Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha azt mondanák az orvosok,...

Ha azt mondanák az orvosok, hogy 50% az esélye, hogy beteg a magzat és ha tényleg beteg lesz, akkor élete végéig kiszolgáltatott lenne és mindig valakinek segíteni kellene a gyereken, akkor megtartanád vagy elvetetnéd?

Figyelt kérdés
Valamelyik vizsgálat betegséget mutat, valamelyik meg nem.

2017. márc. 6. 13:59
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
És a kromoszómavizsgálat sem mutat egyértelmű eredményt?
2017. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
10%
Nem válogatok,az élet az élet. Lassan oda fog jutni a világ, hogy ha egy baba sérül szülés közben, és fogyatékos lesz, akkor legálisan ki lehet majd őt is végezni.
2017. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet biztosan megállapítani, hogy mi a helyzet? Amennyiben beteg elvetetném, szerintem az 50%-os esély mellett is.
2017. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
86%

2. és abból az irányból megközelítetted már ezeket a kérdéseket, hogy egy magatehetetlen felnőttet ki fog ellátni, ha már a szülők nincsenek?

Igen, mondhatod, hogy erre vannak intézmények, ahol majd ellátják, de a mai egészségügyi rendszerben sokszor még a magáról tudó emberekkel sem bánnak kesztyűs kézzel, hát akkor mi lenne egy magatehetetlennel?


Én nem tenném ki a gyerekemet egy életen át tartó vegetálásnak, nem lehetek mellett majd élete végéig, hogy jó kezekben tudjam.

2017. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
89%
Nem tartanám meg. Én nem vagyok elég erős hozzá, hogy egy beteg gyereket apoljak egész életében.
2017. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyet közel 100%-ra meg tudják mondani.

Milyen vizsgálatok ezek és hányadik héten?


Ha 100% lenne (99,9%), akkor nem tartanám meg.

2017. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
27%

szerintem 50% esély az kevés. Az orvosok félnek a perektől, ezért minden apró esélynél, amikor betegség merül fel, már abortuszt javasolnak.

Azért sem vetetném el, mert sok olyan ismerősöm van, akinek beteg gyereket "jósoltak" az orvosok, mégis egészséges lett.

Amúgy milyen betegségről van szó? Mert az "egész életében kiszolgáltatott lenne" eléggé tág fogalom. Van pl vak ismerősöm, aki telesen önellátó, és egészséges ismerősöm is, aki képtelen magáról gondoskodni...

2017. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 Theressita ***** válasza:
18%
Igen, én megtartanám. Nagyon megijednék, de nem vetetném el. Szeretném, úgy ahogy van.
2017. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező!

Nagyon szurkolok nektek, hogy ne legyen semmi baj!

Én megtartanám, mert ő akkor is a gyerekem, ha beteg, és akkor is szeret engem, ha beteg, és akkor is él és érez, ha beteg, és akkor is nagyon sajnálnám a halálát, ha beteg.

Ha meg egészséges lesz, szuper.

Jó sok olyan esetet hallottam, hogy hasonló esélyeket láttak az orvosok, sokan abortuszt javasoltak, de a szülők megtartották a babát, és végül teljesen egészséges lett. Ha meg hallgattak volna az ismerőseikre, egy teljesen egészséges babát vetettek volna el.

Persze, lehet, hogy beteg lesz, de a Te kicsi babád lesz úgy is, és nagyon szeretni fog Téged!

Igen, az nagyon nehéz, ha belegondolok, hogy mi lenne majd a beteg gyerekemmel 30-50 év múlva, ha már én és a férjem sem élünk. De egyrészt ott lennének a testvérei meg az unokatestvérei, meg aztán lehet, hogy ő sem fog élni tovább, mint mi, ha annyira beteg. De az egészségesen született gyerekünk is lerokkanhat annyira, hogy ezen gondolkodva elvetessem. Inkább megtartok mindenkit, hogy élete legyen, és ne a szülője által okozott halála.

Remélem, kiderül minél hamarabb, hogy mi a helyzet.

Amúgy milyen betegséget mondanak az orvosok?

2017. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
81%

"Lassan oda fog jutni a világ, hogy ha egy baba sérül szülés közben, és fogyatékos lesz, akkor legálisan ki lehet majd őt is végezni."


Hát nem! A világ lassan odajut, hogy életben kell tartani azt is, aki egész életében szenvedni fog. Életben tartanak 20-22 hétre született gyerekeket, akik sosem fognak normális életet élni. Valami rosszul értelmezett etika nevében.


Ismerek ilyet. Nem szeretnék sem a szülő, sem a gyerek helyében lenni. A gyerek helyében főleg nem!

2017. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!