Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Azok tapasztalatai érdekelnéne...

Azok tapasztalatai érdekelnének, akik átestek már abortuszon. Mennyi idő alatt, hogy dolgoztátok fel? Megbántátok?

Figyelt kérdés

Volt valami rossz tapasztalatotok a műtétnél? Milyen volt a felépülés? Hogy álltak hozzá akik tudták? Mennyire voltatok biztosak benne, és hogy sikerült feldolgozni?


Tudom, hogy ez nehéz téma mindenkinek, ezért kérem, aki csak lebeszélni vagy beszólogatni tudna, az ne fárassza magát és másokat ezzel.



2018. febr. 23. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Mivel még nem szültem előtte ezért tágítót tettek fel. Az annyira fájt hogy konkrétan össze estem. A család normálisan viszonyult, elfogadták. Orvosok nővérek ápolók nem voltak lekezelőek (18 voltam). Pontosan nem emlékszem, de hamar helyre jöttem utána. Menzesz is vissza állt szépen. Meg nem bántam mert olyan embertől sikerült teherbe esnem aki képtelen lett volna apává válni/érni, de feldolgozni sosem fogom igazán. Mérlegelj mielőtt döntesz! Bármit választasz egy életre szól!
2018. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

19 éves koromban volt. Olyannyira biztos voltam, hogy ahogy kijött a teszten a második csík, azon agyaltam, hova kell mennem, mennyibe fog kerülni, hogy maradjak otthon a munkahelyről.

A műtéten nem volt semmi különös. Előző nap be kellett feküdni, másnap reggel műtét, aztán délután mehettem haza.

Lelkileg 1-2 nap volt feldolgozni, de akkor eléggé elfoglalt voltam, mert pakoltam, és költőztem az akkori "páromtól".

Most 33 éves vagyok, van egy fantasztikus 5 éves fiam, boldog házasságom, stabil életem.

Nem, sosem bántam meg egy pillanatra sem, hogy háttér és támogatás nélkül nem vállaltam a semmire egy gyereket. Nyomorogtunk volna egész életünkben, és talán haragudtam volna rá, hoyg miatta szr az életem.


A "feldolgozás" azért is ment könnyen, mert mindig tárgyilagosan kezeltem. Nekem a 2 csíkos teszt csak egy probléma volt, amit mihamarabb meg kellett oldani. SOsem számolgattam, mikor szültem volna, mennyi idős lenne, stb...

Mert ez volt az egyetlen opció, máshogy nem dönthettem. Így nem volt mérlegelés, nem volt mit "feldolgozni". És a mai napig tudom, hogy akkor jól döntöttem.

2018. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

2-es, mintha a saját soraimat olvastam volna. Nekem sem kellett semmit feldolgoznom, tudtam, hogy ez az egyetlen józan döntés. Akkor 21 éves voltam, most 34 vagyok, két kisgyermek édesanyja. Azóta sem bántam meg, sőt, néha belémnyillal, hogy mi lenne, ha akkor vállaltam volna...és elborzadok. Helyes döntés volt, anyukám mellettem volt, támogatott.

Az egyetlen fájdalom nekem is a tágító felhelyezése volt, az tényleg fájt. De más meg meg sem érzi, vagy csak egy apró nyilalást érez. Nem kell aggódni!

2018. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha valaki ablrtuszra megy, ha meghozta ezt a dontest ezert vagx azert folosleges utana ezen porogni. Utana is arra kell gondolni hogy miert dontott igy akkor. Hogy most valos ok vagy sem egy masik kerdes de egy multbeli dontes helyessegen utolag ragodni marhasag. Azon mar ugyse lehet valtoztatni.

Itt irta egyszer valaki kommentben: a helyes dontes az, amivel egyutt tudsz elni.

2018. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Ez nagyon egyszerű. Akik nem vesznek tudomást arról, hogy aki bennük van már(tehát már van gyerekük!Nem pedig lesz, vagy nem lesz, vagy akarja-e stb.)az egy létező emberi lény, azoknak sokkal könnyebb. Kb 60 évvel ezelőtt szentségtörés volt a gyermek elvetetése, ma már női jog. Se születni, se élni, se meghalni nem tudunk már. Ezt a tudást, az érzékenységet elvesztették az újabb generációk. De ahogy ma, holnap megölik a már létező magzatukat, úgy fognak ők is egy nap a halállal találkozni, mert mindenki meghal egyszer. Ma a magzat, holnap ti magatok. Ez van. (bocs. Nemrég temettem valakit).
2018. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Nekem fizikailag nulla volt, de lelkileg az évek múlásával egyre jobban és jobban bánom. Most 17 èves lenne. Szeretném nagyon.Szeretne ő is nagyon. Ugyanolyan édes tündérke lett volna picinek, mint azok, akiket megszültem és akikért rajongok. Iszonyú sokat sírtam emiatt évekig. Én csak egy- két baràtnőnek mondtam el, meg az apának. Mindenki rám hagyta. Nagyon sajnálom, hogy senki nem vett rá, hogy gondoljam át sokkal jobban. Meg hogy ne másokból induljak ki. Meg hogy ne csak a félelmeimre hallgassak. De én egyedül eldöntöttem, elmentem, és most már sehogy sem csinálhatom vissza, pedig bármit megadnék érte. Vagy legalább csak megölelhetném, megpuszilgatnatnám, bocsánatot kérhetnék az első gyerekemtől!! Szerintem nagyon gondold meg!
2018. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Mi van huszonegy százalékoska, most nem hazudozol hogy volt abortuszod, és jujdemegbántad?
2018. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

"mindenki meghal egyszer"

Ja. Te is. És akkor nem fogsz végre baromságokat beszélni.

2018. febr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

5.

60 éve is szentségtörés volt, mégis minden néni tudta itt a faluban, hogy melyik bábához kell menni, ha kimarad a vérzés...

Eltelt tíz év az abortuszom óta, és azóta minden nap azt bizonyítja, hogy akkor jó döntést hoztam.

2018. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Miért bántam volna meg?


Az "apja" aki addig annyira akart gyereket - kb azonnal lelépett, azt pedig tudtam, hogy egyedül NEM fogom vállalni.


Ennek jópár éve, a férjemmel közös lányunk épp az apja szakállát húzza :)

2018. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!