Az abortuszról mennyire kötelező a titoktartás?

Figyelt kérdés
Ha arra kerülne a sor, az orvosi titoktartás kötelezően szoros, nem? Ha anyukám vagy barátom esetleg megkérdezné az orvost, tanácsadót, bárkit nem mondhatna semmit igaz? Valaki aki már túlesett rajta vagy tisztában van a jogokkal segítene? Valahogy megtudhatnák?

2017. aug. 15. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha nagykorú vagy akkor rajtad kívül senkinek nem fog tájékoztatást adni a doki !


Viszont ha kiskorú akkor bizony Anyukád kell hozza ! A barátodat nem veszik számításba ebben az esetben de a szülő szükséges a kiskorú abortuszanak az elvégzéséhez !


Remelem nem vagy kiskorú :(

2017. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg nagykorú páciens esetén nem mondhatják el.

Gyakorlatilag minden szabály annyit ér, amennyit betartanak belőle.

Kisvárosban, faluban néha döbbenetes, mennyire nem tartják ezt be. Konkrétan tudok olyat, hogy egy fiatal, egyedülálló nő terhes lett. Elment a terhesgondozásra, ahol a kiskönyvbe be kellett diktálnia a (vélelmezett) apa nevét. Ő bediktálta egy falubeli nős férfi nevét. Ezután az ott dolgozó védőnő ezt gyakorlatilag közzé kürtölte a faluban, tán még az is megtudta, aki nem akarta.


És az ott élők nem is nagyon értették, hogy én teljesen kiakadtam a védőnőn.

2017. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
2-es. Én a nő helyében fel jelentést tettem volna mert minden egészségügyi dolgozót kötelez a titoktartás, legyen az orvos vagy ápoló, nővér.
2017. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Gondmunddal egyetértek. Én nagyvárosban élek már, itt mindent komolyan vesznek. De a családom egyrésze kisvárosban, faluban él, és döbbenet, hogy mennyire leszar mindenki minden ilyesmit és nem is értik, hogy mi a probléma, mert természetes, hogy mindenki tud mindent. Pl. egyik unokatestvérem egy faluban lakik, neki már volt korábban vetélése, így nem is jelentette be a terhességét senkinek, viszont a védőnőnél járt. Na még azon a héten a rokonság egyik tagja a fodrásztól hallotta, hogy az a nem tudom kitől hallotta, hogy a védőnő mondta, hogy terhes. És persze ez a rokon is rögtön adta tovább mindenkinek. És senki nem értette, hogy mégis miért lenne az ő pletykálásukkal baj...
2017. aug. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
4#-es válaszomhoz tenném még hozzá, hogy olyan is van, hogy nem a védőnő/orvos, hanem egy-egy kisvárosban elég csak ott ülni a váróban, valaki lát és már mire hazaér az ember a fél település tudja, hogy nőgyógyásznál járt és kérdezik, hogy miééééért...
2017. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Légyszíves, ne a teherbeesés kategóriába tedd az abortuszos kérdésedet! Köszi!
2017. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Utolsóval egyetértek, nem tudom miért lett lepontozva. Nekem van babám, de sok emberre tekintettel, akik ebbe a kategóriába azért jönnek esetleg, mert nem sikerül a teherbeesés nem szívesen olvasnak ilyen kérdéseket.
2017. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, miről beszéltek, a "Terhesség megszakítása" témakörben van.
2017. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Igen, mert jelentettem, hogy rossz kategóriában van!Múltkor valami nagyon okos gázkazánról kérdezett terhesség kategóriában. Ugyanígy tettem, megkérdeztem, biztos-e benne, hogy kismamák fognak választ adni erre. A kategóriába áttették, és lepontozott a sok okos hímnemű, hogy én mit írtam. No komment, lehet ezt is lepontozni.
2017. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Tegnap még a teherbeesés kategóriában volt
2017. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!