Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Csak a 12. hétig lehet elvetet...

Csak a 12. hétig lehet elvetetni a gyereket?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok , január végén töltöm a 18at. Lehet , hogy terhes vagyok és biztos , hogy elvetetném. A baj az, hogy a szüleim egyáltalán nem tolerálnák ha megtudnák , sőt... Az lenne a kérdésem, hogy ha a 12. hét pont a szülinapom előtt járna le , akkor semmi esély arra, hogy elvetessem ? Egyáltalán nem akarom belevonni a szüleimet , amit kapnék tőlük, azt nem tenném zsebre. Viszont ez se 100%ig biztos. Kimaradt a menzeszem, de fogalmam sincs hogy lehet , mert nagyon odafigyeltünk. Védekeztünk , semmi hiba nem csúszhatott be. A menszesz mégis kimaradt . Fogalmam sincs mit tegyek.

2017. dec. 3. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországon, igen a 12. hétig. Jobb lenne ha csinálnál egy tesztet.

És két három hét mire elintéződnek a papírok.

2017. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Később csak akkor veszik el, ha rendellenessége van magzatnak, vagy kiskorú az anya
2017. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Szia


Először is ne pánikolj.. A kimaradó vagy késő menzesz nem mindig terhességet jelent.

Vegyél egy tesztet.

Mikor volt meg utoljára?

Mikor szexeltetek?

17 év alatt tovább el lehet, mint 12 hét, de semmiképpen nem ajánlom, mert komplikáltabb a dolog, egy akkora baba már túl nagy, hog csak úgy kiszedjék.

17 év alatt minidg kelll szülői beleegyezes, vagy gyámhatósági engedély, de ha van szülőd akkor az utőbb esetben is megtudják.


Szerintem egy teszt után okosabb leszel.

Ha pozi, akkor beszélj a barátoddal, neki is tudnia kell róla.

Te ismered a szüleidet, hogy vele, vagy inkább egyedül mondod el.

Mert az nem kérdés, hogy el kell mondanod.. Ha pozitív, akkor az csak úgy nem fog elmúlni..

A döntésed megszületett, gondolom jól átgondoltad.


Nem szabad húzni az időt, mert az fogy..

2017. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utoljára oktober végén jött meg. Nem tartom számon, tudom, hanyagság , de mindig fáj előtte a hasam , az jelzi , hogy beteg leszek. Ha jól emlékszek november közepe fele feküdtünk le. Nem vagyok annyira bepánikolva amennyire kéne szerintem . Lehet érezni azt ha nem terhes az ember ? Egyáltalán nem érzem magam annak. Semmi változás. Kimaradhat esetleges nemi betegségtől is ?
2017. dec. 3. 21:33
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.. Én 11 hetes terhes vagyok és nem érzem..semmit...csak nem mentruálok.. És láttam az Uh-on a babát...


Szóval nem feltetlenül van tünet..

Tehát ha októberben menstruáltal, akkor mivel mar december van késik.. 500 ft a tesco-ban egy teszt..vagy vegyél dm rossman.. Ami van a közeledben..( nálunk, ha valaki a patikában vesz, mivel falu, eleg hamar eljár a szaja valakinek, ezért nem ezt írtam kezenfekvőnek tűnik pedig)

Kimutatja ha terhes vagy...

2017. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a melled lehet érzékeny, nekem csak ennyi tünetem volt az első 6 hétben. Ha nem teszteltem volna, nem is tudtam volna, hogy terhes vagyok.
2017. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

18 év alatt 18. hétig végeznek abortuszt, viszont szülői beleegyezés kell, anélkül nem csinálják meg. Ha a szüleid nem egyeznek bele, de te nem akarod, akkor a gyámügyhöz lehet fordulni.

Ha betöltöd a 18 évet, akkor nem kell szülői engedély, viszont akkor csak 12. hét a határ.


Azért azt hozzátenném, hogy nem nagyon illene megvárni a 12 hetet se, ha tényleg nem akarod a babát.

Minél nagyobb a terhesség, annál gyakoribb a műtéti szövődmény is. Arról nem is beszélve, hogy 12. hét után vetélésindukció van. Tehát nem bemész, elaltatnak és mire felkelsz, túl vagy rajta, hanem adnak gyógyszert, amitől görcseid lesznek és "megszülöd". Szóval kicsit gondolkodj már el azon, mennyire érdemes homokba dugni a fejed.


Ha nagylány voltál ahhoz, hogy védekezés nélkül szexelj, akkor elég nagylánynak kellene lenned ahhoz is, hogy odaállj a szüleid elé, hogy bizony baj vam. De előbb esetleg csinálhatnál egy terhességi tesztet...

2017. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most látom, hogy védekeztetek. Ez esetben azért (ha tényleg megfelelő védekezés volt, nem a kirángatós módszer), akkor viszonylag kicsi az esély a terhességre. De akkor se dugd homokba a fejed, vegyél egy tesztet és meglátod.
2017. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ha nem lennének kíváncsiak , nem is segítenének . Pedig ahogy látom elég sokan válaszoltak , amit tényleg köszönök. Tesztet veszek , bár csak 2 nap múlva tudok , és addig is érdekelt , hogy ha netalántán baj lenne mit tegyek. Védekeztünk gumival mindennel , tényleg nagyon alaposan odafigyeltünk. Tudja, mindenki nem engedhet meg egy babát ilyen korban , főleg ha egyetemet tervez és nem gyerekre akar vigyázni. Megfontolt döntésen alapul az , hogy elvetetem, de nem hinném , hogy terhes lennék. Meglátjuk. Nem tartom magam nagylánynak sem , de ezt illetően azért kipróbálni se szabad ? Főleg ha már 1 éven túl is van a kapcsolat és ez volt a 3. együttlét és az első se a legelején volt... Még azokkal az emberekkel is megtörténhet bármi, akik sose gondolták vola. Ítélkezünk az emberek felett , de hogy igazán véleményt tudjunk alkotni , a történet mögé kell nézzünk.
2017. dec. 3. 22:23
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, nem kell ezekkel foglalkozni.

Mindenhol ott vannak, és osztják az észt. Ne vedd a szívedre!

2017. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!