Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi a terhességmegszakítas...

Mennyi a terhességmegszakítas hivatalos ára? Nem találom a törvényben leirva.

Figyelt kérdés
A védőnő 37 ezer valamennyi forintról beszèlt, de viszont sehol nem irják h9gy ennyi lenne. Valaki esetleg nemtudja?

#vetélés #Terhességmegszakìtás
2017. ápr. 24. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A legfrissebb ár amit találtam az 2014-es.Akkor 30 ezer volt.
2017. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Többféle térítési kategória van. A beavatkozásért fizetendő összeg annak függvénye, hogy jogosult vagy-e valamilyen kedvezményre, rászorultsági/szociális/egészségügyi alapon. Jogszabály szerint:

"A terhességmegszakítás térítési díja

Főszabály szerint a beavatkozás térítésköteles, a díjat az Egészségbiztosítási Alap számlájára kell befizetni. Szociális helyzet függvényében, anyagi rászorultság alapján lehetséges, hogy a kérelmező csupán a térítési díj felét vagy csak 30%-át fizesse meg, illetve indokolt esetben egészében mentesüljön a díjfizetés alól.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.

50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.

A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.

Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek."

2017. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
40 ezerrel számolj.
2017. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A védőnő szerint mar annak sem téritésmentes aki magasabb összegű csaladit kap pl.a babája miatt.
2017. ápr. 24. 09:26
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Jelenleg az Országos Egészségbiztosítási Pénztár 2011-ben kiadott, visszavonásig hatályos közleménye érvényes, amiből idéztem is. Nem változtattak még rajta, ez a protkoll. Magasabb összegű családi pótlék esetén (ha az anya a tartós beteg/súlyosan fogyatékos gyermeke után vagy saját jogon ilyen ellátásban részesül), továbra is díjmentes, minden úgy van, ahogy fentebb olvastható, lévén nem vonták vissza a közleményt, ergo hatályos. A beszélgetésen, ahol kétszer kell megjelenni, mindezt elmondják majd, bekérik az igazolásokat, amik a térítési kedvezményhez való jogosultságot igazolják (magasabb összegű családi pótlék esetén ez a MÁK határozat) és az alapján állítják ki a papírokat.
2017. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Én is 30.000 Ft körüli arat tudok, a kedvezményeket viszont nem, de az egyik válaszadó jól leírta.
2017. ápr. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
37879 Forint. Vagy 38789? Mindig elfelejtem, pedig naponta vagy 6-szor leírom. De az biztos, hogy közel 40 ezer forint a tejes ára.
2017. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zoe0816 válasza:
Nekem 41.667.- amit be kellett fizetnem! Én is mindenhol ezt a 29ezer forintos összeget találtam,még az ügyfélkpun is... ehhez képest mikor megkaptam a csekket,azt hittem dobok egy hátast!
2021. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát mert azóta változott...

Most tényleg valamivel több, mint 41 ezer forint.

2021. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most mennyibe kerül?
2022. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!