Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusztablettát akkor most...

Abortusztablettát akkor most Magyarországon is lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Én azt olvastam, hogy legálisan hozzá lehet jutni, a nőgyógyász megkéri a megfelelő szerveket az egyéni gyógyszerbehozatalra és odaadhatja, mert a használata nincs megtiltva. Természetesen orvosi felügyelet mellett történne, mert tudom, hogy kockázatos. Illetve akkor Sztk-ban is lehet erre igényt tartani? Azt hallottam, hogy a Jahn Ferenc kórházban van erre lehetőség, az magánklinika?

Ne írjanak olyanok, akik ellene vannak, mert nem fognak lebeszélni. Nem tartozom senkinek magyarázattal, de védekeztünk, eleve direkt akkor szeretkeztünk, amikor alacsony volt a terhesség esélye, természetesen óvszerrel, de kiszakadt, másnap reggel rögtön vettünk esemény utánit, tehát még csak nem is az volt, hogy utolsó napra hagytuk, hanem azonnal intézkedtünk. Ehhez képest 6 napja nem jött meg és csináltam egy tesztet és halványan, de ott van a 2. csík. Sosem akartam gyereket és még iskolás vagyok, munka nélkül, úgyhogy egyáltalán nem fér bele az életembe egy gyerek.


2018. febr. 20. 17:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%
Akkor ha munkanélküli vagy a többszázezres abortusz tablettát miből fizetnéd?
2018. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Van félretett pénzem és felesben fizetném a barátommal, de teljesen mindegy, honnan szerzek rá pénzt a kérdés szempontjából. Egyetemre járok ami több százezer forint, egy gyerek pedig nem csak 1-200 ezer.
2018. febr. 20. 17:47
 3/32 anonim ***** válasza:
53%

De tudod te, hogy az ab.tabletta nem cukorka és napokig elnyúló, hosszú és fájdalmas vetélést okoz?


Egyébként nem tudom hol olvastad, talán ott érdeklődj! A kereső nem dobott fel semmi ilyesmit.


De aligha igaz. Amire nincs támogatás, annak a személyi feltételeit se fogják biztosítani, azaz az sztk-s megoldást el is felejtheted.

Amiről én tudok, az Bécsben 600 euró.

2018. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Magyarországon nincs gyógyszeres abortusz.
2018. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%
Bécsben nem a tabletta maga 600 EUR, hanem az egész procedura orvosi és laborvizsgálattal, tanácsadással, kontrollal, elhelyezéssel.
2018. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
63%

6, és? Mondtam én az ellenkezőjét?

Itthon se fogja senki ingyen kísérni a vetélését, még ha be is szerzi valahogy

2018. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
A Kérdező koncepciója nem rossz, egyedi importként elérhető... csak persze ehhez találni kell egy olyan orvost és intézményt, amelyik bevállalja.
2018. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Na és arra nem gondoltál, hogy önszántamból mentem önköltségesre? Megvolt a pontom, de az egyetem elvégzése után úgyis ki fogok külföldre költözni és ígyis-úgyis vissza kell fizetnem az államnak, akkor jobb előbb, mint később. Sajnálom, hogy ennyire nem futotta, hogy végiggondold, hogy vannak olyan emberek, akik nem akarnak az államnak hitelre tanulni (nézd meg a statisztikákat).

Holnap mindenképp felhívom a klinikát és érdeklődök, csak hátha valaki tud információt ezzel illetőleg.

Ha nincs rá lehetőség, akkor marad Bécs, csak előtte körbeérdeklődök, mert fölösleges lenne utazgatni, ha Magyarországon is megoldható lenne.

2018. febr. 20. 18:04
 9/32 anonim ***** válasza:
71%

Most felvágásból akarsz gyógyszeres abortuszt? Vagy miért?

A gyógyszer vetélést okoz. Sajnos volt benne részem. Ne úgy képzeld el, hogy egy sima menstruáció. Pénteken kezdődtek a görcsök, hétfőn távozott minden. :(

Az abortusz olyan, mint a missed ab műtét. Sajnos azt is "kipróbáltam": 10 perc rutin műtét, altatásban. Nem fáj. Délután lehet menni haza.

Szóval nekem érthetetlen, miért jobb egy vetélés.

Lelkileg így is, úgy is megterhelő.

Ha a 180-200 ezres kiadás nem probléma, az a 30 ezer nem vág földhöz.

2018. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
39%
Uolsó, arra gondoltál már, hogy van aki pl. kifejezetten a műtéti altatástól, a műtét alatti kiszolgáltatottságtól tart???
2018. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!