Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vettesuk el a babankat vagy ne?

Vettesuk el a babankat vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nay vonalakban elmondok mindent hogy tisztabban lassatok es hogy konnyebben tudjatok tanacsot adni. En 26 eves ferfi vagyok, a baratnomet 1eve ismerem o 18 eves es most 6 hetes terhes. Hideg zuhanykent ert a hir mindkettonket. Az anyagi hatterunk nem a legjobb havi 150-170 ezer. Es o meg fuatal is ezert az abortuszt fontolgatjuk nagyon. De annyi helyen olvastuk hogy a kapcsolatok tonkre mentek ez utan es banjak hogy megtettek. Egyszeruen tanacstalanok vagyunk es nem tudjuk mit tegyunk. Vegso elkeseredesben fordultam ehhez az opciohoz valaszokert. Remelem tudtok mondani olyat ami a helyes iranyba terel minket. Szerintetek tartsuk meg?

Elore is koszonom a valaszotokat. Kerem szepen a trollok kimeljenek.



2017. jan. 17. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a leendő nagyszülőkkel együtt beszéljétek meg, mert az ő segítségükre lesztek ráutalva, nem a válaszolókéra.

Ezen nagyon sok múlik.


Illetve mérlegelni kell, hogy hogy tudjátok felnevelni, ha vállaljátok.


Az a legfontosabb, hogy közös döntés legyen, és kiállj a párod mellett végig.

2017. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 A kérdező kommentje:
a szuleim ( csak az enyemek elnek az ovei 1 eve meghaltak ) azt mondtak a dontesunktol fuggetlenul vegig mellettunk allnak. Igazabol tapasztalatora lennek kivancsi hogy ki hogyan elte meg es hogy utana mi volt? Rament a kapcsolat? Sokat gondolnak arra hogy mi lett volna ha?...
2017. jan. 17. 19:50
 3/130 anonim ***** válasza:
90%

Néhány évvel idősebb voltam, mint a barátnőd, amikor abortuszra mentem. Nem voltam még biztos a kapcsolatban, csak néhány hónapja tartott, mindketten tanultunk még. Szakítottunk még a beavatkozás előtt, mert mindkettőnket megviselt lelkileg, én úgy éreztem, egyedül rám hagyta a döntés felelősségét, őt bántotta, hogy nem akarom elkötelezni magam mellette. Néhány hónapba beletelt, amíg feldolgoztuk, ő sokszor keresett közben, végül újra összejöttünk, és 2 évvel később összeházasodtunk. Gyerekeink is vannak, nekem néha eszembe jut, vajon milyen lenne most az első babánk, ha megtartjuk, rettegtem a terhességeim alatt, nehogy valami baj legyen.

Nem tudok és nem is akarok tanácsot adni, mert ez olyan felelősség, amit senki nem vállalhat át tőletek. Nektek kell érezni, hogy elég erős-e a kapcsolatotok, eléggé tudnátok-e szeretni a babát, minden anyagi és egyéb nehézség ellenére, ha megtartjátok. Milyen kilátásaitok vannak a jövőre nézve nélküle és milyenek vele? Szülőnek lenni hosszútávú felelősséget jelent, csak akkor szabad vállalni, ha elég elkötelezettek vagytok.

2017. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
28%

Tapasztalattal nem tudok szolgálni, de azért írok.

Ha a szüleid támogatnak titeket, akkor a helyetekben nem vetetném el. Ha most 6 hetes terhes a barátnőd, akkor az érettségiig valószínűleg be tud járni a suliba, és le tudja tenni az érettségit.

Nem tudom jársz-e egyetemre, de ha igen, akkor esetleg szociális támogatást igényelhetsz.

De ha a szüleid támogatnak, akkor az már egy nagyon nagy előny.

Biztos nehéz lesz, sok áldozatot kell majd meghoznotok, de szerintem ilyen helyzetben simán képesek vagytok felnevelni.

2017. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nem volt abortuszom, de több olyat ismerek, akinek igen és a mai napig nem tudta feldolgozni. Egy gyerek hihetetlen sok örömet ad, a nehézségek közepette is, egy akkora érték, akit kár lenne kidobni szerintem, főleg így, hogy a szüleid még mellétek is állnak. Én is anya vagyok és ez a legjobb dolog a világon, nem gondoltam volna korábban, hogy ennyire jó érzés.
2017. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/130 A kérdező kommentje:

A kapcsolatunkat nagyon jonak jellemeznem. Ha veszekszunk is hamar tul lepunk a nehezsegeken es megoldjuk a dolgokat. Tudom hogy jo anya lenne reven hogy az ove meghalt es imadja a piciket. Nagyon gondoskodo, es turelmes. Mindenkivel megtalalja a kozos nevezot. Meg csak 11. Es mert 0. Osztalyba is kellett jarnia. Magamrol annyit hogy nem vagyok egyetemista. 7 evet eltem amerikaban egy eve koltoztem haza akkor ismerkedtunk meg. Sajnos par eve izomsorvadast diagnosztizaltak nalam es felek hogy a gyerek is olyan lenne mint en. Tudni kell hogy babaknal fokozottan veszelyes ha ugy szuletik meg akkor par hetig el es utana meghalhat. Ez nagyon sok mindent bonyolit. Mivel evek ota kinn elek ezert a nyelv tanulas es a melo mellett nem

Tudtam a sulit befejezni. Nincs kepesitesem egy sima erettsegim van. Amit el tudok magamrol mondani annyi hogy 5 nyelven beszelek es jol rajzolok es ertek a kocsikhoz. Fizikai munka kilove es magyarorszagon nem talaltam eddig olyan megelhetesi forrast ami fedezne a gyereknevelest. A havi 150-170 ezeres fizetesem fuvarozassal szedem ossze de ez se megy a vegtelensegig. Annyira tanacstalan vagyok. Szeretnek jo apa lenni es olyan korulmenyeket biztositani a gyerekemnek amilyet en nem

Kaphattam meg. Eppen ezek a tenyezok miatt fontogatjuk az abortuszt. Az egesz eletemben mindig tudtam

Mi a helyes dontes a mostanit kiveve. Teljesen leblokkoltam es nem tudom mit kene tegyek. A paromnak azt mondtam hogy barhogy dont tamogatom es mellette allok vegig. Es mindent atveszelunk. De legbelul felek.

2017. jan. 17. 20:22
 7/130 A kérdező kommentje:
A szuleim jo emberek de mindketten nagyon lebetegettek. Anyam cukros lett durvan apam pedig szivbeteg. Szamithattam rajuk mindig de eppen most jonne el az az ido hogy en segitsem oket anyagilag es minden fele teren ne forditva. Ertitek? Az a bizonyos erzes amikor nem erzem ferfinak magam mert nincs hatalmam a sajat erombol megoldani mindent. Es ez eddig nem igy volt ez uj es remiszto erzes.
2017. jan. 17. 20:25
 8/130 anonim ***** válasza:
44%

A leirtak alapjan, jo szulok lennetek es egy gyereknek ez fontosabb mint az anyagi hatter. En is most lettem apa, en 23 evesen a felesegem 20. Csak en dolgozom mert a felesegem egyetemen tanul. Igen, kevesebb idonk van meg minden, de nem banjuk, hiszen egy gyerek tenyleg uj ertelmet ad az ember eletenek. Ukrajnaban elunk kb havi 200-300$-t keresek ebbol a csak a gazszamla 100$ es megis meg tudunk lenni. Sot nehanapjan felre is tudunk tenni valamennyit. Az elelmiszerek itt nem sokkal olcsobbak mint magyarorszagon. Ha ugyesek vagytok szepen meg tudjatok oldani. Egy gyereknek nem a legdragabb holmik kellenek, hanem hogy szeressek.

Raadasul en gyerekkoromban a szuleim minimalber alatt kerestek, megis orulok hogy elek :)

2017. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
32%
Tartsátok meg a babát. az anyagi nehézslgekből mindig van kiút.Én a dilemmátokból azt szűrtem le, hogy ti igenis akarjátok ezt a gyereket. Ha elvetetitek, bánni fogjátok, és a bűntudat tönkre is teheti a kapcsolatotokat.
2017. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
27%

Az abortusz mindig tönkreteszi a kapcsolatot. Az esetek 99 százalékában szakítanak, elválnak. Ha nem is rögtön, de előbb-utóbb.


Az írásodból azt látom, hogy ti a legjobb szülők lennétek, amit csak egy gyerek elképzelhet magának.

2017. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!