Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit gondoltok az abortuszról?

Madri00 kérdése:

Ti mit gondoltok az abortuszról?

Figyelt kérdés
Sok országba tiltják. Szerintetek ez mennyire jogos? Mi a véleményetek erről?

2018. jan. 7. 21:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy nagyon-nagyon vitatott dolog és nagyon sok egyéb kérdést vet föl.


Én személy szerint nem tiltanám be, mert vannak olyan szélsőséges esetek, amikor valóban indokoltnak érezném. Pl: erőszakból fogant gyerek. Gyermekkorú anya..stb

2018. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Elottem szoloval egyetertek
2018. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

Én élet párti vagyok. Betiltani nem igazán lehet az abortuszt, itt nálunk a kommunizmus idején törvény tiltotta az abortuszt, de ugye mondani sem kell, hogy aki nem akarta a gyerekét, az talált angyalcsinálót, aki elvégezte a feladatot nem túl szakszerűen, súlyos következményekkel. Pl. Soha többet nem lehetett gyerekük, befertőződtek, kiderült az abortusz és az angyalcsinálóval együtt mentek a börtönbe.

Én nem mennék abortuszra. Ez is gyilkosság szerintem, de nem fogok hittéríteni a saját igazamról.

2018. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Vannak olyan körülmények, amikor talán ez a legjobb megoldás.
2018. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy írták, a tiltással csak azt érik el, hogy sokan kóklerrel, rosszabb esetben maguknak próbálják megoldani, amiből semmi jó nem sül ki. Nem egy szerencsés dolog nyilván, de ha már dönteni kell, döntsön az anya. Amúgy meg ha az említett országokban nem tilos állatot enni, akkor az abortusz tiltását nettó álszentségek tartom.
2018. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképp sem jogos.

(Bár alapvetően ellenzem, de ez mindenkinek a magánügye, senki sem szólhat bele, nem is beszélve, amikor az élethelyzetnek orvosi vagy büntetőjogi vonatkozásai is vannak.)

2018. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem tiltanám be, mert ahogy mások már írták, vannak esetek, amikor "indokolt" lehet. Ráadásul a betiltással sem tudnák megakadályozni, az abortuszokat, legfeljebb nem ellenőrzött körülmények között történnének.
2018. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem tiltanám be. Mindenkinek a magánügye, hogy hogy rendelkezik a testével. Csak addig engedik az egészet, amíg nem beszélhetünk magzatról, egy kifejlett idegrendszerrel rendelkező babát már nyilván nem engednek abortálni.
2018. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Azt, hogy mindenkinek a magánügye, saját döntése. És semmiképp nem gyilkosság, az nem itt kezdődik.

Betiltani semmiképp nem szabadna, az súlyosan korlátozna a nőnek a saját testéhez való jogát. Hadd dönthesse el minden nő maga, hogy végigakar-e ezen az egesz procedúrán menni!

Sok esetben ez a legjobb döntés.

2018. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
14%

Hát lássuk. Az alábbiakban a saját véleményemet fejtem ki.

A gyilkosság bűncselekmény, ezzel mindenki egyet ért. De mit értünk egész pontosan gyilkosság alatt? Az emberi élet kioltását, vagyis megszakítását, elvenni az illetőtől a jövőjét és őt magát azoktól, akik szerették, szeretik és a jövőben szeretni fogják. A magzat egy emberi lény egy korai fejlődési szakaszában.

Az, hogy az embert születésétől fogva számítsuk embernek, felveti a kérdést, mi a helyzet a koraszülöttekkel? Egy hét hónapos baba az anyja hasában még nem ember, mert még nem született meg, de egy hét hónapos baba az anyja hasán kívül már ember, mert már megszületett? Ez az ember tipikus gondolkodásmódja, ha nem látom, nem is létezik (vagy legalábbis nem úgy, mintha látnám).

Ide tartozik, a "Még nem életképes" érv is. Van, hogy meghatározzák, meddig lehet elvetetni a babát. De ha egy koraszülöttet már életben tud tartani a tudomány, lehet, hogy eljön a nap, amikor a még elvetethető gyerekeket is életben tudja tartani, tehát az életképesség a tudománytól is függ. Ez nem erkölcsi kérdés.

"Még nem gondolkodik" Tudományos tény, hogy a magzatok igenis felfogják a körülöttük lévő világot, érzékelnek, éreznek. Komoly lelki problémák adódhatnak olyan embereknél, akiket nem szerettek a szüleik magzat korukban (még ha pl. aztán normális szülőkhöz kerültek is).

Az anya jogai... Azt már tisztáztuk, hogy a magzat ember, ennél fogva megilletik az emberi jogok, mint bármely más emberi lényt. Az anyának vannak jogai, de a babának is. Az anya döntése, hogy mit tesz a testével, de mi van a baba döntésével? Még ugyan gondolkodni nem tud, de rendben van helyette meghozni a döntést a saját életéről, ráadásul úgy, hogy nem is az ő érdekeit tartjuk szem előtt, hanem valaki másét, még ha az anyja is az?

"Vannak esetek, mikor indokolt" Erőszak/gyerekkorú anya: a gyerek aztán semmit nem tehet arról, hogy hogyan fogant. Igazán nem kéne őt büntetni a szülei tetteiért. Betegség: Van, hogy még magzat korban megállapítják, hogy ilyen, meg ilyen betegséggel fog világra jönni a gyerek, és ezért jobb neki, ha elvetetik. Számtalan eset van, amikor az orvosok tévednek, egy teljesen egészséges baba jön a világra, már ha a szülei hajlandóak vállalni, hogy még ha beteg is lesz, egész életében mellette állnak, gondoskodnak róla és szeretik. (Az én nővéremről születésekor állapították meg, hogy ha jól emlékszem, Down-kóros, vagy valami ehhez hasonló, aztán nem sokkal később a szüleim elmentek egy másik orvoshoz, ő meg megállapította, hogy semmi baja, és természetesen ma is ép és egészséges).

Az egyetlen eset, amikor én is megengedném az abortuszt, ha az anya élete veszélyben van. Mert ebben az esetben nem dönthetünk az anya halála mellett sem, ha az anya nem akar kockáztatni, pláne, hogy az anya halála a gyerek halálával járhat együtt. (Félreértés elkerülése végett: van, hogy az anya a szülésbe belehal, de a gyereket még megmenthetik, nem biztos, hogy mind a ketten veszélyben vannak).

2018. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!