. Elég hamar észlelte a tüneteket magán, a teszt pozitív lett. Ma volt nőgyógyásznál, állapotos.

Nem akarja a babát, mert most végez a fősulival, dolgozni akar és azt mondja, így tudunk többet megadni a 3 gyereknknek.

(Teszem hozzá, magasan az átlag fölötti fizetéssel rendelkezem. Nem élünk nagy lábon, de nem is vagyunk szakadtak)

Tudom, hogy az ő teste, neki kell kihordania, megszülnie, de nekem morálisan nem fér bele az abortusz, pláne, mert vesztettem el testvéremet fiatalon és nem tudnám ezt a veszteséget is feldolgozni.

Igazából csak panaszkodni jöttem, nem tudom őt meggyőzni. Belehalok.

Megkérdeztem tőle, hogy képes-e feláldozni önmagért a babát és a házasságunkat és igent mondott.


2016. dec. 14. 21:05
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
12%

Nos, add be a valopert és kérj sürgős, soron kívüli gyermekelhelyezest a másik 3 gyerekre. Esélyes, hogy meggondolja magát.

Kérdés, hogy érdemes e rakenyszeriteni egy nőt a terhességre, szulesre, plusz egy gyerek nevelesere.Szerintem nem.

2016. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos nem tehetsz semmit. Az o teste, o donthet felole.

Amugy megertem valahol. Teged is megertelek, de az nem jo, ha emiatt menne tonkre hazassag.

Mit ertesz magasan atlag feletti fizetesen? Erre kivancsi lennek...mert lehet valakinek 200 ezer is nagyon jó fizu, szerintem meg nem az...

2016. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
#2. nettó 700.000-750.000
2016. dec. 14. 21:14
 4/50 anonim ***** válasza:
67%

Koszi, hhogy megmondtad a fizudat. Erre mernem vallalni a negyedik gyereket es egy ilyen tipusu ferfinak, mint te.

Azert nem tudtam elkepzelni, higy mi az atlag feletti fizetes neked, mert azt irtad nem eltek nagylabon, deszakadtak sem vagytok. Azert ebbol a fizubol lehet oltozkodni...

Nalunk is volt egy ilyen helyzet, csak nalunk a ferjem nem akart ujabb babat, negyediket...

2016. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretném ezt a babát is! Imádom a három gyerekünket! Igazából az egész eddigi közös életünk arról szólt, hogy őket terveztük és gondoskodunk róluk.

Én megértem a feleségemet is, hogy nem akar már itthon lenni, de a közös gyermekünkről van szó! :(

2016. dec. 14. 21:28
 6/50 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen ferfi ritka, mint a feher hollo...

Megertem a fajdalmadat, de emiatt ne menjen tonkre a hazassagotok! Ott van a harom gyonyoru gyeteketek!

2016. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
57%
Mennyire veszed ki a részed a gyerekek neveléséből? Ha nem vagy csak alig, akkor nem csoda, hogy így döntött...
2016. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
75%

"Megkérdeztem tőle, hogy képes-e feláldozni önmagért a babát és a házasságunkat és igent mondott." - Ezt komolyan kérdezted vagy csak kíváncsi voltál, mennyire elszánt? (Amúgy nyilván az ő döntése, kényszeríteni nem lehet, meg nem is érdemes.)

Akárhogy is, ebből sehogy sem tudtok jól kijönni, mert ebben nem lehet kompromisszumot kötni, ha nem tudtok gyorsan megegyezésre jutni, valamelyikőtök komolyan sérülni fog. Könnyű azt mondani, hogy ne hagyd, hogy rámenjen a házasságotok, de nem biztos, hogy kivitelezhető.

2016. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, így van, azon túl, hogy elmondod az érveidet, nem tehetsz semmit. Ahogy írod, már 7-8 éve otthon van, és érthető, hogy nem 35-40 évesen akar majd pályakezdő lenni... kettőtök jövedelmi viszonyait tekintve valszeg az se működne, hogy te maradsz otthon a gyerekkel...
2016. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező azt is vedd szàmítàsba, hogy a feleségedne ideje egy sajàt "karriert" építeni, mert soha nem lehet tudni mit hoz a jövő. Mondhatod hogy te 80 évig fogsz élni, de a feleséged miből tart el 4 gyereket pàlyakezdőként, ha veled ne adja Isten történik valami?
2016. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!