Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Magzatvédők, ti mit tanácsolná...

Magzatvédők, ti mit tanácsolnátok egy kiskorúnak, ha a magzata vérfertőzésből fogant?

Figyelt kérdés

Láttam a Discoveri ID műsorában, hogy a 18 év alatti teszvérpár (édes testvérek) gyereket nemzettek felelőtlenül. Ez nagyon ferde hajlamokra utal. A báty és a húg... Na de ti nagyon szeretitek a gyerekeket. Minden babát megpróbáltok megmenteni az abortusztól. Mit javasolnátok egy ilyen esetben a lánynak és a szüleinek a gyerek megtartásával kapcsolatban? Ha találkoznátok egy ilyennel? Így is tartsák meg? Rávennétek, vagy lebeszélnétek ti is? A vérfertőzött babát megszülje az "anyja"? Tudomásom szerint pedig ez a vérfertőzéses dolog Magyarországon is bűncselekmény. Ti mit tennétek a szülők helyében? Aláírnátok az abortuszt vagy nem? Meg kell születni egy vérfertőzött magzatnak is akinek az anyja fiatalkorú?


Egyébként vérfertőzésre hajlamos családról, meg pedofil apáról már hallottam Magyarországon is, sajnos nem egyszer a médiában. De tényleg, ha valaki így lesz terhes? Hogy a tesóját megkívánja? Vagy az apa megerőszakolja a lányát? És megfogan a vérfertőzött gyerek? Meg születtetnétek, rábeszélnétek az érintetteket?



#szex #abortusz #családon belüli erőszak #bűncselekmény #nemi erőszak #vérfertőzött magzat #magzatvédő hivatás
2017. máj. 14. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
A pelda morbid,de a valasz egyszeru. Itt is egy uj eletrol van szo,akit megillet az elethez valo jog,ez az alap ! Persze lehet,hogy b3tegen fog megszuletni ez esetben ugyanaz s helyzetint egy fejlodesi rendellenesseggel szuletett babanal,de elnie SZABAD ! Az is lehet,hogy nem lesz beteg.A szulok felelosseget azonban minden esetben vizsgalni kell,ilyen helyzetben es konnyen lehet,hogy nem alkalmasak a gyerek felnevelesere, akar a kilatasban levo bortonbuntetes miatt sem ! De a baba elete,itt sem kerdes !
2017. máj. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

Te véded a bogumilok jogait. Láttam a tv-ben, hogy egy bogumil férfi feltehetően féltékenységből megölte a barátnőjét. Egy másik gyerekeket molesztált. Te nagyon szereted a bogumilokat. Kiállsz a bűnöző bogumilokért is? Hogyan segítenéd őket? És amikor kiskorúakat fertőznek meg HIV-vel?


Látod, ennyi értelme van a kérdésednek. Egyébként: Ma Mo.-n mindenki azt gondol, amit akar, a világnézete miatt provokálni senkit nem elegáns. Ettől senki nem fogja meggondolni magát.

2017. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Felesleges és provokatív a kérdés. Ma Magyarországon az abortuszok jelentős részére az az indok, hogy" most éppen nem alkalmas, nem kényelmes, nem olyan a helyzet,rosszkor jött...blabla". Mindenkinek joga van az élethez, éppen úgy, mint Önnek. Ha másképp nem, akkor a káros környezetből kiemelve, szerető család által adoptálva, amelyből minden csecsemőre kb. 5 jutna. Így igen.
2017. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Miért is provokatív a kérdés?
2017. máj. 15. 12:30
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Egy elvhű "magzatvédő" erre ugyanazt válaszolja, amit az elvhű halálbüntetésellenes, mikor azt kérdezik, hogy 70 kiskorú gyilkosát sem végeztetné-e ki?

A válasz az, hogy nem, mert minden embernek elidegeníthetetlen joga az élet, amitől nem lehet megfosztani, csakis kizárólag jogos önvédelmi helyzetben, ha nincs más mód a másik életének megvédésére. Az lethez való jogodat, ha már nem veszélyezteted létében a másikat, nem veszítheted el konkrét tettel sem, nemhogy származással, felmenőkkel, faji hovatartozás vagy egyéb ilyen, tőled teljesen független tényező miatt.

Mivel a "magzatvédő" álláspontja szerint az emberi élet a fogantatással kezdődik, és a magzat is ember, szerinte értelemszerűen az ő élethez való joga is elidegeníthetetlen, ha beteg, ha nem, ha erőszakból fogant, ha nem, ha akarják-e mások eltartani, ha nem. Éppúgy, mint az abolicionista szerint a sorozatgyilkosé. (És a magzat még csak nem is ölt meg senkit.)

2017. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Bár tisztában vagyok vele, hogy provokálás miatt teszed ide fel a kérdésedet, mégis írok. Tudod, ismered a történeteket...hiszen már oly sokan feltették ide, de most én is felteszem:

"„TE MIT TENNÉL?!

Egy házaspárról van szó, a férj asztmás, a feleség tuberkolózisban szenved, négy gyermekük van: az első vak, a második siket, a harmadik halva született, a negyedik pedig örökölte apja betegségét. Az asszony újra gyermeket vár. Tanácsolnád neki az abortuszt?

Egy asszony gyermeket vár. Már vannak gyermekei, a férje háborúban van, és ő beteg, nem sok ideje van már hátra. Javasolnád neki a gyermek elvettetését, akit a méhében hord?

Egy 15 éves lány állapotos lesz. Nem házas, és a gyermek apja nem a megígért jegyes. Mondanád neki, hogy talán jobb lenne elvetetni a gyermeket?


Ha igennel feleltél volna, akkor az első esetben megakadályoztad volna, hogy a világra jöjjön Ludwig van Beethoven, aki egyike a világ legnagyobb zenei tehetségeinek. A második esetben II. János Pál Pápát ölted volna meg. A harmadik esetben pedig megakadályoztad volna, hogy Jézus Krisztus a világra jöjjön.”


Vajon itt mered hagyni? Vagy törlöd, mert életvédő?

2017. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

Mert provokatív! Ennyiből meg lehetne kérdezni az abortuszt egyfolytában javasolgatókat, hogy mit tennének, ha a beavatkozás után 100%, nem lehetne gyerekük, illetve megbánnák-e?

És a kérdésedről annyit, hogy én kimondottan abortuszellenes vagyok, de nem "imádom a gyerekeket", legalábbis a sajátomon kívül egyet sem!

2017. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
34%
Az én osztálytársam vérfertőzésből született. Anyja 14 évesen szülte. Egészséges nincs semmi baja!!!!!
2017. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én erre csak azt tudom mondani, hogy semmit nem tanácsolnék senkinek. Mindenki hadd döntsön úgy, ahogy jónak látja. Ellenben le vagy rábeszélni valakit az abortuszra teljesen jogtalan. Én nem ítélem el azt, ha valaki annyit szül amennyiszer teherbe esik, de azt sem, ha valaki abortuszt csináltat. Viszont a kérdést azért tettem fel, mert ti magzatvédők kommentekben agresszívan támadjátok az abos nőket. Kíváncsi voltam rá, hogy miért? De elmondtátok. Ez érdekelt csak, hogy ilyenkor tényleg csak hogy a gyerekcentrikusság az oka, vagy szórakoztat titeket a gyűlölködés? Nos, elhiszem, hogy elhivatottan próbáltok cselekedni, de sokszor nagyon durván átestek a ló túlsó oldalára azzal, hogy zaklatjátok a nőket. De ha ez a világnézet ezzel jár, hogy bármi áron minden magzatot. Hát oké. Értem már, hogy mire céloztok, csak nem tudok egyet érteni azzal, hogy másokat háborgattok ezáltal. Köszi a válaszokat. Sziasztok.
2017. máj. 15. 20:13
 10/16 A kérdező kommentje:
Jah, és egyébként mielőtt abortuszpártinak hinnétek, szeretném ha tudnátok, hogy úgy félek az abortusztól, mint a tűztől. A másik, hogy az egészséges mocskolódástól kímélt vita kultúrált megfogalmazásban nem provokatív, hanem építő jellegű. De ha nem engeditek megérteni a ti nézeteiteket senkinek, úgy hogyan értsünk meg benneteket. Ha mi nyitunk felétek, egy szélsőséges példával, mert nem értjük, de kérve vagytok, te meg nem segítetek, akkor más miért ne zárkózhatna el? Csak ezt akartam még itt elmondani...
2017. máj. 15. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!