Abortuszon átesett nők?

Figyelt kérdés
Akik élték már át,milyen tapasztalataitok vannak a témában? Nekem jövőhéten lesz,félek tőle fizikálisan és lelkileg is..Már befizettem a csekket,nem gond,ha már előtte egy héttel be van fizetve? Köszönöm a válaszaitokat előre is,kérem kíméljenek a lelki térítők.

2018. jan. 9. 10:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

19 évesen volt abortuszom.

Nem féltem, hanem minél hamarabb túl akartam lenni rajta.

Lelkileg nem volt nehéz, mert ez volt az egyetlen opció.

Így 15 év távlatából azt mondom, hogy akkor és ott, ez volt az egyetlen lehetőség. Jól döntöttem. Sosem bántam meg.


8 évvel később, tervezetten estem teherbe, az első hónapban sikerült, és tökéletesen egészséges terhességem volt. Szóval semmi "utóhatása" nem lett (amivel riogatni szokták az embert).

2018. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Csak az első válaszolót tudom ismételni: semmi fizikai, lelki utóhatása nem volt (huszonévesen volt abortuszom), ugyanis felkészültem rá, felelős döntést hoztam, tudtam, hogy ez az egyetlen jó döntés, így inkább vártam, hogy túllegyek az egész hercehurcán, és minden újra a régi legyen.

Nem tekintettem egy pillanatra sem úgy a terhességemre, hogy az egy élő magzat, nem terheltem magam ilyenekkel feleslegesen. Egy abortuszban nem kell tönkremenni: egy felnőtt nőnek el kell tudnia dönteni, hogy mit akar, milyen lehetőségei vannak: ha akarná a terhességet, ne vetesse el, ha ennek ellenére elveteti, tönkremegy lelkileg. Ha nem akarja, ne tartsa meg, ha így hoz felelős döntést, nem fogja megviselni lelkileg.

Ha akkor 22 évesen úgy éreztem volna, hogy de jó lenne megtartani, semmi sem tarthatott volna vissza ettől: minden követ megmozgattam volna, hogy a gyermekem élhessen. Én akkor nem akartam még gyereket, éppen ezért eszem ágában sem volt megtartani.

Rá 7 évvel fogant a kisfiam tervezetten, majd 9 évvel a kislányom szintén tervezetten, mindketten az első védekezés nélküli együttlétből. A terhességeim zavartalanok voltak.

Te miért veteted el? Ha szeretnéd a babát, mégis elveteted, nagy eséllyel fogsz összetörni.

2018. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Az előző két válaszolót tudom csak ismételni.

Semmi lelki, testi problémám nem volt belőle. Sem akkor, sem a későbbiekben.

Számomra az egyetlen és helyes döntés abban a helyzetben az abortusz volt, nem is volt kérdés, hogy mi legyen, mikor kiderült a baj.

Azonnal intézkedtem és minél előbb túl akartam lenni rajta. Nem depiztem rajta és nem emésztettem saját magamat feleslegesen, tudtam, hogy jól döntök, épp ezért nem is volt semmi lelki trauma, amit el kellett volna szenvednem és amit elvileg sok abortuszellenes szerint a nők kb 99%-a el is szenved.. (ami egyébként nem igaz, csak ijesztgetés)

Ma sem döntenék másképp, mint anno. Fiatal voltam, egyetemista, előttem állt az élet..

Nagyjából ennyi. Te se aggódj, ha jól átgondoltad és biztos vagy benne, h nem akarod, akkor ez lesz a jó döntés és nem leszel lelkironcs! Fel a fejjel!

2018. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem,nem akarom...ez egy nem kívánt terhesség. Bevallom őszintén,bár elég önzőnek fog tűnni,de én magától az eljárástól félek. A kórházi léttől,a tágítótól,a műtéttől.. Remélhetőleg semmi lelki traumát nem fog okozni,mert ez az én döntésem volt.Ahogy írtátok aki nagyon akarja,az megtartja..
2018. jan. 9. 11:48
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

A szülés sokkal durvábban megviseli a szervezetet.

Az abortusz kevésbé.

Fizikálisan a tágító lesz kellemetlen, a műtétet altatásban végzik, ébredés után nem lesznek olyan erős fájdalmaid. Pár hét, és felépülsz teljesen.

2018. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Ne aggódj, semmit nem fogsz érezni, annyi h a tágító kissé kellemetlen, de ki lehet bírni.

A szülés valóban ezerszer jobban megviseli egy nő szervezetet, mint egy abortusz, úgyhogy hamar túllesz rajta, kitartást.

2018. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

Kényszerpályán vagy, szülés vagy abortusz a lehetőséged.

A szülés ezerszer fájdalmasabb, veszélyesebb, és rengeteg lehetséges maradandó károsodással járhat. Erre gondolj.

2018. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi,annyira megértőek vagytok,pedig azt hittem majd jönnek az abortuszellenesek.. Kicsit rossz mert már 2 hete elkezdtem intézni,és csak jövőhéten műtenek,addig érzem a terhességi tüneteket is.. 9 hetesen fognak műteni,jól elhúzták...
2018. jan. 9. 12:49
 9/25 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem többféleképpen lehet hozzáállni előtte is meg utána is. Én előtte próbáltam minél tárgyilagosabban hozzáálni, testileg abszolút nem viselt meg, viszont évekkel később elkezdtem rájönni, hogy az abortusz totál nem az, aminek kényelmünkben és nagy felvilágosodottságunkban hinni akarjuk. Én iszonyúan megbántam, teljesen megváltozott a hozzáállásom ehhez az egész témához, pont azért, mert huszonévesen megtettem és csak jóval később fogtam fel. És nem, nem lettek teherbeesési nehézségeim, mindhárom gyerekem azonnal megfogant, gond nélkül kihordtam őket stb. Csak szerintem mi nők, akik a baba-vállalás gondolatát félredobva szexelünk, mert az nekünk jó, vagy mert a pasinknak nagyon kell, iszonyú nagyot hazudunk magunknak. Ha nem abortusznak hívnánk ezt a dolgot, hanem gyerekgyilkosságnak, máris kevesebb kedvünk lenne hozzá. Én személy szerint óva intek tőle azóta mindekit.
2018. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

Azt irod, h lelkileg felsz tole. De ha tutira tudod, h a babat nem hagyod eletben es biztos vagy abban h ez a jo dontes, mitol felsz?

En ugyanigy fekudtem be 8 eve huszonket evesen es megbantam. Ort is az en dontesem volt es nem akartam gyereket meg. Azota nem birom feldolgozni a buntudatot, pedig mar szuletett egy gyermekem. Ugyhogy nem ertek egyet azzal h ha most biztos vagy a dontesedben, kesobb nem fogod ezerszer is megbanni. En mindent visszacsinalnek es lelkileg nagyon hazavagott. Ugyhogy nehez helyzetben vagy sajnos:(

2018. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!