Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Férfiak, Ti hogyan vélekedtek...

Férfiak, Ti hogyan vélekedtek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet olyan indok, kizáró ok ami megmagyarázza az abortusz szükségességét? Nektek van, vagy volt saját esetetek, ahol a saját gyermekeitek volt az áldozat? Mit éreztetek? Egy férfi is elsirathatja a magzatát? (Mert a férfié is, hiszen apa lenne/lett volna!)


Megbocsájtotok azoknak a nőknek, akik mégis megtartják, betegen is?



#férfi #apa #lélek #hozzáállás #ok #indok #nevelőapa #férfiak véleménye #abortusz okai
2017. máj. 11. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Inkább ne szülessen meg, mint méltatlan körülmények közé érkezzen. Ennyi a véleményem röviden.


A környezetemben egyébkén van olyan férfi, aki sajnálja, hogy el kellett vetetni a gyereket, de csak azért, mert azzal maga mellett tarthatta volna a nőt, akit máshogy nem tudott már.

2017. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes! A kérdés elméleti!
2017. máj. 11. 22:43
 3/26 anonim ***** válasza:
26%
Sose szükséges, de mivel gyengék vagyunk megmagyarázzuk magunknak, hogy pl. egy sérült gyereknek úgyse lenne boldog élete akkor már jobb ha meg se születik, vagy pl. ha nemi erőszakból származna a gyerek az sokat ártana az anyának... Ugyanakkor szerintem az ilyen komoly döntések az abortuszok viszonylag kis arányát tehetik ki, a többség csak nem áll készen a gyerekre és valamiért az fel se vetődik bennük, hogy ha nekik nem kell attól még megszülhetné és örökbe adhatnák esetleg állami gondozásba.
2017. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Szükséges rossz, végső eshetőség, ha a fogamzásgátlás valamiért nem működött.

"Szerintetek lehet olyan indok, kizáró ok ami megmagyarázza az abortusz szükségességét? " - ha az adott pár, vagy valamelyik tagja nem akar gyereket az adott időben.

Tudtommal nem volt.

Mármint ki beteg, a nő vagy a magzat? És mi baja van?

(nyilván más eset a 6 lábujj, és megint más az anenkefália.)

2017. máj. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
... ja, és semmiképp nem választanám az örökbe adást amíg van lehetőség abortuszra is, és semmiképp nem adnám át a döntést semmiféle vallás istenének... a döntés joga az adott párnál van a legjobb helyen.
2017. máj. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én személy szerint szeretem a gyerekeket. Én nem tennék ilyet. De ez Én vagyok. Nekem hiányozna.
2017. máj. 11. 23:47
 7/26 A kérdező kommentje:
De a férfiak között is megoszlanak a vélemények látom. Nem szólok bele. Egyszerűen csak érdekel az apák-férfiak véleménye is.
2017. máj. 11. 23:52
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

En alapvetoen elitelem az abortuszt, csak olyan esetben tartom elfogadhatonak, ha az anya eletet/egeszseget veszelyezteti a terhesseg. Ha beteg a gyerek vagy eroszak aldozata a no akkor szinten nem itelem el azt aki ezt az utat valasztja, de nem tartom helyesnek.

Azert ilyen a velemenyem, mert szerintem az ember mar az anyamehben is ember (az hogy jogai csak szuletes utan vannak meg az, hogy a tarsadalom szemeben csak szuletes utan szemely az egy masik tema). Na es ezt a logikat kovetve, ha valaki mondjuk okesnak tartja azt hogy kioltsa a mondjuk down szindromas magzat eletet az, szerintem olyan, mintha egy megszuletett down szindromas ember eletet oltanank ki.

2017. máj. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%

Nő vagyok, így a saját véleményem nem írom le, de van egy ismerős férfi, aki bizony kegyetlenül kiakadt azon, hogy a barátnője titokban kivégeztette a gyermeküket. Borzasztó sokat sírt.


A férjem pedig abortusz ellenes. Mikor még nem ismertük egymást, akkor volt egy barátnője, aki egyszer csak azzal állított be, hogy hat hetes terhes (figyelj most a számokra!!), mire a férjem és családja kiröhögte és kidobta, hogy nem is tőle van, mert csak négy hete voltak együtt.

Évekkel később tudtam meg ezt (akkor már tudtam, hogy a családja végtelenül ostoba) és elmagyaráztam neki, hogy hogyan is számolják a terhességi heteket. Férjem magába zuhant, mert ráadásul akkor már volt közös gyermekünk és akkor fogta fel, hogy mit tett. Az internettel együtt, pedig már látni is lehetett abortált babák képeit, már tudta, hogy ez bűn és azóta nem állja meg, hogy ne szólaljon fel értük.

2017. máj. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
Kivancsi vagyok, van-e egyaltalan ferfi az itt valaszolok kozott.
2017. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!