Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi idő alatt zajlik le az...

Mennyi idő alatt zajlik le az abortusz, miután megállapították a terhességet?

Figyelt kérdés

Sajnos terhes vagyok... A dolog pár hete történt. Védekeztünk, de kiszakadt a gumi és hiába vettem be esemény utánit, úgy látszik nem használt, mert nem jött meg, a teszt pedig pozitív lett.. Jövőheten megyek nődokihoz.

Az a kérdésem, hogy akiknek már volt abortuszuk elmondanák, hogy ez hogyan fog működni, mennyi idő amíg lezajlik az egesz folyamat, minden vizsgálattal együtt stb. Utána meddig kell feküdni? Tudom, hogy ezt az orvos el fogja mondani, de teljesen kétségbe vagyok esve, gondoltam addig is érdeklődöm itt.

Maga a műtét, amúgy fájdalommal jár? Mármint altatasban végzik oké, de utána jelentkeznek kellemetlenségek?

Előre is köszönöm, aki megosztja a tapasztalatát. Ja és le szeretném szögezni, hogy már döntöttem, nem fogom megtartani, úgyhogy szépen kérem a fórumon tevékenykedő magzatvedőket, hogy ne kezdjenek el mocskolodni sem győzködni, a döntésem végleges, csak a kérdésemre szeretnek választ kapni, igyis épp elég szörnyű a helyzet, nem kell tetőzni!


2017. febr. 17. 08:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
19%

elmesz a nögyógyhoz, megmondod h nem szeretned megtartani, aztan ad egy cimet, ahova el kell menned beszelgetesre..ahol megprobalnak rábeszelni h tartsd meg , inteztbe is adhatod..(legalabbis nekem ugy tünt, h ez a cel)ok.

aztan van asszem 2 het gondolkodasi, idö, visszamesz.es megmondod hogy döntöttel.kapsz csekket, amit be kell fizetni, aztan kapsz idöpontot a mütetre. asszem ezt már az orvostól v nem tudom, nagyon reg voltam.

a mütet hiaba altatas, én ereztem mindent.amúgy csak bódítas.aztan meg 1-2 het a labadozas kb.ennyi.

2017. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%
Egyik hétfőn elmentem a dokihoz a következő hét kedden megtörtént a műtét. A doki után el kellett mennem ugye erre a beszélgetésre, majd 3 nap után szintén, közben megtörtént a vérvétel. Semmi fájdalommal nem jár, testileg. A lelki része az igen. Délelőtt megműtöttek délután mentem haza. Nem feküdtem semmit, vérzés minimális volt. Kitartás!
2017. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
35%

Nem beszélnek rá arra, hogy tartsd meg. Tény, hogy vizsgálat után amikor közlöd, hogy nem akarod megtartani, egy bizottság elé járulsz ahol nem rábeszélnek, hogy tartsd meg, hanem a beszélgetésből azt állapítják meg, hogy élhetsz-e az ingyenes abortusz lehetőségével vagy fizetned kell. Ha fizetni kell akkor a teljes összeget vagy kaphatsz méltányos árat. Ez a beszélgetés max 10 perc. Ha megvan a csekk, és kifizetted, akkor újra doki, aki beutalót ad a kórházba. Reggel a megadott időpontba bemész, és még aznap elvégzik az abortusz. Kábitnak vagy altatnak. Maga a műtét is max fél óra. Délután ha van kísérőd már el is hagyhatod a kórházat.

Nem én voltam abortuszon hanem a testvérem. Végig voltam vele mindenhol. Még a bizottságnál is. Neki egyébként ingyen volt, mert 43 évesen altatásos mandula műtét után 1 nappal tudta meg, hogy terhes, és az orvos is tanácsolta az abortuszt, mert ilyenkor fennáll a lehetőség, hogy a baba nem egészségesen jön a világra.

2017. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
29%
Kedves Kérdező! A magzatvédők nem járnak ide mocskolódni. Én sem foglak bántani, soha nem áll szándékomban. Hogy jelentkeznek-e utána "kellemetlenségek", azt majd tapasztalod. Egyesek szerint nem. Akiről tudom, hogy volt abortusza, nagyon nagyon megbánta. Aki képben van, hogy mit tett általában nem tudja elfelejteni. Sajnálom, hogy ennyire rémült vagy, hogy nem látsz más kiutat, pedig lehetne. Sajnálom a kisbabádat, mert nem adsz neki és magadnak sem esélyt. Mit tetőznénk azzal, ha próbálnánk ráébreszteni arra, hogy mit teszel? Neked fáj? HA egy kicsit belegondolnál, hogy neki mit jelent ez a történet, akkor nem saját magaddal törődnél. Sem te, sem pedig a környezeted. Ott benn nem csiga van a méhedben, hanem egy fejlődő élet. A tiéd... És persze azt teszel vele, amit szeretnél, nekem több gyermekem van, nem kívánom a tiédet, ha erre gondolsz. Senki nem kívánja, hiszen TE vagy neki a minden.
2017. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kaptam privátokat is, ahol valaki azt ecsetelte, hogy adjam örökbe, hisz rengetegen várnak babára és hogy nekem is ez lenne a legjobb (??). Nos akkor ezt is leszögezném, hogy nem fogom örökbe adni, eszembe se jutna ilyesmi. Én nem akarom ezt a gyereket. Ez azt jelenti, hogy sem kihordani, sem megszülni nem fogom, hogy aztán valakinek puszira odaadjam, majd utána magyarázkodjak, hogy hova lett a nagy hasambol a gyerek.. De ez csak az egyik ok a sok közül az örökbe adás ellen, nincs kedvem sorolgatni most a példákat. Ilyen jellegű privatokat nem kérek!

2017. febr. 17. 11:13
 6/39 A kérdező kommentje:
#4: Ebbe most inkább nem mennék bele, elég 1-2 kérdés válaszait elolvasni és máris értened miről beszélek. A magzatvédők 95%-a bizony mocskolódo jellegű hozzászólásokat ír és rém undorító jelzőkkel illetik a kérdezőt és azokat, akik nem akarnak gyereket. Neked is köszönöm, hogy írtál, de mint mondtam, nem fogom megtartani, mert nem akarom.
2017. febr. 17. 11:16
 7/39 A kérdező kommentje:
Jav*: tehát a kérdezőt hordják le és azokat, akik egyetértenek vele és nem ítélik el az abortuszt.
2017. febr. 17. 11:17
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

#4-es, mar azzal onmagadat hazudtolod meg, amiket irtal. Azt hiszed, az erzelmi zsarolas nem a mocskolodas korebe tartozik? De igen! Nem ismered a kerdezo helyzetet, aki csak objektiv valaszt vart a kerdesere, mindenfele velemenynyilvanitas nelkul...


Kerdezo, sajnos a magyarorszagi eljarassal nem vagyok tisztaban, m nekem kulfoldon vegeztek. Maga a mutet kb 15 perc es semmi fajdalommal nem jar. En valaszthattam, h altatas, vagy szedalas (aminel feligmeddig ebren vagy). Az altatast valasztottam...Mutet utan kb 30 percet labadoztam, majd hazaengedtek, de szednem kellett antibiotikumot es fekudnom kellett. Verezni fogsz majd utana eleg erosen, de ez a legdurvabb fizikai hatas; nekem mas nem volt. A lelki hatas mindenkinel mas. En nem bantam meg, bar kegyetlen nehez dontes volt.

2017. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
23%
Az, hogy leírjuk, mi is történik az abortuszkor a babával, nem érzelmi zsarolás, hanem objektív tényfeltárás. Ha valakik a tények ismertetését érzelmi zsarolásnak veszik, akkor pl. az is érzelmi zsarolás, ha elmész dokihoz, hogy baj van a tüdőddel, és ő közli, hogy hagyd abba a cigizést, mert most még meg tudod előzni a tüdőrákot, egy év múlva viszont már nem. Ez is érzelmi zsarolás? Igen, mi a babát legalább annyira fontosnak tartjuk, mint az abortuszra készülő anyukáját, ez nem fog változni, de a magzatvédők 95%-a egészen biztosan nem "mocskolódó" szándékkal jön ide, hanem életeket próbálunk mindenféle módon megmenteni, és előfordul, hogy a kérdezőt kegyetlenül és hidegen az abortuszra rábeszélő és minket kegyetlenül szadizó kommentelők felhúznak annyira, hogy -leginkább nekik címezve- írunk keményebb dogokat is. Én legalábbis személy szerint egy kérdezőt sem gyilkosoztam le, max a saját tapasztalataim alapján próbáltam szeretettelibb megoldásra bíztatni.
2017. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Theressita ***** válasza:
25%

Nem akartam eredetileg kommentelni (ezért írtam privátot, talán, Kedves Kérdező, korábbi hozzászólásod nekem szólhatott...) De a válaszokat elnézve csak annyit mondanék: sosem bántottam és gyilkosoztam senkit, nem mocskolódtam. Sőt, sokszor épp a legszelídebb soraimhoz kaptam én sok durvaságot meg anyázó hozzászólásokat. Én általában segítséget kínálok, illetve elmondok egy saját tapasztalatot, amit aztán a kérdezőre hagyok, mit kezd vele.


Én egyébként sosem arra haragszom, akit abortuszba zavarnak, vagy magára hagynak és nem lát más kiutat. Hiszen akkor sok szeretett rokonomat kellene most megvetnem, de nem teszem - én úgy tanultam: "ne ítélj, hogy ne ítéltess", és én ehhez is tartom magam. Az viszont kiborít, ha valaki szánt szándékkal propagálja a halál kultúráját, s ha netán valaki lehetőséget kínál az élet megtartására, akkor azt igyekeznek bemocskolni, elhallgattatni. Nos, az én életem is majdnem az ilyen abortusz-propagandába került, mint itt látok gyakran. Anyuval elhitették, ha elvetet, milyen jó lesz, meg hogy én úgysem érezném még, meg nem vagyok még ember stb. Pár éve tudtam meg a storyt. Anyu is már eldöntötte - mint a Kedves Kérdező is írta a kérdésben -, hogy megszabadul tőlem. Csak véletlenül meglátta azt a "sejtcsomót" az UH-n... abban a momentumban kérte a terhességi kiskártyáját... vajon miért? Egy sejtcsomónak ekkora hatása lenne? Azóta már felnőtt "sejtcsomó" vagyok, és nagyon szeretem anyukámat és mindenkit magam körül, engem is nagy szeretet vesz kerül.


Ettől függetlenül pedig úgyis mindenki maga dönt és vállalja a következményeket, bármi is legyen az. Ennyit az érzelmi zsarolásról és mocskolódásról.

2017. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!