Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan bocsássak meg a volt...

Hogyan bocsássak meg a volt feleségemnek? Elvetette a gyerekünket. Nekem ez a közös gyerekünk megölése.

Figyelt kérdés
Próbáltam mindig megbocsátani, azonban szerintem valahol nem sikerült sohasem. Színezi a képet, hogy a történteket megelőzően jól ismertük egymás álláspontját, az abortuszt mindketten emberölésnek tartjuk. Ráadásul a legdurvább gyilkosság, amikor éppen az anya vet véget a saját gyermeke életének.

#házasság #abortusz #a férfi jogai a gyermeke iránt
2017. szept. 30. 17:58
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
72%
Egészen szánalmas ember vagy....Te nem akarsz megbocsájtani, te önigazolni vágysz, és amint ezt valaki nem teszi meg neked, azt egyből oltod. Fáj az önérzetednek, hogy elhagyott a feleséged, ezáltal nem tudod tovább zsarolni érzelmileg. Fáj az önérzetednek, hogy nem helyezte a személyes vágyai fölé a te neved és véred dicső továbbvitelét. Nem hiszem el, hogy valóban a gyerek, mint olyan számít neked, mert ebben az esetben nem alázod szét az anyjukat. Nem dobod sutba a családi életed egy meg nem született gyerek miatt. Az fáj neked, hogy az exed ki mert lépni az árnyékodból. Azt sem értem, hogy égbekiáltó bűn az abortusz, de a feleséged szétcsalása az nem. Azt sem nagyon hiszem el neked, hogy nincs más lehetőségetek védekezni, a mentalitásodból ítélve szerintem csak nem szívesel húzol gumit, mert zokniban ugyr nem jó lábat mosni....mert ugye feltétezem a félrekúrások alkalmi partnereit nem kérdezted szed-e gyógyszert, tehát vagy gumit húztál, vagy egy felelőtlen gyökér - nem mellesleg családapa- módjára a mőre bíztad a védekezést? Ha meg akarsz valóban bocsájtani adj alább az önzőségedből. Kerülj tisztába azzal, hogy így nem állhatsz hozzá egy nőhöz sem. Hogy nem vagy felsőbbrendű, és hogy egy nőtől sem várhatod el a gyereknevelés áldozatát, ha ő nem akaraja. Vedd tudomásul, és fogadd el, hogy ebben a helyzetben épp olyan hibás vagy, mint a feleséged, csak épp te családapa, férj és férfiként is elbuktál csúnyán. Talán ha ezeket belátod és a saját életed rendbetételével foglalkozol el tudod majd engedni az exed iránti haragot.
2017. okt. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
44%

Olyan kérdést tettél fel, amitől itt sokak szőre felállt...

Értem miről beszélsz, és valószínűleg a volt feleségednek sem könnyű a helyzete, még akkor sem, ha ő hagyott el téged. Egy abortusz megrontja a kapcsolatot, az enyémet is megrontaná. A védekezésről ti ketten döntöttetek, ezért mindketten felelősek voltatok a megfogant gyermekekért. Nagyon sajnálom, hogy a karrier fontosabbnak bizonyult. Egyik barátnőm most végzett 3 gyermek mellett fősulit, ugyan levelezőn, de elvégezte. A pszichológia viszont működik, de ezt sokan nem akarják belátni és mismásolják az abortusz hatását. Pedig van és lesz is...

2017. okt. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
74%

"A megtermékenyülésről való információ normális esetben egy hatalmas boldogságérzést okoz a nőben."


Na ez csak akkor igaz ha gyereket akar. Ellenben a te ex-nejed éppen megszabadult volna attól hogy csak a gyerek legyen az élete, éppen jól alakulhatott volna a karrierje, élhette volna volna egy kicsit a SAJÁT életét amit te vígan megtettél míg a gyerekeidet nevelte - naná hogy ne örült az új terhességnek.


Az egy bődületes baromság hogy a nőknek csak a szaporodás lehet az életcéljuk. Persze néhány pasinak- és nem a normálisabbaknak, ez tök kényelmes- de a nők is akarnak értelmes munkát, más életcélt a családjuk kiszolgálásán kívül. Még akkor is ha ez egyeseknek nem tetszik. Utána meg egyesek nyavalyognak, hogy jaj, ezek a nők rátelepednek a gyerekükre, meg mit depresszióznak mikor kirepül a gyerek. Na. a volt asszonyod egy értelmes nő , aki pontosa tudja hogy nem jó ha csak a gyerekek körül forog az élete, ő maga meg sehol sincs.

2017. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
79%
Ejjjjj.....megcsaltad a feleséged és ezek után még ide jössz nekünk sajnáltatni magad???? Ne haragudj...de te azt a nőt nem szeretted...csak tenyész állatnak akartad használni....en téged is kinyírtalak volna!!!! Nem tudlak sajnálni...
2017. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
57%
Jelentettem a kérdést... provokálsz és ostoba is vagy mellette.
2017. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 Theressita ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező! Fogadd őszinte részvétem!


Értem, amit írsz, nyilván saját hibáiddal is tisztában vagy és bánod, nem szépíted a dolgot- ez már egy lépés a saját lelki békédig. A megbocsátásra is elsősorban neked van szükséged. Kezdd ott, hogy miután alaposan megbántad a Te saját bűneidet, megbocsátasz magadnak, és bocsánatot kérsz a volt feleségedtől is (nem az a lényeg, hogy ő megbocsát-e - a lényeg, hogy a harag téged már ne fojtogasson)


Gyermekeidet pedig gyászold meg, gyújts értük gyertyát, esetleg édesanyjuk nevében Te kérj tőlük bocsánatot! Nekem úgy tűnik, talán hívő vagy - akkor gondolj arra, hogy gyermekeid már a Mennyországban vannak és támogatnak és szeretnek téged, és igen, még az édesanyjukat is, aki valószínűleg maga sem fogta fel még, mit tett...Ők sem szeretnék, hogy a szüleik haragban éljenek.


Kitartást és sok erőt kívánok!

2017. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
12%
Ezt a kérdést hiba jelenteni szerintem, mert: Miután az ex-asszonnyal megbeszélték anno, hogy mit gondolnak az abortuszról és a védekezésről (ezzel lehet egyetérteni és egyet nem érteni, de ők erre szerződtek úgymond, ami szívük joga), így a Kérdező joggal bízott abban, hogy a nőnek eszébe nem jutna elvetetni a saját gyerekeiket, sőt.. Szerintem érthető a csalódás. Én is nagyon megrökönyödnék fordított esetben, így megkérdőjelezném a házasságomat és egyáltalán azt a kérdést is feltenném magamnak, hogy mi köt még ehhez az asszonyhoz. A megcsalást nem áll szándékomban elbagatellizálni, de nagyon sokszor azt látom, hogy a megcsalt fél legalább annyira felelős érte. Valóban, korrektebb lett volna tán befejezni a házasságot az első abortusz után, de az is érthető a szememben is szörnyű tett (az abortusz) után nem volt ereje felállni és rácsapni az ajtót a családjára, főleg a 3 gyerekre.
2017. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
24%
37-es voltam, folytatom: Szóval ha ott a három gyerek, akkor az ember nehezebben lép ki a házasságából, amiről amúgy azt hitte, egy életre szól - szerintem. A gyerekek ráadásul teljesen vétlenek a történetben, ennek ellenére részesei lettek közvetve az anyukájuk tettének.
2017. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
18%
Nekünk 5 lányunk van. A 6.babát elvetettette velem a férjek. Ma mar5az exem. Nem volt nehéz elhagyni hiába volt 5 gyerek. Eszembe se jut ilyen mint a kérdezőnek. Hogy hogy éljem túl hogy bocsássák még neki...ugy rinyál mint egy hisztis gyerek. At kell lépni és kész.
2017. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:

#35-nek elsősorban.

Ha jelentetted, annak nagyon örülök. Hiszed, vagy nem, komolyan. Ezzel kiderül, hogy szabad-e máshogy gondolkodni, mint te. Azt, hogy provokálnék, valakinek alá is kellene támasztania, de te természetesen erre nemigen hoztál fel egyetlen érvet sem. Nos, ez pedig nem provokáció, hanem a való élet. Tények és tanúk bizonyíthatják, akár a kórházi dokumentáció - no de hát ez itt nem egy bíróság. Pedig lassan kezd úgy működni. S csak néhányan vannak, akik - bármelyik oldalról - megpróbálják a feltett kérdést megválaszolni.

Én ugyan új vagyok itt, de hosszú múltam van az internetes portálokon, sok száz beszélgetést folytattam le. Voltak fórum topicok, amikor egy megadott témáról folyt a társalgás. Ilyenkor súlyos szabályszegésnek minősült, ha valaki "offtopic" módon eltért a témától és rombolta ezzel az eredeti felvetés kifejtését. Nos, ha ez a rend még működik a Neten, akkor itt bizony igen sok "offtopic" floodoló van, akik rombolják az eredeti célt, a kérdésem megválaszolását. Talán először őket kell jelenteni, nem?

Nos, eddig nem provokáltam, pedig engem sokan provokáltak. Most az egyszer kivételt teszek a kedvedért.

Kedves harmincötös, azt írtad, hogy "provokálsz". Ezt a magyar nyelv sajátosságai miatt kétféleképpen lehet érteni. Egyrészt, hogy a viselkedésem, az írásaim provokatívak - szerintem így értetted. A kisördög viszont eszembe juttatja a másik értelmezést. Lehet akár egy freudi elszólás is a tudatalattidból... Lehet, hogy úgy érted, hogy téged provokállak? Lehetséges, hogy volt már abortuszod és ha elfogadnád a nézeteimet, ha nem irtanád ki tövestül, akkor... akkor piszokira nehéz lenne szembenézni a tükörrel, hiszen minden nap a szemedbe mondaná - hogy gyermekgyilkos vagy?

Nyugi, kedves, vannak így nők a környezetemben, látom, hogy ezzel is lehet együtt élni, még ha nehéz is. Mindenesetre becsületesebb, mint hazugsággal.

2017. okt. 2. 22:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!