Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Otthon miért csak receptre...

Otthon miért csak receptre adnak esemény utánit?

Figyelt kérdés

Én Belgiumban élek és itt bármi gáz van a patikában rögtön vehetsz.

Nem az lenne a lényeg, hogy minnél gyorsabban ehhez a gyógyszerhez juss? Akkor minek dokihoz menni egy receptért, főleg ha utána úgy is felírja.


Meg nálunk ha este 10kor történik a baleset akkor le lehet rohanni az ügyeletes patikába, és azonnal orvosolni a problémát. Nem ez lenne a leggyorsabb és leghatásosabb megoldás?


Vagy otthon elmennek feliratni előre, hogy legyen otthon ha gáz van?



2018. jan. 27. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Mert kzárják egy esetleges terhsséget. Meg mindennolyat ami kontraindikáció lenne. Én azt mondom jó ha nem lehet egy lórúgás hormon tartamú gyógyszert csak úgy megvenni.
2018. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Mert ha nem receptre lenne kapható, akkor minden buta ember kéthetente bekapna egyet, ahelyett, hogy rendesen védekezne, ezzel évekre tönkrevágva a hormonháztartását...
2018. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Feltehetőleg azért, mert a magyar emberek között több az ostoba, mint nyugatabbra. Mármint egészségügyi téren ostoba.

Igazából tényleg elég felesleges recepthez kötni, mivel gyakorlatilag semmilyen kontraindikációja nincs ennek a tablettának. Tehát az orvos is kb. annyit kérdez meg, hogy mikor volt az aktus és mikor a menzesz, és adja a receptet.


Viszont volt már, hogy bejött ügyeletbe valaki esemény utániért. Megkérdeztem tőle, hogy mikor volt az aktus, mire közölte, hogy "hát az már régen, de két napja késik"...Hát fogtam a fejem, és közöltem vele, hogy ilyen esetben terhességi tesztre van szüksége, nem esemény utáni tablettára.


Meg persze valamiféle kontrollt ad, hogy ne kapkodja be valaki minden héten.


Egyébként ha 24 órán belül be tudod venni, az teljesen jó, és 24 óra alatt azért el lehet jutni orvoshoz.

2018. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Mert akkora a hormontartalma, hogy ha valaki az előírtnál többször venne be ilyet, akkor tönkre vágná teljesen a szervezetét, a hormonháztartását. Szerencsére nálunk figyelnek erre.

Ugyanis ha ezt szabadon lehetne bárkinek felíratni, akkor szerinted hányan védekeznének megfelelően? Az ember egy része nem, ugyanis úgy lenne vele, hogy nem kell óvszer, majd felírat az illető egy esemény utánit. Aztán mikor megkomolyodik, vagyis megkomolyodna, akkor meg nézne nagyot, hogy sosincs rendszeres ciklusa, és nem jön össze mondjuk a gyerek, illetve különböző fertőzésekkel, nemi betegségekkel küzdene.

Amúgy meg, aki normálisan védekezik, annak nem lesz szüksége esemény utáni tablettára. Én 15 éve élek nemi életet és még sosem volt rá szükségem. Úgyhogy ahelyett, hogy recept nélkül árulnák az esemény utáni tablettát, jobban támogatnám, hogy az emberek már fiatal korban tanuljanak, írni, olvasni, szövegértelmezést gyakorolni és akkor el tudják olvasni az óvszer, fogamzásgátló használati utasítását és a gond máris meg lenne oldva.:)

2018. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szoval lenyegeben mert otthon hulyebbek az emberek mint itt hahahhahaha rendben, az valoban jo nagy barom leget aki ket hetente rohangal ilyenert... en meg sose vettem be es a baratnoim is eletukben max 1x, de ezek szerint otthon erre nagyobb szukseg van. Csak azon lepodtem meg, hogy kicsit macerasabb hozzajutni ott mint itt, de igy valoban van alapja az egesznek
2018. jan. 27. 13:28
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem hülyék a magyarok,csak elővigyázatosak.Nem kicsi a hormon tartalma,ahogy már előttem leírták.Ha csak úgy lehetne kapni,mindenki korlátok nélkül váltaná ki,mert szerintünk ez egy szuper védekezési módszer.Nem kell minden nap szedni,és a srácnak sem kell gumit húznia.Viszont rendesen bele tud piszkálni a ciklusba,és nyakra-főre szedve elég nagy bajokat okozhat.
2018. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

"Ugyanis ha ezt szabadon lehetne bárkinek felíratni, akkor szerinted hányan védekeznének megfelelően?"


ne idegesítsetek már fel. Tudjátok mennyibe kerül EGY SZEM esemény utáni tabletta?

Kb. 6200 forint.

Jellemzően azok nem képesek normálisan védekezni, akik a havi 1000-2500 forintot sajnálják tablettára vagy kotonra. Majd pont minden másnap esemény utániért szaladgálna...

2018. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
Az árán meglepődtem, nem is tudtam, szerencsére eddig nem volt rá szükség. Akkor lehet úgy kéne csinálni, hogy lehetne venni recept nélkül is, de mondjuk 15 ezerért, és akkor már tényleg megérné előre gondoskodni a védekezésről.
2018. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

egyrészt ha valaki olyan hülye, hogy ezzel akar védekezni, annak nem is gond, ha hazavágja a hormonháztartását. Másrészt 6-7e egy ilyen bogyó, nem hiszem, hogy havonta kapkodnák be.

Ugyanakkor mikor beüt a krach, nagyon gáz még a dokihoz rohangálni, pláne, hogy 10ből 8 sajnos olyan szinten lenézően kezel egy ilyen helyzetet, mint kb egy abortuszt (pedig egyiket sem lenne szabad), a 40 és a 15 éves lány esetében is. Nem régen olvastam, hogy a 20on éves lány az anyjával több óra után, a többedik kórházban kapott csak tablettát, lenéző pillantások közepette.


Szóval nem hiszem, hogy ezt a tortúrát valaki önként havonta lezongorázná.

2018. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, hogy havonta nem, de hamarabb nyúlna hozzá. Egyébként nyugaton sem "okosabbak" az emberek, ott is tudnának gondolom a nőgyógyászaton sztorikat mesélni, úgy, mint itt nálunk... Sok-sok baromságot tudnak alakítani, még magukat rendkívül okosnak tartó emberek is. Gondolom nem véletlenül határozott az engedélyező hatóság arról, hogy nem cukorkának való ez a tabletta.
2018. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!