Az abortusz ellenesek nem gondolnak arra, hogy aki az abortuszt válsztja, nem szeretné a gyereket, ha megszületne, vagy nem állna rá még készen, rossz körülmények között nevelné?

Figyelt kérdés
A gyerek meg azt kívánná, hogy bárcsak meg se született volna, mert a szülei nem szeretik, nem foglalkoznak vele, nagyon szegények, verik, stb....
2017. aug. 12. 12:38
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
50%

Ha a pár hetes sejtcsomot sajnaljak, akkor miert nem sajnaljak pl. A himivarsejteket is

...

Ok sem ertik a dolgukat.

2017. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim válasza:
72%
Ez egy jó kérdés.Én nem vagyok se vele se ellene.Szerintem bizony a helyzettől függ.Nekem volt egy abortuszom pontosan azért mert anyagilag nem álltunk úgy és túl fiatal voltam.Most terhes vagyok,van egy csodálatos párom,akivel biztosan szeretni fogjuk a babát.Azt viszont én sem értem minek megszülni a gyereket,ha aztán intézet,nevelöszülők stb. lesz a folytatás.
2017. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
62%

Nem gondolom, hogy foglalkozni kéne az abortuszellenesek véleményével. A törvény lehetőséget teremt az abortuszra, legálisan. Amíg egy nő úgy érzi, nem akar gyereket, akkor nincs az az Isten vagy ember, aki meggyőzné az ellenkezőjéről.

Magyarán, amíg valaki nem lesz nem kívánt terhes, fingja sincs az egészről, csak dumál.

2017. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
57%

#1: Azért egy 7 hetes "sejtcsomónak" már dobog a szíve... Amikor észlelnek egy terhességet, mire az admisztrációs dolgok végigmennek, már nem csupán sejtcsomó.


Ennek ellenére én is úgy gondolom, hogy mérlegelni kell, azok miatt is, amit a kérdező felvetett.

Viszont pont ezek miatt kellene a fogamzásgátlást komolyabban venni. Tudom, amellett is becsúszhat... De az abortuszoknak csak töredéke az, ahol rendesen védekeztek.


Igen, az abortusz során tetszik-nem tetszik, megölik az embriót. Más kérdés, ehhez ki hogyan áll hozzá... Aki csak a sejtcsomót látja benne, az lazábban fogja fel, aki már a gyermeket, azt sokkal jobban megviseli.

2017. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
37%

Ez a kérdés szimplán provokatív, semmi értelme nem lesz a két fél közti vitának, senki nem gőz meg senkit, de lényeges kérdést nem tettél fel, nem megtudni akarsz valamit hanem veszekedni és bebizonyítani a saját igazadat azzal hogy a többi veled egyetértő embert idehívod.

De ha tudni akarod, nekem mindegy mit mondasz akkor is úgy tartom hogy neki is joga van az élethez, nem volt választásuk hogy akarnak e élni vagy nem, miért nem adja akkor örökbe az "anyja" és akkor legalább van esélye egy jobb életre, megkapja az esélyt ő is arra hogy éljen. Szimplán csak nem akarja a terhet, nincs kedve hozzá, de a szex persze kell mert 1000 olyan kérdést láttam hogy megszakításos "védekezést" használnak, lehet e terhes, utána meg hogy vetessem el a gyerekemet? ... Ha valaki nem akar gyereket, nem áll készen, akkor vagy ne szexeljen, vagy védekezzen úgy hogy az biztosra menjen. Hogy utána ne kelljen magából a saját gyermeke darabjait kikapartatni, úgy hogy széttépik szegényt. Az anyja a magzatnak az egyetlen akire számíthat és rá van bízva az élete, az anyja meg megöli míg meg sem született. Nem érdemes finoman fogalmazni ez a lényeg. Ennyi. És tudom hogy a sok 10 abortuszos k**va le fog pontozni, de nyugodtan.. legalább láthatja mindenki hányan vagytok.

2017. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
49%
én nem ítélem el, aki az abortusz mellett dönt, amennyiben tényleg indokolt az eset. meg amúgy is, mindenkinek szíve joga, de engem akkor se akarjon rábeszélni senki, semmilyen körülmények között, hogy vetessem el a gyerekemet... ez már a másik véglet. volt olyan pasim, aki abszolút abortusz párti volt, csak mert 18-19 éves vagyok, (ő most 25) jelenleg még egyikünknek sincs saját keresete, stb. hamar kapcsoltam is, hogy nem ő a megfelelő, és dobtam a srácot, mert ha véletlen becsúszott volna egy terhesség - hozzáteszem, október óta fogamzásgátlót szedek rendesen, rendszeresen, szóval semmi esély -, kb. kényszerített volna az abortuszra. na most nekem nincs olyan élethelyzet, amiben a saját gyerekemet elvetetném, és számomra egy kis megtermékenyített sejt is egy élet, vagy legalább az élet lehetősége, amit semmilyen körülmények között nem ölnék meg. sokaknak történt már, hogy rossz anyagi helyzetben, vagy fiatalon szültek gyereket, mégsem haltak éhen. mindenre van megoldás, de számomra a gyilkolás nem az, és akárki akármit mond, az abortusz gyilkosság.. lehet, hogy 2-3 hetesen még nem dobog a szíve, se semmilyen életjelet nem mutat, de az akkor is egy új élet kezdete. és nincs nagyobb öröm, mint amikor valakinek gyereke születik, legalábbis számomra. ki hogy vélekedik erről, de ha az abortusz mellett minden szívbaj nélkül kampányolnak sokan, akkor azokat se hurrogják le, akik abortuszellenesek. pláne az a kedvencem, amikor a férfi akar beleszólni abba, hogy mit csináljon a nő a gyerekkel, aki az Ő SZERVEZETÉBEN NÖVEKSZIK. az ilyen pasik azt hiszik, hogy az egész csak a gyerektartás fizetéséről szól, de a nő az, aki kockáztat egy abortusz vállalásával. pl. megnő a maradandó meddőség kockázata, és amúgy se tesz jót a testének, ha kikapargatják a méhéből az embriót, nem is beszélve a hatalmas lelki traumáról, amit egy gyerek elvetetése okoz.
2017. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
58%

"aki az abortuszt válsztja, nem szeretné a gyereket, ha megszületne"

Nyilván ezt gondolja, aki abortuszt szeretne.


"vagy nem állna rá még készen, rossz körülmények között nevelné"

Megértem, ha valaki ezért szeretne abortuszt, de ezeknek a problémáknak elsősorban akkor kellene felmerülnie, amikor védekezés nélkül szexel (ez persze nem vonatkozik arra, amikor egy nő nemi erőszak következtében esik teherbe).


Nekem az a bajom az abortusszal, hogy rengetegen azt hiszik, hogy csak az a két lehetőség van, hogy megölnek egy potenciális gyereket, vagy szörnyű körülmények között utálatban felnevelik. Arra nem gondolnak, hogy rengeteg házaspárnak nem lehet természetes úton gyereke, és egy örökbefogadott gyereket is olyan szeretetben nevelnének fel, mintha a sajátjuk lenne. Szerintem nem kívánt terhesség esetén az örökbeadás a legjobb megoldás, egy szerető családban felnövő gyerek nem fogja azt kívánni, hogy bárcsak meg sem született volna.


Ez csak az én véleményem, az abortuszellenességem abban merül ki, hogy ha én esnék akaratom ellenére teherbe, semmiképpen nem vetetném el, ez az én értékrendembe nem fér bele. Viszont mások lelkiismeretéért nem vagyok felelős, ha valaki abortuszt szeretne, akkor az az ő (és az orvosa) dolga, nekik kell együtt élni vele és elszámolni a lelkiismeretükkel utána, plusz ki vagyok én, hogy megmondjam másnak, hogy mit csináljon, ha nem kérdeztek.

2017. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
59%
Ilyenekre a védekezésnél kéne gondolni es nem életekkel szorakozni
2017. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
72%

Az abortusz pártiak nem gondolnak arra, hogy feltalálták az óvszert? (:

A másik: attól, hogy anyagilag rendben születik egy gyerek, koránt sem biztos hogy egész életében gondtalan lesz. Ugyanígy fordítva.

Még lényegében a gondolat menet szerint minden szegény embernek harakirit kellene elkövetni, mert hát "bárcsak meg se született volna"...

2017. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
46%

abortusz ellenes vagyok, mert az abortuszt gyilkosságnak tartom. Úgy vélem, aki nem akarja a gyereket, adja örökbe, ez nem ok az emberölésre.

egyébként ez is csak egy értelmetlen vitaszító kérdés, mert úgysem fogjuk egymást meggyőzni. Mivel elvben nem értünk egyet: mi embernek tekintjük az embert fogantatásától fogva, ti meg, nem is tudom, mikortól. Még egy épkézláb választ sem sikerült kapnom erre az egyszerű kérdésre.

2017. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!