Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan bocsássak meg a volt...

Hogyan bocsássak meg a volt feleségemnek? Elvetette a gyerekünket. Nekem ez a közös gyerekünk megölése.

Figyelt kérdés
Próbáltam mindig megbocsátani, azonban szerintem valahol nem sikerült sohasem. Színezi a képet, hogy a történteket megelőzően jól ismertük egymás álláspontját, az abortuszt mindketten emberölésnek tartjuk. Ráadásul a legdurvább gyilkosság, amikor éppen az anya vet véget a saját gyermeke életének.

#házasság #abortusz #a férfi jogai a gyermeke iránt
2017. szept. 30. 17:58
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

Az ember/nem ember vitához, hogy én hogyan is gondolom.

A genetikai képlet létrejötte után az ember egyedfejlődésének fázisairól beszélhetünk csak. Erre léteznek ugyan felosztások, de kizárólag az emberi gondolkozás alakítja ezeket, ez egy kontinuum a megtermékenyüléstől a késő-időskorig. Minden fázis törvényszerűen magában rejti a további fázisokat, tehát a zigótából sohasem lesz kismacska, vagy bálna sem. Ha az a döntés alapja, hogy mennyire életképes, vagyis független külső támogatástól, akkor számos fokozatot láthatunk a csúcs úgy a húsz-negyven évre tehető. Előtte/utána még/már nem "kész" ember. Ha egy kómában, géppel támogatott páciensre gondolunk, akkor veszíti el a jogát ahhoz hogy gépekkel és gondozással, táplálással, gyógyszerekkel fenntartsák a biológiai létét, ha bizonyítható, hogy az agykéreg véglegesen elvesztette működését, illetve ha egy orvosi team egybehangzó véleménye szerint ESÉLYTELEN, hogy ez visszatérjen. A zigótának minden esélye megvan, hogy emberként létezzen és az életéről csak önmaga dönthet majd, ha a döntéshez szükséges képességek kifejlődtek benne. Ehhez minimum 18 év kell.

2017. okt. 1. 09:45
 22/54 A kérdező kommentje:

Ki ll még egészítenem magam. Talán, hogy jobban értsetek, talán csak kikívánkozik belőlem.

A megtermékenyülésről való információ normális esetben egy hatalmas boldogságérzést okoz a nőben. A "zigótát" tartalmazó hasát simogatja, becézgeti, ábrándozik arról, hogy milyen is lesz. Tehát az érzelmi kötelék gyorsan kialakulhat. S lányok higgyétek el, az apákban is megvan valami hasonló. Ezek olyan eszmények és érzelmek, amelyek képesek boldoggá tenni magát a párkapcsolatot, de az egyént is, akár férfi, akár nő.

Mindennek a létét a feministák tagadják, mint ahogyan minden olyan kötelék létezését, amely az individuumot "köti" valaki máshoz, tehát a szeretet, elköteleződés és felelősségvállalás eszményeit is. Ezen az alapon nekem egyszerűen a feminista álláspont nem lehet releváns, mert hát ez is egy vallás: az önzés és sötétség vallása.

2017. okt. 1. 10:05
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
És abban nem sikerült megegyezni, hogy hány gyereket akartok? Miért nem védekeztetek?
2017. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
82%

Atya. Úr. Isten.

Most sok mindent lenne kedvem, mondani, de nyilván csak falra hányt borsó lenne így nem teszem, de van két dolog ami mellett egyszerűen nem tudok elmenni.


Egy: Ba_sz meg! Ha ilyen marhára termékenyek vagytok, akkor mi a búbánatos ló_aszért nem védekeztetek? Az első ab után miért nem védekeztetek duplán? Tovább megyek, ha nem terveztetek több gyereket miért nem kötettétek el magatokat? 10 évvel ezelőtt még nem is volt ilyen agyatlan szigorú szabályozás. Lehet itt mutogatni a feleségedre, de te is ugyan úgy benne vagy a nyakig.

Meg kíváncsi lennék, hogy mikor orrba-szájba csaltad a nejed, akkor a nőcskéiddel húztál gumit? Vagy esetleg pár zabi gyerek vagy kósza ab befigyelhet valahol amiről nem is tudsz? Három gyerekes felnőttként hogy lehet ilyen felelőtlen valaki?


Kettő, és itt aztán ledobta az agyam a gépszíjat:

"Ő megszerezte a diplomát, ehhez közvetlenül én is hozzájárultam."

Hát még jó hogy. Szült neked három gyereket, lemondott a karrierről, a sikerről, az érdemi munkáról, ezek után ez a minimum. Tudod a nő, az egy érző emberi lény, nem egy inkubátor. Valószínűleg elért az életében ahhoz a fázishoz, amikor rádöbbent, hogy már nem fiatal és neki is csak egy élete van, azt pedig nem szeretné teljesen feláldozni a fajfenntartás dicső oltárán.

2017. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

#24 számunkra megfelelő védekezési mód csak a nyál/méhnyak nyák mikroszkóp volt, amely ennyire megbízható. Tény, hogy rendetlenek voltunk a témában mindketten.

#25 A stílus maga az ember. Bocsi, de ez a paradigma jutott az eszembe a hozzászólásodról. Tudom, hogy számodra nem léteznek emberek, akik máshogy gondolkodnak, mint te, de tedd azért meg, hogy stílusban visszafogod magad, mert ez sértő. Hiheted, hogy okosabb vagy mindenkinél, ez azonban teljesen független a valóságtól. A kérdéseidre pedig nem látom értelmét válaszolni, mert semmivel nem visz közelebb a kérdésem megválaszolásához, csak provokáció a részedről, illetve az én élveboncolásomnak szánod. Ez utóbbi nem is lenne nagy baj, ha megoldáshoz segítene. Ha már a kéretlen javaslatoknál tartunk, talán boncolgasd önmagad, sokkal nagyobb hasznára lesz a közösségnek.

2017. okt. 1. 13:40
 26/54 anonim ***** válasza:
77%
Húha, szép kikerülés, úgy látom beletaláltam a közepébe. Nem is vártam választ a kérdésekre, teljesen lényegtelen. Csupán reméltem, hogy esetleg kicsit magadba nézel. Bár hova is gondoltam...
2017. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
83%

Na, ott már én is elképedtem, hogy az első abortusz után még helyre tudtátok volna hozni a házasságot, erre megtörténik megint. Most könnyű lenne azon akadékoskodni, hogy miért nem védekeztetek, vagy hogy miért nem jutott eszedbe az a kézenfekvő ötlet, hogy te maradsz otthon a gyerekel (látom, hogy felajánlottad, hogy felneveled, de egyből a válással együtt...) de utólag már teljesen fölösleges ezen rágódni. A megbocsátást viszont segítheti, ha rájössz, hogy ketten együtt toltátok el alaposan a házasságotokat. Innentől már csak arra kell használnod az esetet, hogy tanulj belőle.


Feminista szemmel nézve meg azt mondom, hogy amíg ő otthon volt hat évig a három gyerekeddel, addig te tanultál, dolgoztál, emberek közé mentél, sikerélményeid voltak. Az nem jutott eszedbe, hogy esetleg ő is ugyanerre vágyik? Amíg neked volt rá lehetőséged, addig nem önzés meg sötétség volt, csak onnantól, hogy ő is ezt akarja?


Írod, hogy "a megtermékenyülésről való információ normális esetben egy hatalmas boldogságérzést okoz a nőben." Normális eset az, amikor közös megegyezéssel szeretnének gyereket. Ha az egyik fél nem akarja, akkor ez a hasat simogató kötelék már nehezen alakul ki (vannak nők, akik konkrétan még arról is képesek meggyőzni magukat, hogy nem terhesek, igaz, ehhez már bántalmazó párkapcsolat kell).


Félrekefélni meg nem tudsz "a feleséged számára megalázó" módon, mert amit te teszel, azzal csak saját magadat tudod megalázni.

2017. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
69%

#26 Magyarul egy olyan módszerrel "védekeztetek" amely minden normális nőgyógyász szerint minden, csak nem megbízható! Teljes mértékben a TE felelősséged az abortusz (főleg a második!!!). A vallásos hülyeségből ugyanis ekkorra már okulnod kellett volna, és gumit húzni, ha ennyire abortuszellenes vagy! Te nem akarsz a feleségednek megbocsátani? Elég szenvedés volt neki a 3 terhesség és szülés, elég szenvedés a 2 abortusz, az élete feláldozása!

TE mikor döbbensz rá, hogy az egész szánalmas helyzet generálója TE vagy? Te mikor fogod vajon törleszteni a büntetésedet? Mert ha van isten, ezért kénköves tűzön fogsz égni az idők végezetéig.

Rágjad csak magad, és töprengj a saját bűneiden.

2017. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

Nos, ha kell, megismétlem a kérdésemet. Szeretnék valóban megbocsátani a volt feleségemnek, aki az akaratok, könyörgésem ellenére elvetette a gyermekemet. A házasságunk megromlott, én meg is csaltam, ő elvált tőlem.

1. Tisztelettel kérek mindenkit, hogy ne itt trollkodjon, maradjon a kérdés érdemi részénél.

2. Szívesen veszek minden előremutató szempontot, de csak ha a kérdésre irányul.

3. Az abortusz vita nem a kérdésem része.

Köszönöm.

2017. okt. 1. 22:40
 30/54 anonim ***** válasza:
81%
Én most néztem meg, mi a tököm ez a mikroszkópos védekezés. Bakker, ez olyanoknak mutatja a legtermékenyebb időpontot, akik gyereket szeretnének. Vagyis a terméketlen időpontot valszeg nagy hibahatárral jelzi. Miért nem lehet valami normálisabbat? Ha nem szedhet tablettát, vagy egyikőtök allergiás az óvszerre, még mindig ott a hormonmentes spirál, a vazektómia, a kombinált védekezés (naptármódszer+megszakítás, külön-külön szar, de együtt még elmegy, ha más nagyon nincs...)
2017. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!