Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan bocsássak meg a volt...

Hogyan bocsássak meg a volt feleségemnek? Elvetette a gyerekünket. Nekem ez a közös gyerekünk megölése.

Figyelt kérdés
Próbáltam mindig megbocsátani, azonban szerintem valahol nem sikerült sohasem. Színezi a képet, hogy a történteket megelőzően jól ismertük egymás álláspontját, az abortuszt mindketten emberölésnek tartjuk. Ráadásul a legdurvább gyilkosság, amikor éppen az anya vet véget a saját gyermeke életének.

#házasság #abortusz #a férfi jogai a gyermeke iránt
2017. szept. 30. 17:58
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
16%
Itt mindenre ráfogják, hogy kamu meg provokáció, ne vedd komolyan.
2017. okt. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
80%

Nos, én sok mindent megértek, elsősorban azt, hogy nem vagyunk egyformák.


Egyetlen dolgot nem vagyok képes megérteni. Hogy valakinek miért fontosabbak a meg nem született gyerekei, mint a már meglévőek.

2017. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Miért lennének fontosabbak? Neked mi utal erre abból, amit leírtam?
2017. okt. 3. 16:09
 44/54 anonim ***** válasza:
80%
Nem is tudom.. Mondjuk hogy családod volt, de sértettségből szétcseszted a félrekeféléseiddel?
2017. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, én az ellenkező felállást ismerem, és azt kell, hogy mondjam, nagyon irigylem a problémádat.
2017. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
87%
Egy párterápia sokat segített volna, mondjuk még az első abortusz után. Vagy akár előtte.
2017. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, te egy mártír pöts vagy. Elviselhetetlen az éteri filozofálásod, hogy most akkor ki provokál kit, meg milyen vallás a "gyerekgyilkosság", vagy mit hordtál össze egy korábbi válaszodban... Volt egyszer itt egy korábbi kérdés, ahol az apa ugyanezt tolta, hogy a 4. gyereket nem akarja az asszony, majd a szóban forgó hölgy is megjelent, és kicsit kitágította a képet a sok gyilkosozó meg egyéb ostobának, aki lehordta, hogy az embere azért nem volt az a tökéletes mintaapa, ahogy korábban előadta magát a kérdés feltevése során, és őt is semmibe vette, le.sz.rva, hogy ő már ment volna vissza dolgozni és kicsit újra felnőtt embernek érezni magát (és ha jól emlékszem többször a nő fejéhez vágta, hogy ő tartja el). Na most téged detto így képzellek el, ráadásul képes vagy a félrekefét is úgy előadni, hogy neked nem volt más választásod :D elképesztő vagy, és az exed helyében egy gyereket sem szültem volna neked. Ja, és itt KETTŐ abortuszról beszélünk, az első után talán felhúzhattál volna egy óvszert a becses szervedre, nem tudom, ismered-e: Kérdező: ez itt óvszer. Óveszer: Kérdező.

Az abortusz nem gyilkosság, ha az lenne, az exed börtönben lenne. Ja de nincs, szóval ne vagdalkozz itt, hogy megölte a közös gyereketeket. Nem kellett volna megölnie, ha nem ejted teherbe, miután ugyan lehet, hogy abortuszellenes, na de nem 8 gyerekkel akart élete végéig bajlódni, ami mint ahogy látjuk, ha rajtad múlt volna, simán nem gond. hogy színezzem a képet: 1. nem hagytad el az első abortusz után, állításod szerint ugyanaz az álláspontotok, és mégsem. 2. újra teherbe ejtetted, amit tényleg WTF. 3. még te kezdtél el csajozni, szegény ember, és 4. még ő hagyott el téged :D Komolyan felnézek a nőre. Ja bocs, nem offolom szét a kérdésed: menj el pszichológushoz vagy valami szektába, neked inkább az utóbbit javaslom. Meg találj magadnak egy nőt, aki évente szül neked egy gyereket.

2017. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

47, bocsi de szóltam, hogy a feministák nem érthetik ezt a kérdést. Nem érthetik, hogy az abortuszt meg lehet élni úgy, mint a már megismert, felnövőben lévő gyermeked elvesztését. Elvesztését... nos, ez kevés: a kivégzéséről beszélünk, mégpedig oly módon, hogy a párod aki az ítéletet meghozza, neked pedig szavad se lehet hozzá. Ráadásul éppen a meglévő gyermekeid miatt is vele kellene leélned az életedet.

Viszont ezek a feministák olyan magas szinten hiszik magukat az igazság bajnokainak, hogy el sem hiszik, hogy létezik egy másik világ, amelyben számukra fel nem fogható, pontosabban nem értelmezhető történések is vannak. S ha ez filozofálgatás, annak talán az az oka, hogy mélyen megrendít, ha valakik a legsötétebb, legaljasabb gyilkossági forma védelmében indítsanak küzdelmet, ebbe adjanak bele apait-anyait.

Valamiért azonban nagyon fontos ez a kérdés nekik. Olyannyira, hogy hatalmas energiákat ölnek ennek a sötét eszmének az igazolásába. Én erre csak a lelkiismeretfurdalást látom, mint lehetséges okot...

Kedves negyvenhetes... kérlek szépen, add meg nekem azt a jogot, hogy a biológiát ismerve és megértve az emberi életet egyetlen kontinuumnak tartsam a genetikai létezésének teljes időtartamában. Én nem kívánom korlátozni a jogaidat, hogy a téveseszméidben higgy, nem kívánom, hogy vonulj sátáni szektába, hiszen mélyen gyökerező súlyos problémáid, kemény terheid vannak, amihez a hazugságok sorát kell felsorakoztatnod, hogy létezni legyél képes. Így aztán én is megmaradhatok a magam világában és olyanoktól fogadok el segítséget, akik számomra hitelesek. Nem kell, hogy egyetértsenek velem - bevallom, hogy néhány ellenséges megállapításból is szedtem ki elgondolkodtató javaslatokat. Sajnos, akik kizárólag azért trollkodnak itt, mert lenyomni akarnak csak, azon pedig át kell lépnem, mert ott semmi értelmes nem terem...

2017. okt. 4. 07:22
 49/54 A kérdező kommentje:

#46, nagyon köszönöm a választ. Fura módon ez azóta sem jutott az eszembe, pedig eléggé magától értetődő lett volna. Akkoriban még nem nagyon hallottam ilyesmiről. Viszont most a gondolatok egész sorát indította el bennem, a "mi lett volna ha" módon. Ez pedig tényleg közelebb visz...

Ugyanis úgy látom, hogy ez az egész - ha most már megváltoztathatatlan is - nem volt törvényszerű, hogy így történjen. Azt hiszem, bármennyire is tisztán és jól működött eredetileg a házasságunk, volt benne egy csomó téves hit és naivitás. Na meg számos eleve hibás hozzáállás, legalábbis bennem. Nem írom le részletesen, mert a trollok darabokra szednek :) , viszont jól el lehet rajta gondolkodni, a barátaimmal majd meg is beszélem.

Egyszóval: köszönöm.

2017. okt. 4. 07:44
 50/54 anonim ***** válasza:
83%
"a feministák nem érthetik ezt a kérdést. Nem érthetik, hogy az abortuszt meg lehet élni úgy, mint a már megismert, felnövőben lévő gyermeked elvesztését." Na már megint el vagy tévedve. A feministák is szeretik a gyerekeket, de nem úgy gondolnak magukra mint VALAMIRE (nem valakire) akinek nincs joga a saját testéről, életéről dönteni. Jó lenne ha egyesek nem szitokszóként gondolnának a feminista szóra, ugyanis az igazi feministák nem akarnak többet, mint nőknek és férfiaknak azonos jogokat, azonos elbánást. Igaz, vannak akinek ez nem tetszik: mert leragadtak a középkorban, sőt rosszabbak mint akkor. Mert a nő szakács, cseléd, dugnivaló, tenyészállat a szemükben, csak pluszban azt is elvárják hogy tartsa is el magát- esetleg a pasasát is- ezek mellett.
2017. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!