Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha terhesek...

Ti mit tennétek ha terhesek lennétek és nem tudnátok örülni neki?

Figyelt kérdés
A barátnőm terhes. Van egy 4 éves, és 2 éves gyereke. Most terhes lett spirálja volt. Mindig két gyereket akart. Azt mondja,hogy nem bír beletörődni abba,hogy terhes mert nem akar több gyereket. A férjével meg akarja beszélni,hogy nem akarja megtartani. A férj eddig a megtartás mellett volt. A barátnőm azt mondja hogy nagyon rossz ez a helyzet mert ő nem akar gyereket szülni.
2017. febr. 14. 16:16
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
67%
Ezt neki kell eldönteni, senki nem szólhat bele a férjén kívül, de igazából neki kell vállalni a terhességet és a csecsemőgondozást, úgyhogy a döntés szerintem csak az övé.
2017. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
25%
Most esetleg a 2 kicsi miatt érzi így, de mire megszületik a baba, a kicsi is 3 lesz, óvodás. Később lehet, hogy ez a kis harmadik lesz a legnagyobb öröme :) Mi is 3-an vagyunk és az én kicsi hugomat sem tervezték, mégis nagyon jó hogy így alakult, így teljes a család. Főleg, hogy a férje is szeretné...ne hozzon a pillanatnyi érzései alapján elhamarkodott döntést!
2017. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
33%

most az is lehet, hogy a hormonok játszanak vele, ezért érzi letörtnek magát és nem akarja a kicsit. Biztos megviseli a terhesség, de ez nem egy örök állapot. Szerintem ugyanúgy fogja szeretni a harmadik babát is, mint az első kettőt.

én ha terhes lennék, de nem örülnék neki, attól még megtartanám, főleg úgy, hogy a férjem mellettem van. Ha mindent biztosítani tudnak a kicsinek, akkor nem érdemes egy hangulat-ingadozás miatt elvetetni. Plussz ha az apa szeretné a kicsit, akkor a kapcslatuk rovására menne, ha elvetetné. Sajnos a tesóm házassága is emiatt ment tönkre :(

Bíztasd, elevenítsétek fel vele, milyen sok örömöt okozott az első két gyereke is, amikor világr jött, olyan hamar elmúlik a babakor, legalább még egyszer átélheti :)

És ha már van 3 gyereke, és tutira nem akar többet, sterilizálhatja magát, és legalább nem kell majd többé abortuszon gondolkodnia, így egy életke sem vész kárba :)

2017. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
40%

Nem szabad elhamarkodni a döntést, mert ez nagyon váratlanul érte, Idő kell hozzá, hogy magához térjen és felelős döntést tudjon hozni.

Gondolom, a férj mindenben támogatná, ha a megtartás mellett van.

A gyerekek se nagyok még, lehet, hogy vannak még babaruhák, babakocsi, bababútorok is a házban.

A szüléseket , terhességeket nem szabad összehasonlítani, esetleges rossz élményekre gondolni, annyira más az minden egyes esetben.

Nyugtasd meg a barátnődet, nem történt tragédia. Ha átesik a kellemetlen meglepetés megrázkódtatásán, lehet, hogy máshogy fogja gondolni. Különösen, ha a férje szereti, kényezteti, és konkrét segítséget vállal fel a jövőben. Pl. bevásárlás, gyerekek oviba kísérése, nehéz házimunkák. Ezeket előre meg lehet beszélni, beosztania házirendet.

2017. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
29%

tudom, ez nem fő szempont, de harmadik gyerek után elég sok kedvezmény jár.

Ha a férje akarja a babát, akkor én arra bíztatnám, hogy tartsa meg. Persze, te nem dönthetsz helyette, ez az ő élete és családja, de szerintem néhány vígasztaló, bíztató szóval fel lehet vidítani. Hisz nem olyan nagy tragédia még egy baba. Ok, hogy 2 volt tervben, de hát ha megvannak hozzá a megfelelő feltételek, miért ne vállalnának be még egyet? a gyerekeknek is jót tesz, ha nagy családban nőnek fel.

2017. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
35%

Mit tennék?

Én nem foglalkoznék a pillanatnyi érzésekkel.

Tudomásul venném, hogy nem úgy sikerült, mint ahogy terveztem, de ez előfordulhat az élet bármely területén bármikor

Mindenképp megtartanám a babát, különosen, hogy az apa is szeretné. Az érzések változnak, sok örömöt hoz egy nagyobb család, a szülőknek, a testvéreknek is.

2017. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
64%
Erre van az abortusz. Ha mindent megtettem, hogy ne legyen és mégis összejött, akkor ez van. Nyilván más lenne, ha mégis örülnék neki.
2017. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
27%

Ha mindent megtettem, hogy ne legyen, és mégis összejött, akkor ő egy nagyon életrevaló kis pocaklakó, megérdemli, hogy éljen.

Lehet, hogy 30 év múlva ő lesz a szülők, a család legfőbb támasza.

2017. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
36%
Hát ha valaki spirál mellett fogant meg, az biztos nagyon élni akar :) én megtartanám, mégha nem is terveztem volna harmadik babát
2017. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
67%
Ha tudatosan nem szeretné nem is fogja örömmel várni. Abortusz.
2017. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!