Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hanyadik hétig veszik el a babát?

Hanyadik hétig veszik el a babát?

Figyelt kérdés
Meg szerettem volna tartani,de sajnos úgy alakult a sorsom,hogy mégsem tudom megtartani. Sajnálom és a szívem szakad meg érte,de más lehetőségem nincs.
2017. júl. 20. 18:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%
normál esetben 12, de amíg kiírod a kérdést millió hasonló kérdést is megnézhettél volna, illetve a gugliban is kismillió találat jött volna ki. (arról is, hogy mi a menete ennek)
2017. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%
12. hétig. De kb két hét mire lemegy a procedúra. Ha tényleg ezt akarod akkor siess, mert ha kicsúszol az időből így jártál, szigorúan veszik a határidőt.
2017. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 vargapeti ***** válasza:
27%
Ha még nem tetted meg, szerintem ne is tedd. ha most a szíved szakad meg, és TÉNYLEG így is gondolod, akkor örökre lelki seb lesz:( Most ennyi éves lenne, most menne isibe, most ballagna :'(
2017. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
16%
harmadiknak igaza van, éppen azok a nők élik meg legnehezebben az abortuszt, akik kényszer alatt döntenek így, és valójában meg akarják tartani a gyereket. Mindig van más választás, az abortusznál már az örökbeadás is jobb, hisz ezzel megadod a gyerekednek a legfontosabbat - ÉLETET
2017. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom mit nem tudtok felfogni azon, hogy NEM tudja megtartani, hiába akarja! Nyilván oka van és nyilván így is kivan az egesz miatt, nem kéne még jobban megnehezítenetek neki!

Egyáltalán nem lesz jobb, ha örökbeadja!! Szeretné ezt a gyereket, mégis hogy tudna élni majd azzal a tudattal, hogy a gyerekét, akit annyira akart, odaadta valami idegennek?! Ez sokkal!! rosszabb egy abortusznal, jóval nagyobb trauma! Nem azt kell most is nézni, hogy annak a pár hetes embriónak mi lenne a legjobb (nyilván ha megszületne, az örökbeadást is azért javasoljatok, mert akkor megszületne legalább), hanem hogy a kérdezőnek mi lenne a legjobb!!

2017. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
9%

"Szeretné ezt a gyereket, mégis hogy tudna élni majd azzal a tudattal, hogy a gyerekét, akit annyira akart, odaadta valami idegennek?!"

és mi van azzal a tudattal, hogy megölte a gyereket,akit annyira akart? szerintem ez rosszabb. látszik, hogy nem láttál még évekig depresszióban szenvedő abortuszon átesett nőt. én ismerek ilyeneket, úgyhogy tudom, miről beszélek

2017. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
Akik károgni jönnek ide nem a kérdésre válaszolni, miért nem arról érdeklődnek, hogy hová küldhetik az adományokat? A szentbeszédből nem lehet felnevelni a gyereket.
2017. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
20%
Ha annyira szeretjük a bennünk élő gyereket, akkor hogyan tudunk az elpusztításáról jó megoldásként dönteni? Miért lenne az örökbeadás sokkal rosszabb ennél? (Sajnálatos, hogy a mai társadalom ezt ilyen flegmán kezeli.) A gyerek mindig élni akar! Ez nemcsak az anya élete már, a sors rábízott még egy életet, ami nagy felelősség. Nem lehet csak azt nézni, hogy az anyának mi a jó, mert már nincs egyedül. Ugyan a gyerek nem tud beszélni, de ettől még lenne mondanivalója, és ez abortusz után is megmarad. Én örökbefogadó szülő vagyok, és végtelenül tisztelem a gyerekem vérszerinti anyját, aki életet adott neki, úgy tekintek rá, hogy ketten vállaltuk ezt a gyereket, és nem is akarom elszakítani tőle, már csak azért sem, mert ez a gyerek érdeke is. Önzetlennek tartom, hogy vállalta a felelősséget a gyerekünk iránt, és most az én feladatom, hogy ezért az önzetlen magatartásáért a gyerekünk is egész életében hálával tudjon rá gondolni, mert megérdemli, az életadó és a gyerek is! Egyébként pedig nemcsak az örökbeadás létezik, mint megoldás. Számtalan önkéntes alapon működő szervezet önfeláldozó tagja dolgozik szabadidejét áldozva azért, hogy segítsen a bajba jutott anyákon, és rengeteg út létezik, ha valaki a szeretetet választja. Ahol az élet elindult, és ez az anyának gondolt okoz is, ott már komoly lelki fájdalmak nélkül nem lehet megszabadulni tőle, akárki akármit is mond.
2017. júl. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%

"Nem lehet csak azt nézni, hogy az anyának mi a jó, mert már nincs egyedül" - De, elsősorban azt kell nézni, abban igazad van, hogy nem "csak", mert az apa szempontjai is hasonlóan fontosak, egy gyerek születését a KÉT szülőnek kell akarnia. (mondjuk apró nüansz, hogy ilyenkor még sem apa, sem anya, sem gyerek nincs, egy embrió van egy nő méhében, ami (AMI!) az adott nő méhén kívül totál életképtelen.

"Ugyan a gyerek nem tud beszélni, de ettől még lenne mondanivalója" - hogyne, persze, csakis... gondolkodásra alkalmas idegrendszere még abszolút nincs, de mondanivalója, az nyilván lenne... szerintem meg hagyjuk az efféle blődliket.


Kérdező, ez függ a te korodtól, és az embrió/magzat egészségügyi állapotától is. Ha semmiféle EÜ ok nincs, és te nagykorú vagy, akkor a 12. hétig, ha fiatalabb, akkor a 18. hétig. Egészségügyi indokkal az indoktól függően a 20., a 24. hétig, illetve a terhesség korától függetlenül.

2017. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

", ott már komoly lelki fájdalmak nélkül nem lehet megszabadulni tőle, akárki akármit is mond." - hogyne, mert te nyilván jobban tudod, mint az illetők maguk...:(

Kérdező, ahogy többen írták, alapesetben a 12. hétig.

2017. júl. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!