Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy éljem túl az ünnepeket?...

Hogy éljem túl az ünnepeket? Most kellene szülnöm (dec.27) de inkább megöltem a gyerekemet mint megtartottam volna.

Figyelt kérdés

Van egy kicsi gyerekem, akinek széppé kellene tennem az ünnepet de mindig csak arra gondolok akit megöltem.

Az apuka nem segít mert vele is külön vagyunk. Azért is nem tarthattam meg a babát, mert nem tudtam volna 2 kicsit egyedül felnevelni.


2016. dec. 16. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

Gondolj a gyerekedre aki ott van melletted,és imadkozz esténként istenhez hogy bocsássa meg a bűnod ,ha akkor így érezted jónak akkor biztosan így volt a legjobb.

Tedd boldoggá azt aki él és legyél csodás anyukája :) kellemes unnepeket:)

2016. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
El kell fogadnod, hogy akkor a lehető legjobb döntésd hoztad (nyilván valamiért így döntöttél, mi nem tudhatjuk az okokat). Foglalkozz sokat a meglévő gyerkőccel, tedd széppé az ünnepet, ő semmiről sem tehet. Esetleg felkereshetnél egy pszichológust is, hogy segítsen neked feldolgozni a történteket.
2016. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Gondolj a már meglévő gyerekedre.

Az évfordulók nekem is mindig nehezek, a mai napig is, pedig már 5 éves lenne.

2016. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Egyszerűen ne tedd többet meg. Mindig van kiút, én már csak tudom. És imádkozz,én is csak ezt tudom tanácsolni. A babát vissza már nem hozhatod, de az élő gyermeked rád lett bízva, tartsd őt nagy becsben.
2016. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, a volt pároddal nem tudjátok rendezni a kapcsolatotokat?
2016. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. Annyira elmérgesedett a kapcsolatunk, hogy nincs esély a megbocsájtásra...

Sem az ő sem az én részemről.

2016. dec. 16. 19:21
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
jól döntöttél! és nem öltél meg senkit és semmit!
2016. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Azzal kezdeném, hogy nagyon abortusz ellenes vagyok és baba mellett én az ANYÁT is sajnálom, éppen az ilyen esetek miatt!

Szerintem az már egy jó dolog, hogy bűntudatod van. Neked legalább van. Hidd el, sok embernek ez nem evidens. 2-3 abortuszon is átesnek úgy, hogy aztán szinte eszükbe sem jut az életben többet (vagy legalábbis semmi jelentőséget nem tulajdonítanak neki)


Téged is sajnállak, mert iszonyú lehet. Az, hogy belátod, hogy tévedtél ebben a helyzetben a legjobb. Most már próbáld meg elfogadni, hogy ezen változtatni már nem tudsz, nyilván a legrosszabb ebben, hogy volt pillanat, amikor még tudtál. De legalább most ne szúrd el! Itt van még egy gyermek, akinek még lehetsz csodálatos anyja és ne hagyd, hogy a bűntudat a ti kapcsolatotokat negatív irányba terelje!

Hoztál egy rossz döntést, megbántad, most már az jön, hogy bocsáss meg magadnak! Igazából most gyászolod a babádat! Hidd el ezen túl fogsz jutni, és tényleg sokat segít az ha imádkozol! A megbánás az alapja mindennek, és én így látatlanban azt mondom, hogy te tényleg bánod!


Minden jót!

2016. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező (#6) pedig ezzel lehet, hogy érdemes lenne foglalkozni. A kisgyerek kettőtöké?
2016. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen, és a kismanó is az övé lett volna.

De annyira elmérgesedett a viszony, hogy nem mertem bevállalni a 2 gyerkőcöt. Pedig nagyon szerettem volna.

Alapjáraton én is abortusz ellenes vagyok. Sosem gondoltam, hogy egyszer én is oda kerülök. De ahogy írtam a meglévő gyerekre is gondolnom kellett.

Kettőt nem tudtam volna így felnevelni egyedül.

És a meglévő is issza a kapcsolatunk levét mert 2 hetente megy a vita. Nem akartam ennek kitenni szegély kis lelket. :(

2016. dec. 17. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!