Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartsam így a babát? Neki...

Megtartsam így a babát? Neki jó lenne ez így?

Figyelt kérdés
Baromi nehéz helyzetben vagyok...védekeztünk, még mielőtt. ...A párom nem akarta az elején a babát, azon az állásponton volt,vetessük el.Állítólag miattam.Tény,hogy most jár le csak a próbaidőm,egyetemre jelentkeztem,olyan szakra ahol csak nappali képzés van.Tanulni akartam még, pályát váltani. 25 éves múltam nem rég. Én az elejétől szeretném megtartani, üvöltöttem rengeteget a párommal emiatt.Úgy érzem játszik velünk. Mostanában azt mondja,hogy kellünk neki,viszont a tettei teljesen másról árulkodnak. Kihúzza magát a feladatok alól, pl. Orvoshoz nem kísér el,mondja h elhagyom magam,ne hisztizzek stb. (Mindezt úgy, hogy dolgozok,pedig nagyon rosszul birom).8 hetes vagyok,teljesen beleéltem már magam,de sokan mondják, hogy nagy hiba így bevállalni,neki sem lesz jó. Apa nem fog velünk maradni. Tény,hogy folyamatos a cirkusz.Azt hiszem a családja is befolyásolja,szerintük nem vagyunk normálisak ha megtartjuk. (Az indok az,hogy még csak fél éve vagyunk egyutt)Egyébként együtt élünk.Ma teljesen kiborultam és elmondtam az apának a "miheztartást".Erre közölte,hogy nekem nem rá van szükségem, menjek ha szeretnék.Bocsánat,ha hosszu/hibás lett,teljesen kivagyok.Mit tegyek?

2017. jún. 12. 18:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%
Megtartanám. Ez nem elég indok az abortuszra.
2017. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
Ha fel tudod nevelni egyedül és szeretnéd a babát, az neki sem rossz. Attól függ nagyban, hogy milyenek az anyagi körülmények, szüleid vagy valaki tud-e esetleg segíteni.
2017. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Én magam nem állok túl fényesen,a családom viszont nagyon örül a babának,felajánlották segítenek bármiben.Régóta foglalkozok gyerekekkel,tudom,hogy képes vagyok felnevelni.A gondom inkább az,hogy én apa nélkül nőttem fel,és őszinte leszek sokszor eszembe jutott régebben,hogy miért kellett megszületnem,ha utána senkinek nem kellek,bár tény, hogy nálunk anyu sem állt a helyzet magaslatán amikor apu elment...Nem akarom én is ezt tenni a gyerekemmel.Bár érdekes most felnőttként már mindkét szülőmmel jó a kapcsolatom,számíthatok rájuk. Az unoka pedig teljesen lelkesíti őket.Szóval végül a mi családi sztorink is happy end lett,szóval lehet,hogy túl aggódom.
2017. jún. 12. 19:18
 4/36 anonim ***** válasza:
58%

Tartsd meg!

Értem hogy nehéz helyzetben vagy, de ne az alapján dönts, hogy mások mit mondanak. Te szeretnéd megtartani, és szerintem Neked nagyon rossz érzés lenne ha nem tartanád meg. A párod valóban érdekesen viselkedik, lehet hogy ha megszületik a baba, elfelejti az egészet és örülni fog neki, ha esetleg mégsem akkor találsz majd mást aki többet ér. A babának meg ha Te örülsz neki és szereted, és az alap dolgokat tudod biztosítani, akkor mindenképpen jó lesz. Kitartást! :)

2017. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
55%
tartsd meg, van segítséged, fel fogod tudni nevelni. nagyon megviselne az abortusz, hisz magad írod, hogy már beleélted magad.
2017. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
45%

4-es vagyok.

Ha a családod örül a babának és támogat, az elég nagy segítség :)

2017. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Igen,az biztos,hogy borzasztó lenne,szó szerint a hideg ráz, ha csak rá gondolok...egyszerűen úgy érzem nem vagyok rá képes, ugyanakkor azt is megkaptam,hogy ez nagyon önző dolog...Azért megtartani egy babát, hogy nekem ne legyen rossz,mert neki viszont rossz lenne így. Teljesen össze vagyok zavarodva. Az apával kapcsolatban mit javasolnátok? Hagyjam itt?
2017. jún. 12. 19:26
 8/36 anonim ***** válasza:
81%

Akarod a gyereket? - Tartd meg.

Nem akarod? - Ne tartsd meg.

Ez ennyi.


A pároddal meg ne ordibálj, ne hisztizz, akkor talán elmondja normálisan, ő mit szeretne, és meg tudjátok beszélni a dolgot. De ettől függetlenül egyedül tied a döntés. Mártírkodni sem kell (munka meg hasonlók), vagy vállalod, vagy nem, lesz ez még ennél sokkal rosszabb és fárasztóbb is, hidd el.


Elhiszem, hogy nehéz lenyelni, hogy a párod nem akarta az elején (ha jól értem, akkor most már akarná?), de nyilván egy becsúszott babát mindkettőtöknek fel kell dolgozni.

De ez nem ok a hisztire, az ordibálásra stb.

2017. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem amíg birod úgy h a baba rovására nincs valami káros hatás addig próbálj vele maradni. Ha most elküldenéd, kisebb az esély arra h elfogadja az apaságát és veletek maradjon.
2017. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Ja nem mártírkodásnak szántam,csak nekem ebből az jön le,hogy teljesen antipatikus velem szemben,mármint nyilván nem hagyom el magam teljesen ha dolgozok,stb.Persze,nem szép dolog kiabálni,én sem így kezdtem,csak már a 28."kell a baba veletek vagyok,majd mégis csak jobb lenne elvetetni,na jó tartsuk meg de nekem nehogy változzon az életem" után kiakadtam már teljesen...Egy gyerek életéről van szó ez nem valami játék. ...Nem az a bajom elsősorban, hogy nem akarja,hanem az,hogy szórakozik.Azt is felajánlottam,hogy ok akkor vállalom egyedül, de hagyjon békén. Ilyenkor jön a jaj de szeret minket....meg kapom mindenkitől hogy nem vagyok normális, mert a biztos családi háttér. ..És persze Igen, én szeretném a babát,csak ez most szerintem q.vára nem arról szól már, hogy én mit akarok,hanem,hogy a gyereknek mi az érdeke. Én így látom.
2017. jún. 12. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!