Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha tudnátok, hogy a megszülete...

Ha tudnátok, hogy a megszületendő gyermeketek, valami igen ritka betegséggel születne, ami a 7-8milliárd emberből őt és még csak 3embert érintene (pl. a leírásban), mindenképp felnevelnétek, tudva, hogy az élete egy szenvedés lesz, vagy elvetetitek?

Figyelt kérdés

(mint például az a szegény kisfiú, akinek elvileg nem fejlődött ki az agya rendesen. Valami Jacknek hívják)

Kisebb-nagyobb betegségeket is írhattok, mikor igen, mikor nem stb...



2017. júl. 7. 20:12
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
82%
Elvetetném természetesen.
2017. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
76%

Semmiképp sem tartanám meg, szenvedésre nem szülnék.

Mondjuk egyébként sem, mert nem akarok gyereket, de így aztán végképp nem. A gyerek és a szülő élete is egy pokol lenne, és szerintem egy szülőnek ehhez nincs joga. Amúgy hívő vagyok, tudom, hogy eszerint meg kellene születnie, de nem értek vele egyet.

2017. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
87%
Elvetetném. Szerintem semmi értelme annak, hogy szenvedés ítéljenek nemcsak egy gyereket, de egy teljes családot is - hiszen a családnak kell gondoskodnia a gyerekről, ha ő nem tud magáról. Aztán előbb-utóbb a szülők, testvérek meghalnak, és akkor mi lesz a beteg családtaggal? Hát szépen lassan éhhalált fog halni, mert annyit se tud tenni egyedül, hogy segítséget hívjon maga mellé.
2017. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
81%
Ha kiderülne, hogy bármilyen maradandó károsulása lenne akkor nem tartanám meg. Akármennyire is fájna, mert egyébként abortusz ,ellenes, vagyok; de nem ítélném egy életen át tartó szenvedésre. Szegénynek az élet nem is élet lenne csak gyötrelem.
2017. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
80%
Semmilyen betegség esetén nem szülném meg, ami komoly hátránnyal indítaná az életben.
2017. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
84%

Ez nehéz kérdés. Egyrészt nem mindegy, hogy ez mikor derül ki, mert az abortuszt sem lehet akármeddig elvégezni. Másrészt az sem mindegy, milyen jellegű betegségről van szó, az értelmét érinti, vagy csak a testét. Pl. volt főiskolán egy évfolyamtársnőm, akinek az egyik kezén nem fejlődtek ki az ujjak, de teljes életet él így is, vannak, akiknek nincsenek végtagjaik, mert így születtek, de az értelmük ép, és megtalálták a saját útjukat, egyik nagy-nagynénémnek a szíve volt beteg, így született, emiatt soha nem lehetett gyereke, de teljes életet tudott élni így is, amíg élhetett, még volt szerencsém ismerni. Más kérdés, ha pl. az értelme, agya sérült, és teljesen magatehetetlen, szinte magáról sem tudna, az úgy nem élet. Amíg a szüleimmel éltem, és onnan jártam dolgozni, az egyik buszon rendszeresen láttam egy idős (vélhetőleg) házaspárt egy tolószékben ülő magatehetetlen, agyilag is teljesen leépült fiatal férfival, a gyerekük lehetett, az idősek nem lesznek már fiatalabbak, és bár most még gondozzák az életképtelen férfit, de mi lesz vele, ha ők majd egyszer meghalnak?


Én csak olyan betegséggel vállalnám a gyereket (feltéve, ha ugye a probléma időben kiderül), ami mellett szülői segítség nélkül is képes lesz teljes életet élni felnőttként később, és a betegsége miatt nem válik teljesen magatehetetlenné, aki csak vegetál, amíg valaki gondoskodik róla.

2017. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
45%
Nehéz és elgondolkodtató kérdés, de lehet, hogy nem vetetném el.
2017. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
82%
Elvetetném... Nem érzek minden esetben egyet az abortusszal, de dolgoztam együtt beteg gyerekekkel a tanulmányaim során. Mindenki számára szenvedés. Hiába mondja bárkin is azt, h teljes értékűek ők is, mert nem azok. Az persze más, halvaszülés közben történik komplikáció.
2017. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
68%

Remélem, soha nem kell majd ilyen döntést meghoznom.


Aki

2017. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
81%

8. Vagyok!

A Hülye autokorrekt javította amit írtam.

Szóval az más ha szülés közben történik komplikáció és ettől lesz baja a babának. De valóban nehéz kérdés és remélem h nem kell sem nekem sem az ismerőseimnek ilyet átélni!

2017. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!