Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Volt néhány abortuszos kérdésem sajnos. Már túl vagyok rajta, nem is ez a lényeg. Minden egyes kérdésemre jöttek a privátok 3-4 embertől, minden egyes levélben ugyanazt írták szóról szóra, tehát ez egy bemásolt, előre megirt szöveg volt. És természetesen mindig ugyanazoktol az emberektől jött. A levelek lényege hogy ne vetessem el a babát, próbáltak hatni rám... A kérdésem, hogy ez nekik miért jó? Felnőtt ember lévén, miért nem fogadják el azt, ha valaki nem úgy gondolja mint ők? Vagy pénzt kapnak érte?
2018. jan. 24. 22:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
36%
Hűek az elveikhez
2018. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Enis az vagyok! Mégsem írogatok idegeneknek és parancsolgatok nekik hogy változtassák meg az életüket!
2018. jan. 24. 22:37
 3/32 anonim ***** válasza:
40%
Talán életfeladatnak érzik, hogy megmentsék a magzatokat?
2018. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Lehet... Mennyivel jobb lenne ha a már (nyomorban)élő gyerekekkel lennének elfoglalva...
2018. jan. 24. 23:42
 5/32 anonim válasza:
69%
Annyira nem értem az ilyen mentalitású embereket. Arról nem beszélve, hogy ők csak azt támogatják, hogy a nő szülje meg a gyereket minden körülmények közt, de a hátrányos helyzetben élő gyermekekre, egyedülálló anyákra már szarnak nagy ívből :D
2018. jan. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
31%
Itt nem arról van szó, hogy ki hogy gondolkodik, hanem, hogy megakadályozzunk egy gyilkosságot. Amihez nem, nem tartjuk tiszteletben senki "jogát", akkor sem, ha az életellenes jogszabály elfogadja. Nem, nem kapunk pénzt. De Te remélem jól érzed magad az után, amit tettél... (Ja, és én nem szoktam előre megírt szövegeket másolgatni, akinek írok, annak egyedileg írok.)
2018. jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%

5-ös!

Én ugyan nem írtam senkinek privátot, csak kérdezlek: Miből gondolod, hogy az egyedülálló anyákat, a nyomorgó gyerekeket nem segítik? Erről biztosan tudsz, vagy ez csak feltételezés?

2018. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Itt arról van szó, hogy az ő nézetük szerint az emberi élet a fogantatással kezdődik. Az ő gondolkodásukban nincs érdemi különbség egy felnőtt és egy kisgyerek, vagy éppen egy még embrionális, de nagyon is élő, fejlődő ember és egy kisbaba közt. Persze, más fejlettségi szinten vannak, mint ahogy a baba és a 10 éves is, de attól még lényegükben emberek, akinek az élete sérthetetlen.

Szerintük életkor vagy tudatállapot alapján dehumanizálni (nem is ember, csak sejtcsomó) és elpusztítani egy emberi életet bűn.

Nekik az abortuszos kérdés olyan, mint másnak a "Szerintetek megöljem a szomszédomat?" "Miként ölhetném meg a szomszédomat?" típusú kérdések.

Az emberi embrió nem embernek mondása csak egy kényelmi és jogi megoldás, ami lehetővé teszi, hogy kisebb lelkiismeretfurdalással vetessék el. Biológiailag bizony az embrió már csakugyan egy új emberi egyed, és míg pl. a védett madár tojásának összetörését kifizettetik veled ugyanúgy, mintha egy már kifejlett példányt pusztítottál volna el (és jogosan, elvégre tényleg elpusztítottad egy egyedét a fajnak) addig az emberi egyedet még nem védi a törvény ilyen idősen. De nem azért, mert tényleg nem ember még. Sokan esnek is poszt-abortusz szindrómába, vagy döbbennek rá erre akkor, amikor a tervezett gyereknek már a terhesség 10-12. hetén is örvendeznek, és őt már nem sejtcsomónak nevezik, mert éppen rosszkor jött.

Gyereknevelésre meg senki nem akar kényszeríteni senkit. Az életben hagyás nem jelenti azt, hogy fel is kell nevelni. Akármilyen lelki kín örökbeadni egy megszült gyereket, az ő szempontjából jobb, mint a veszélyes hulladék-égetőben végezni, és ennyit megtehetne érte az anyja, ha már szexelni tudott úgy, hogy nem akart abból gyereket. (Az abortuszok többségének ez a háttere.)

2018. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%

A sok abortuszos nő miért jön ide kérdéseket feltenni ha már döntött?

Akkor nem mindegy mi vár rá? Ha Úgyis elveteti akkor megtudja mi a menete. De a védőnő is biztos elmondja.

És néhány válasz igencsak bicska nyitogató. Engem nem érdekel ki hogy dönt, de amikor smileyt tesz oda vagy úgy Írja le, mintha a világ legjobb döntése lenne akkor én is fortyogok magamban.

2018. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Theressita ***** válasza:
50%

Hmmm.. volt már, hogy írtam privátot vagy nyilvános kommentet abortuszra készülőnek. Előfordulhat, hogy veled is "összefutottam" már, nem tudom.

Miért csinálom? Ha tőlem kaptál levelet, abban alaposan meg is indokoltam, nyilvánosan pedig nem fogom boncolgatni (volt hogy megtettem, de sokan gonoszul kiforgatták - idióta vitatkozásra meg semmi energiám, másrészt meg elég személyes és fájó indokaim is vannak). Viszont mindenkihez mindig tisztelettel szóltam.


Ha például valaki valamelyikőtök torkához fogna egy kést, hogy na most hogyan is nyiffantson ki szerintem, ugyanúgy azt mondanám, ne tedd, mert gyilkosság! Mindenki megérdemli az életet.


Én mindezeken túl sok örömöt és őszinte lelki békét kívánok neked! Nem ítéllek el, csak magát a az abortusz tettét és lehetőségét. Vannak a rokonok közt posztabortusz szindrómások - segítünk, ahol tudunk nekik is, nem vetjük meg őket, de visszacsinálni már nem lehet, egy élet pusztult ki örökre, s ezt ők is tudják - ezért szenvednek. Mint mondtam, neked viszont kívánom a lelked őszinte (nem a külsődleges "jó döntést hoztam" önáltatás) nyugalmát!

2018. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!