Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit gondoltzok, melyik jobb?

Ti mit gondoltzok, melyik jobb?

Figyelt kérdés
Anyuka szempontjából. Abortusz vagy örökbeadás? Miért ?
2018. jan. 16. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/119 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az abortusz.

Gyorsan túl vagy rajta még a legelején amikor pici a magzat, akkor még lélek sincs benne (legalábbis úgy mondják, a magzat 3 hónapos korában költözik a testbe a lélek).


Mi nem terveztük a 2. babát, sokat gondolkodtam az abortuszon, ám végül nem bírtam elmenni, megtartottuk.

Még most félidős terhesen is vannak bennem kételyek, hogy talán jobb lett volna, de már nincs visszaút.

Ha végigcsinálod, akkor érzed ahogy növekszik benned, mozog, akaratlanul is kialakul valamilyen kötődés, majd átélve a szülést, utána én személy szerint képtelen lennék lemondani róla.

Szörnyű lehet azzal a tudattal élni nap, mint nap, hogy valahol a világban él egy ember akinek te vagy az anyukája és lemondtál róla.

A gyerek szemszögéből nyilván az a jobb, ha megszületik és esélyt kap az életre egy örökbefogadó családnál.

2018. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/119 anonim ***** válasza:
24%

Aki abortuszra megy ne hívjuk már anyukának. Amúgy meg annak az abortusz, egyszerűen megoldja a gondjait.


A gyereknek pedig az örökbeadás egyértelműen.

2018. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/119 A kérdező kommentje:
Miért ne hívjuk anyukának? Nem csak első terhesség létezik
2018. jan. 16. 13:08
 4/119 anonim ***** válasza:
25%
Hát az nem anya aki megszabadul a gyerekétől a saját kényelme miatt.
2018. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/119 anonim ***** válasza:
40%
örökbeadás
2018. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/119 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam okot, ergo nemtudhatod mi miatt. Ne formáld át a kérdést csak azért mert frusztrált vagy :)
2018. jan. 16. 13:24
 7/119 anonim ***** válasza:
32%
Mi a jobb? Meggyilkolni a saját gyermeked, vagy jobbá tenni az ő, és egy évek óta babára vágyó pár életét? Szerintem egyértelmű...
2018. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/119 anonim ***** válasza:
57%

Szülő = Anya (ha elveteted akkor annak a babának nem leszel soha az anyja)

Örökbeadás. Az én lelkemnek jobb lenne, ha tudnám él és szeretik. Az abortuszt nem lehet visszacsinálni az örökbeadással van esélye a boldogságra.

De persze nem tudom egyiket se átérezni, mert szerencsére nem volt ilyen az életemben. Ezt a jelenlegi lelki állapotomban írom.

2018. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/119 anonim ***** válasza:
64%

Abortusz, egyértelmű. Most a nőről/anyukarol van szó.

Az abortusz negyed annyira sem viseli meg egy nő testet és szervezetét, mint egy terhesség kihordasa és mint maga a szülés. Az abortusz egy kis műtét, ami hamar megvan, nem marad ki a munkájából hónapokra, nem kell egy rengeteg kellemetlenséggel járó 9 hónapos terhességet vegigsznevendnie, az iszonyú fájdalmas szulesrol meg ne is beszéljünk. Tehát ha valaki eleve egyáltalán nem akarja azt a magzatot, akkor egyértelműen az abortusz a jobb választás a fenti okok miatt.

Az h van akinek nem jon össze a gyerek, az meg nem a kérdező, nem a szomszéd néni és semelyik másik nő felelőssége, sajnálatos, de nem a mi dolgunk ezt megoldani azzal h puszira kihordunk és megszulunk egy nem kívánt gyereket, csak h odaadhassuk valami idegennek..

2018. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/119 anonim ***** válasza:
54%
Egyértelműen az abortusz, mert egy lezárt történet, amit fel lehet dolgozni.
2018. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!