Most hallottam. Igaz lenne?

Figyelt kérdés
Egyik ismerős csaj mesélte, hogy amikor észrevette a menstruáció kimaradását azonnal csinált egy tesztet. Pozitív teszt után elkezdte inni a cickafarkfű teát. Azt állítja, hogy vetélést okoz. Nem normális ezt tény de ez tényleg igy van??

2017. márc. 26. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Egészséges terhességnél az abortuszon kívül semmi nem okozza a magzat halálát, ihat akármilyen "varázscuccot".
2017. márc. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
En is így gondolom. Szerintem kamu de azért rákérdeztem.
2017. márc. 26. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Igaz. Mivel elég komoly vérbőséget okoz, és elősegíti a menzeszt, amitől sokkal erősebb is lesz a vérzése.

Viszont, ott biztos (bár nem tuti) volt valami bibi, hogy ilyen könnyen elment a baba.

2017. márc. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Lehet benne valami, menzesz zavaroknal is alkalmazzak, mert van benne osztrogen. Nekem ez rajta rendbe a menzeszem.
2017. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
4es, a cickafarkban nincs ösztrogén...az egy hormon.
2017. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

20+ éve foglalkozok gyógynövényekkel, hobbi szinten.

Ha a terhesség rendben van, nem okoz vetélést. Kicsit megkavarja a hormonokat, de ennyi. Ha ez ilyen könnyen menne, senki se menne abortuszra, csak iszik egy kis teát, és probléma megoldva.

Nem gondolod?


De! Ha a terhesség nem elég erős, vagyis elmenne magától is, azt felgyorsítja a tea.

Pl. ha a ciklus közepén issza valaki, nem fog tőle menstruálni. De ha a vérzés elején inni kezdi, akkor erős (és fájdalmas!) vérzést okoz. Fele idő alatt lezajlik a menstruáció. (Egy tena betét nem fogja fel a vért!)

Vetélés esetén is így működik: segít leválni a nyálkahártyát, erős, csillapíthatatlan vérzést okoz. Vagyis kvázi életveszélyben lesz a barátnőd, jó esélye van elvégezni.

2017. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem okoz vetélést.
2017. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!