Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan tettétek túl magatokat...

Hogyan tettétek túl magatokat az abortuszon?

Figyelt kérdés

Kedves Hölgyek,

Nyilván tudjátok mind, hogy egy nő soha nem örömmel hoz meg ilyen döntést. Szeretném, ha ez alá a poszt alá nem a pocskondiázások kerülnének, hogy minden körülmény között lehet vállalni, ha már egyszer úgy alakult.

Én arra vagyok kíváncsi, hogy aki így döntött, azok a lányok hogyan tettél túl magukat ezen? Veletek maradt a párotok? Mennyi időre volt szükségetek az eset feldolgozásához/elengedéséhez,és tolerálta e párotok, hogy ez egy nehezebb időszak?


2018. jan. 26. 11:41
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Amikor Én átestem ezen a drasztikusnak felfogott dolgon, még nagyon a kezdeti stádium volt, egy sejtecske.

Ettől függetlenül utána sokat kikívánkozott belőlem, hogy beszélnem kell róla ahhoz, hogy fel tudjam dolgozni ezt. Párom az elején velem volt, megölelt, mellettem állt. Mondtam neki, hogy nagyjából fél évre biztosan szükségem lesz, addig lehet napi szinten elő fog törni belőlem egy fél órára-órára a téma, de mellette, előtte/utána olyan voltam vele mint egy normális kapcsolatban. Ezt nagyjából 1-2 hónapig tolerálta. A pszichológus téma is fölmerült, de tenni már nem tett érte, csak rámförmedt, hogy hagyjam már abba.

Később agresszív lett, fizikailag bántott, fél év múlva már nem voltunk együtt.

:(

2018. jan. 26. 11:48
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Hát én se bírnám az állandó hisztit. Te döntöttél így vállald a tetted következményeit ne sajnáltasd magad. Mindenkinek joga van az abortuszhoz, de nagyon nem bírom ha utána előadja a hattyú halálát. Gondolom senki nem tartott pisztolyt a fejedhez hogy ne védekezz normálisan aztán meg elvetesd a gyereked.
2018. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
#2-eske, apuciról valahogy egy szót sem írtál, ő hol van a te történetedben?
2018. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Na .. a 2# es pont azt teszi itt amit nem kéne .. Akkor elárulom mi terveztük a babát . Összejött majd kiderült ,hogy amit eddig biztosnak hittünk nem az .. egyik napról a másikra jött ,hogy mindenünk összeomlik . Te pl ha tudod azt ,hogy esetleg pár hónapon belül a te megélhetésed is nehézkes bevállalod a gyereket ? Nélkülözzön vagy örökbeadod és gondolkozol ,hogy úristen mi lehet vele ? Vajon jó szülőkhöz került stb ?! Én személy szerint a párommal együtt zokogva mentem abortuszra . Senki nem tudott volna segíteni ,hogy megtarthassuk. A párom velem maradt . Összeszedtük újra magunkat ,felépitettük még stabilabban a dolgokat és most várjuk a csööppségünket .
2018. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem senki nem akar pocskondiázni. Én sem pocskondiázásból írom, de valószínűleg azért bánt, mert belül pontosan tudod, hogy mit tettél. De ami nagyon lényeges, hogy ez nem minősíti általánosságban a teljes személyedet. Igen, amit tettél, az szörnyűség volt, amit nem kellett volna, jobb, ha nem áltatod magad azzal, hogy jól tetted, meg csak egy sejtecske volt nem, nem az volt. Ember volt, a gyermeked, akit Te megöltél.Nem tetted jól,ott, és akkor szörnyű bűnt követtél el(Ezt legbelül érzed Te is, mert különben nem bántana, illetve bántott volna.), de ez nem teljes személyed minősítése, csakis EGY tettedé. Te jó ember vagy, azért bánt, de az önigazolás, és az érzéseid elnyomása helyett inkább azt javaslom, hogy próbálj bocsánatkérésben, és jóvátételben gondolkodni. Írj egy bocsánatkérő levelet a kisbabádnak, és kösd fel egy héliumos lufira, meg próbálj másokat lebeszélni, akik erre készülnek. És bocsáss meg magadnak. Ami NEM ugyanaz, mint az önigazolás. Te ANNAK ELLENÉRE vagy jó ember, amit tettél. Ezért folytasd az életed. A múltat nem tudod megváltztatni, csak a jövőre nézve másképp csinálni.
2018. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

Először a kérdésre válaszolva: ismerek olyat, aki túltette rajta magát könnyen, és olyat is, aki nem.

4-es, te meg abban a tévhitben élsz, hogy a halál jobb, mint a rossz élet. Ugyanakkor gondolom, nem fogsz kiállni hirdetni, hogy atomozzák le Afrikát merő humánumból. Ha a gyerek 1 éves korában szegényedik el a család, akkor fojtsák meg a kispárnával? Nem...akkor beláthatod, hogy ugyanilyen jogtalan azt a gyereket megölni néhány hónappal korábban hasonló okokból. Az örökbeadás esetén meg a "Jó szülőkhöz került-e?" kérdés megúszható a nyílt örökbeadással, amikor is te választasz neki szülőt, és még rendszeres tájékoztatást is kérhetsz róla. Amíg valaki nem jut el oda, hogy a saját életét kész legyen eldobni, ne ítélkezzen nagy mellénnyel más emberek életéről és haláláról, arról, hogy nekik mi a jobb. Ezt mindenki maga tudja megítélni, nem pedig valaki más, aki jósnak hiszi magát, és azt hiszi, hogy a hátrányos indulás, nehezebb életkezdés már ok lehet az élet elvételére...merő "humánumból" persze.

2018. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4%
Ettől függetlenül jó babavárást kívánok nektek a 2. gyereketekhez, azt belátom, hogy nyilván nem vidáman tetted, amit tettél. Csak kérlek, bizonytalan anyáknak, akik esetleg tőled/előtted kérdeznek erről, ne javasold az abortuszt ezekkel a fenti érvekkel, ne légy részes abban, hogy azt válassza ő is.
2018. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%
4es, nem. Viszont nem bizonytalan megélhetésre vállalok gyereket. Addig duplán védekeztünk, míg nem lett meg a saját ház és a legalább 1 milliós megtakarítás, amivel simán kihúztuk volna ha úgy alakul. Ha meg várt és tervezett gyereket abortáltatnék, azt biztosan nem bocsájtanám meg magamnak. Mert nem tudhattad hogy pl pár hónapon belül nem rendeződik-e a helyzetetek, mint ahogy most rendeződött is, de annak a gyereknek, aki nem kérte a fogantatást, az életét már nem fogod tudni visszaadni, és ki tudja, milyen boldog lenne ha élhetne.
2018. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

#7, látom mindent bevetnétek azért, hogy csak a magzatpárti narratíva lehessen jelen...

Én a magam részéről továbbra is úgy vélem, hogy amíg lehetőség van az abortuszra, azt tartom a jobb választásnak az örökbe adással szemben. És ezt a véleményemet nem is óhajtom véka alá rejteni...

2018. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

"amíg lehetőség van az abortuszra, azt tartom a jobb választásnak az örökbe adással szemben."


KINEK?

2018. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!