Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A kórházban hogy viselkednek...

A kórházban hogy viselkednek azokkal, akik abortusz miatt vannak ott?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam kórházban, csak ha látogatóba mentünk. Eddig bármilyen vizsgálat kellett, azt magánúton intéztük, bár a legfájdalmasabb eddig a vérvétel volt.

Viszont most terhes vagyok és a babát nem tarthatom meg... De félek, hogy a kórházban beszólogatnának, durvák lennének a nővérek, sok ilyet hallani.


Ezek igazak?

Veletek hogy viselkedtek bent?

Érdemesebb inkább kifizetni a magánkórházat az emberséges viselkedésért, vagy csak rémtörténetek ezek?


2017. febr. 20. 13:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%
Nekem eddig három küretem volt (kettő missed ab miatt, a harmadik alkalommal pedig élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt kellett megszakítani a terhességet). Többször voltam együtt abortuszra várakozókkal. Nem igazán láttam különbséget a bánásmódban. A kórházi dolgozók számára ez is a napi rutin része. Naponta 5-10 terhességmegszakítást végeznek különböző okokból, nem fognak egyenként elbeszélgetni mindenkivel, gyakorlatilag futószalagon zajlik minden. (Egyedül a műtét előtt töltet ki egy kérdőívet az orvos, azon szerepel olyan kérdés, hogy mi indokolja a műtétet.)
2017. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, lehet kórházfüggő. Abban a kórházban, ahol én voltam gyakorlaton, nemcsak nem volt beszólogatás, de inkább "pátyolgatás", és külön probléma volt, hogy nem lehetett abortuszost rakni más osztályra (helyhiány volt), mert oda áthallatszik a babák sírása az újszülöttosztályról...


A valóság az, hogy nem a nővérekkel, eü személyzettel vagy szobatársakkal kell megküzdeni általában, hanem önmagunkkal, ami miatt minden külső ingert támadásnak hajlamos magára venni. Kitartást, remélem megtalálod a lelki békéd később.

2017. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
94%
Problémás terhességem volt. Teljesen mind1 volt,hogy ott voltam én aki aggódott,hogy ne legyen baj meg ott volt a másik ágyon aki meg abortuszra jött...amelyik dolgozó normális volt az ugyan olyan normális volt mind a kettőnkkel, amelyik meg paraszt volt nah az ugyan olyan paraszt volt mind a kettőnkkel.
2017. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk a korházban a noverek es az ott dolgozok nagy kulonbseget tettek azok a nok kozott akik elvettettek a magzatot és akik elvetéltek.

Persze mindenki kibirta, nem gondolnám, hogy ezert magan korhazba kene menni.

2017. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
78%
Nekem missed ab-om, majd jóval később abortuszom is volt. Nem tapasztaltam semmilyen negatív megnyilvánulást sem a magam, sem mások irányában, a nővérek mindenkivel kedvesek, emberségesek voltak, a szobatársakkal sem volt gondom. De nyilván számíthat a te másokhoz való hozzáállásod és egyéni érzékenységed is.
2017. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
9%
Megkérdezhetem, mi az oka, hogy nem tartod meg a babát?
2017. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
93%
Itt fekszem egy szobában egy abortuszos és egy missed abos lánnyal. Mindhármunkkal normálisak. Talán velem kedvesebbek, mert én már sokadszorra vagyok itt. De a többedik abortuszon atesett cigánylánnyal is abszolút korrektek. Nem beszélnek vele csúnyán, kapott új lepedőt, amikor kért stb.
2017. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
23%

Még csak 10 éves voltam, amikor beleszerettem egy fiúba, aki tőlem 3 évvel volt idősebb. 14 voltam, amikor elkezdtünk járni. 16 évesen teherbe estem tőle. Mindenki ellenezte, hogy megtartsuk a babát. Apámnak nem is mertük elárulni. Az ő szülei kiröhögtek, azt mondák, az ők fiuk még túl fiatal a családalapításhoz.

Éjjel-nappal csak sírtam. Anyám azzal nyugtatott, hogy az még nem baba, csak néhány csepp vér lesz az egész. Akkoriban még nem volt internet…


Mindenki azt mondta, hogy csak az én érdekeimet tartják szem előtt. Hazudtak! Mindenki a saját kényelme miatt döntött így. Senki nem akart a gyerek okozta kényelmetlenségek miatt változtatni az életén.


Amikor magamhoz tértem az abortusz után, úgy éreztem, mintha kitéptek volna a lelkemből egy darabot.


Elkezdtem templomba járni, hogy békére leljek. Sokat imádkoztam. Egyszer egy látomásom is volt. Egy hang azt mondta nekem: „mami, én látlak téged!’ Én megkérdeztem: mit tehetnék érted? A válasz így hangzott: „Nevezz el, hisz nincs nevem”. Megkérdeztem: „Milyen nevet szeretnél?” – „Arina, (az én nevem pedig Marina) de M nélkül, mert nekem nincs mamim.”

Nagyon sokat sírtam. A fiúval szakítottunk. Később elvett egy nőt, akinek már volt egy gyereke, de közös gyerekük nem született.


Én hála Istennek, amint gyereket akartam, teherbe is estem. Most, hogy már van egy lányom, igazán értem, mi is az a gyerek; kérlek titeket, ne öljétek meg a gyereketeket, ez a legértékesebb, ami egy ember életében lehet. Bárhogy is alakuljon, Isten segít!


Már 20 év eltelt az abortuszom óta, de még mindig úgy sírok miatta, mintha tegnap történt volna. A gyermekem most 19 éves lenne. Úgy szeretném átölelni őt, térdre borulni, bocsánatot kérni. Attól, aki nincs. Attól, aki miattam nincs.


Tudnotok kell, hogy a pénz nem számít. És az emberek véleménye sem, pletykálni mindig fognak rólatok, bármit is tesztek. De a gyereketek élete mindennél fontosabb. Tartsátok meg! Könyörgöm!


Marina, 35 éves

2017. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Azért nem tartom meg, mert ez egy nem tervezett terhesség, nem akarok gyereket sem most, sem a jövőben jelenleg.

Nem a pénz miatt, hanem azért, mert az életembe nem fér bele jelenleg egy baba nevelése, gondozása.

2017. febr. 20. 14:53
 10/48 anonim ***** válasza:
15%

21 éves voltam. Megismerkedtem egy sráccal. Az események felgyorsultak, jött a nagy szerelem, szenvedély… Másfél éve tartott a kapcsolatunk. Gyakran nem védekeztünk. Arra a kérdésemre, hogy mi lesz, ha teherbe esek, mindig csak annyit mondott, hogy semmi baj, akkor majd lesz egy babánk.

2011 telén történt. Jött a hányinger, gyengeség, a két csík a teszten. És minderre a válasza ez volt: abortusz. Anyámnak nem mertem bevallani, hogy terhes vagyok, és a munkahelyemet is féltettem. A pasimmal összevesztem, azt mondtam, nem fogom elvetetni. De győzött a félelem. Március 30 – abortusz altatás alatt, az érzés átadhatatlan. Üresség, krokodilkönnyek, depresszió, sokk, pánikrohamok…


Néhány hónappal később kibékültünk. Jött egy újabb terhesség, egy újabb abortusz.


Azóta eltelt néhány év, de én még mindig nem hevertem ki. A hozzáállásom a gyerekekhez teljesen megváltozott. Régen imádtam őket, most hidegen hagynak. A terhes nőkre eleinte rá sem bírtam nézni. Egy kis időre mintha elfelejteném az egészet, de utána újult erővel tör rám. Minden barátnőmnek gyereke van már, én meg rosszul vagyok a gondolattól is. A magánéletem rosszul alakul, gondolom, mindez az abortuszom pszichológiai következménye.


Lányok, akik hasonló helyzetbe kerültetek, ne válasszátok az abortuszt, soha nem fogjátok megbocsájtani magatoknak, higgyétek el! Az utolsókig küzdjetek a gyermeketek életéért! Amikor először teherbe estem, éreztem, hogy kisfiú, sőt, egyszer álmodtam is vele. Szörnyű, amikor csak arra tudsz gondolni, hogy milyen lenne most, kire hasonlítana stb… Számolod a hónapokat, az éveket az abortusz után… Ma már rengeteg olyan szervezet létezik, ahol segítenek a válságterheseknek. Tegyetek meg minden tőletek telhetőt, de ne öljetek!


Szilvi

2017. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!