Meddig lehet műtét?

Figyelt kérdés
Keddi genetikai uh alapján 11+4 voltam. (12+4 helyett)Hydrops miatt sajnos terhességmegszakítást javasoltak, viszont a kórház, akihez tartozom, ragaszkodik egy másodvelemenyhez is. Pénteken tudok menni a második genetikai uh-ra. Nem szeretnek kicsúszni az időből , így is elég megterhelő nekem és fogalmam sincs hogyan elem ezt így túl, pláne , ha már meg kellene szülni. Emiatt kérdezem, hogy a műtét utolsó napja 11+6 vagy 12+6

2017. jan. 26. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom :(

Ezt az orvos donti el vele beszeld meg.

2017. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2017. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ezt a kérdést már korábban elolvastam, de a kérdésemre nincs benne a válasz. 18mm a tarkoredo, a cisztikus hygroma a nyakán akkora mint a picikém feje. Istenhegyi klinikán voltam, ott azonnali megszakitast javasoltak és bízom bennük, hisz én is láttam az ultrahangon a babát..........
2017. jan. 26. 12:16
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Hidd el, hogy végtelenül sajnálom.
2017. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem, ha 12 hétig vézgik a műtétet, akkor az 11+6, vagyis betöltött 12 hét. De mindenképpen kérjetek másodvéleményt! ez nagyon szomorú. Amúgy mit lehet tudni erről a betegségről?

Majd írd meg, kedves kérdező, mi lett a következő vizsgálat eredménye? Kitartást!

2017. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Együttérzek veled, sajnos pontosan ugyanígy jártam én is.

Én a lesújtó eredmény után azonnal egyeztettem a dokimmal és ő segített abban, hogy még műtéttel be lehessen fejezni. (Ha már így alakult, én is a könnyebb megoldást szerettem volna, minél gyorsabban és egyszerűbben túl lenni rajta.)


Az, hogy ragaszkodnak a másodvéleményhez, nem kórházfüggő, hanem szakmai protokoll. 12. hét után már csak genetikai szakvélemény alapján lehet megszakítani terhességet. Nekem a Bajcsyban felajánlották, hogy megcsinálják a CVS-t, hogy legalább utólag kiderüljön az ok, de végül nem lett belőle semmi, ugyanis ezzel pont kicsúsztam volna az időből és ezt a genetikus is megértette az indokaimat. Nagyon rendesek, segítőkészek voltak, tényleg mindenki támogatott abban, hogy mielőbb túl lehessek az egészen.

Egyeztess a dokiddal mindenképp, mert előzőleg kell még egy vérvétel is a műtéthez, ezt már el lehet indítani párhuzamosan. Most minden nap számít! Ne utólag kelljen elkezdeni rohangálni. Nekem 12+5-nél volt a műtét (ultrahang és nem utolsó mensi alapján számítva). Kitartás!

2017. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Még annyit hozzátennék, hogy elvileg a 12. hét után végzett műtétet picivel kockázatosabbnak és nehezebbnek tartják, mint korábban. Nekem korábban volt már két korai missed ab-om műszeres befejezéssel és az égvilágon semmilyen különbséget nem éreztem, sőt. Egy jó dokival még simábban is zajlott a betöltött 12. hét után a küret, mint az addigi műtéteim. 5 perc volt az egész. A lelki oldala persze nehéz, de nekem a lesújtó diagnózis után annyi intéznivalóm lett, hogy nem nagyon tudtam elmerülni az önsajnálatban. Az csak utána jött...


Ami pedig az okot illeti: bár nincs 100%-os bizonyíték, az én esetemben nagyon valószínű, hogy az okozta a bajt, hogy a fogantatáskor estem át életemben először herpesz fertőzésen. Mivel nem volt tervezett terhesség, nem tulajdonítottam jelentőséget a fertőzésnek, mire a terhesség kiderült, már túl is voltam rajta. Utólag állt össze a kép és mind a nőgyógyászom, mind a genetikus nagyon valószínűnek tartja, hogy ez okozta a hydropsot. Egy fatális véletlen... de legalább nem kell tartani az ismétlődéstől.

2017. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Okot nem mondtak, találgatni lehet. Az Istenhegyin azt mondtak, hogy szerencsére nem genetikai eredetű.

Utolsó! Nekem peteereskor nagyon magas lazam volt , utána nagyon durva herpesz jött ki a számon (tényleg nagyon durva, gyógyszert is szedtem rá, mert nem gondoltam volna, hogy sikerül) Ez a herpesz kb a beagyazodas idején lehetett. (Korábban is volt már herpeszem) Lehet, hogy akkor náluk is ez volt a baj?

Sajnos a dokim nem végez megszakitast (vmi szerződés miatt), így sajnos idegen orvos fogja elvégezni :(

2017. jan. 26. 13:57
 9/15 A kérdező kommentje:
2017. jan. 26. 14:21
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Nehéz megmondani, mert elvileg az ajakherpesz nem végzetes a terhességre, csak a genitális herpesz (nekem az volt) és az is csak akkor, ha első alkalommal fertőződik valaki. A többedik fertőzésnél a szervezet már immunanyagokat termel, ami védi a magzatot is.
2017. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!