Miért folyik annyi vita arról, hogy az abortusz egy élet kioltása vagy sem, mikor Dr. Czeizel Endre genetikus professzor úr is elmondta, hogy az? Pl. ebben a videóban itt.

Figyelt kérdés
Azt is elmondja, hogy miért nem az anya része, és erről szintén ahány ember, annyi vélemény. azzal, ha elismernénk, hogy ez mind így igaz változna valami? hiszen nem érinti sem az abortuszszabályozást, sem azokat, aki ilyesmire készülnek. Csak maximum kimondanánk. https://www.youtube.com/watch? V=OogvTWRjXZg

#abortusz #terhességmegszakítás #ellentétes vélemény
2017. nov. 18. 07:57
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki tisztában van ezzel, kérdező, a világon senki nem vitatja.
2017. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Majd jön az 57% -os válaszoló és elmondja!

Nagy ab ellenes!

Bocs kérdező!

2017. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
79%
Kicsit ilyen provokáció szító kérdés ez, nem..? Tudod a vélemény olyan mint a se..lyuk. Mindenkinek van de senkit nem érdekel a másé. A kérdés meg szerintem itt nem kérdés, ee ez is csak egy vélemény (vagy se..lyuk)
2017. nov. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
46%

Ha nyíltan elismernék (hogy hivatalosan!), hogy az abortusz gyilkosság, akkor azzal a lendülettel be is lenne tiltva.

Azt meg senki sem fogja elfogadni.


Ráadásul nagyon komoly erkölcsi kérdéseket vetne fel. Ha egy élő, de fogyatékossaggal születő mazgat megölhető (önálló, élő ember), akkor pl egy 2 éves miért nem? Meddig lenne "legális" a gyilkosság? Vagy meg kell szüntetnie a beteg, vagy erőszakból fogant gyermeknek is?


Szóval ez így sokkal egyszerűbb, hogy a hivatalos álláspont az, hogy "sejtcsomó", és a 12. hétig elvégezhető az abortusz.


Azt még hozzáteszem, hogy szerintem a fogantatás pillanatától élő ember. Mondhatom, hogy inkább abortusz ellenes vagyok. Ezt úgy fejezem ki, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ne essek teherbe, ha nem akarok gyereket. Ha mindenki megtenné ugyanezt, akkor tized ennyi abortusz nem lenne.

Más életébe nem szólhatok bele.

2017. nov. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval.
2017. nov. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Nem tiltanánk be attól, hogy kimondják. Épp erről beszél a doktor úr, hogy szükséges rossz a nők védelmében hogy ugye ne otthon maguknak.Ti láttátok a videót amit linkeltem? 7 perc. Kérem az válaszoljon aki meg is nézte.A fogamzásgátlási kultúránk stb. hiányosságait említi fő okként. ahol ezt komolyan veszik, ott szintén legális az abortusz, de alig élnek vele. Nálunk meg több mint 30.000 van évente.
2017. nov. 18. 08:53
 7/48 anonim ***** válasza:
80%

Én nem ellenzem, pl ha beteg lenne a magzatom nagy valószínűséggel én is elvetetném. Illetve ha betiltanák akkor esélyes hogy megnőne a csecsemőgyilkosságok, az illegális (és akár veszélyes) abortuszok, valamint az állami gondozott gyerekek száma. Illetve nagyon sok olyan gyerek lenne, aki nélkülözésben, szeretetlenségben nőne fel.

Pont ezek miatt sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a fiatalok felvilágosítására, a védekezés fontosságára, mert aki odafigyel az nem fog "véletlenül" teherbe esni. "Baleset" persze előfordulhat, de max 1-1 az életben, nem pedig évente.

2017. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező

Nem jó a link

2017. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
52%
Egyet értek a 7-es válaszolóval
2017. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
60%

Mindenki tisztában van vele, hogy a magzat élő ember. A vita nem ezen zajlik, hanem hogy több joga van-e az egyik embernek az élethez, mint a másiknak a testi integritásához. Mivel a törvény számos esetben kimondja, hogy akkor sincs jogod dönteni másnak a teste fölött, ha az életed múlik rajta (nem vehetik el másnak a fél veséjét akkor se, ha meghalsz; nem kényszeríthetnek mást vér- vagy csontvelődonorságra akkor sem, ha meghalsz; még ha egy elhunyt ember szervére lenne szükséged, még akkor is dönthet úgy, hogy neki fontosabb, hogy egészben temessék el, mint az, hogy életben maradj). Ebbe teljesen jól illeszkedik, hogy akkor is dönthetsz a saját tested fölött, ha egy pár hetes nem érző, nem gondolkodó magzatról van szó, nem csak akkor, amikor egy már érző, gondolkodó, családja és barátai által szeretett gyerek vagy felnőtt élete a tét.


Senki nem tagadja, amit Czeizel prof állít, én személy szerint nagyon tisztelem őt.

2017. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!