Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi időt hagyjak a barátomn...

Mennyi időt hagyjak a barátomnak átgondolni ezt? Mikor kell elkezdeni intézni a szükséges papírokat az abortuszhoz?

Figyelt kérdés

Csináltam teszteket tegnap reggel, aztán este is, és ma reggel is. Pozitívak lettek. Tegnap elmondtam a barátomnak és azt is, hogy részemről jöhetne a baba, hogyha ő is szeretné. Erre azt mondta, hogy ezt még át kell gondolnia, beszélnie kell a szüleivel erről.


Ő még gimis, most fog érettségizni tavasszal.

Júliusban költöztünk volna össze Budapesten, mert ő is elkezdi az egyetemet, én meg megcsináltam volna az Msc-t. Már elterveztünk mindent, alig vártam, hogy kicsit "szabadabbak" legyünk, utazgathassunk nyugodtan, romantikázzunk, stb. Mármint a szüleit eddig sem zavarta, ha nálam alszik hétköznap, vagy hétvégén elmegyünk valahová kirándulni, wellness-be, de neki azért máshogy kell tanulni/iskolába járni még, mint egy egyetemistának.


Most márciusban leszünk együtt két éve. Kérdeztem most, hogy beszélt-e már otthon a szüleivel, de mondta, hogy még nem, egyelőre magában próbálja elrendezni ezt az egészet, feldolgozni a hírt... Csak én holnap megyek orvoshoz késő délután és reméltem addig kitalálja, mit szeretne.

Anyukám szerint hagyjam most kicsit, ne akarjak vele lenni 0-24, ne hívjam, vagy írjak neki, hogy kicsit egyedül lehessen. De ez nagyon idegörlő, mert tőle függ minden. Ráadásul neki amúgy is szokása mindenhez pesszimistán hozzáállni és félek, hogy magában már elképzelte, ahogy tönkre megy az egész életünk egy baba miatt.


2018. febr. 25. 19:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%
Gyerek még, nem kell neki gyerek. Esélyes hogy neked se, hiszen még tanulsz. Anyagilag egészen biztosan rossz az időpont. A barátod meg npha azonnal nem ugrott ki a bőréből örömében, akkor nem akar gyereket. Ha most esetleg igent is mond, nem lesz ez hosszu eletu. ...
2018. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Anyagilag nem jelentene gondot a baba. Most dolgozom, hogy hazaköltöztem Pestről, de ezt is azért, hogy ne unjam el magam itthon, meg ne azzal teljenek a napjaim, hogy azt várom, mikor ér haza a suliból a barátom, vagy mikor van a városban valamilyen barátnőm, barátom.

Anyukám tudja még a dolgot, ő azt mondta, hogy a támogatásukra maximálisan számíthatok. Tudom, hogy önző dolog, viszont egyedül nem vállalnám be a babát, képtelen lennék rá. Én a barátommal együtt szeretném, és azt nem bírnám ki, ha elhagyna, vagy együtt maradnánk ugyan, de azt érezném, hogy boldogtalan velünk.

2018. febr. 25. 19:34
 3/34 A kérdező kommentje:
Ráadásul én is attól félek, hogy most igent mondana, meg benne lenne, hogy babánk legyen, de esetleg hetek múlva meggondolná magát, vagy kiderül, hogy csak miattam, az én boldogságom miatt mondta, hogy oké. És most még tudunk változtatni a helyzeten, de két hónap múlva már nem...
2018. febr. 25. 19:48
 4/34 anonim ***** válasza:
61%

Gyerek még, úgy ott fog hagyni mint a sicc, ha van gyerek ha nincs, csak idő kérdése.


Egyébként sosem értettem, hogy valaki miért teszi függővé a SAJÁT GYERMEKE megtartását! Mintha egy férfi megléte örökre szólna onnantól fogva...


Onnantól kezdhezed el intézni, hogy papírod van róla, hogy ÉLŐ terhességről van szó

2018. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, mindenképp tisztességes és becsülendő, hogy akkor vállalnál gyereket, ha mindketten ezt akarjátok.

"Csak én holnap megyek orvoshoz késő délután és reméltem addig kitalálja, mit szeretne." - ez viszont bocs, de nem reális, hacsak nem eleve eldöntött valamelyik irányba. e is csak holnap tudod meg, hogy egyáltalán mennyi idős az a terhesség, ha a "szokásos" 5-6 hét körüli, akkor 1-2 hetet nyugodtan rászánhattok az alapos átgondolásra, átbeszélésre és döntésre, hisz ez a döntés hosszan kihathat mindkettőtök életére.

2018. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%
Mióta késik? Ha csak pár napja, akkor holnap semmit nem fog még látni a doki, csak kb. 2 hét múlva tudja az élő terhességet megállapítani. Addig abortuszt sem tudsz intézni. Bár szurkolok, hogy ne is kelljen, de ha az apa is akarja, akkor sem biztos, hogy ti együtt maradtok. Sőt. Neki gimi után egyetem, akkor élne még csak igazán. Csakis te dönthetsz ebben. Az életetek tönkremegy, ez nem vitás, de ha nagyobb lesz, akkor lehet folytatni. Az nem derült ki, te hány éves vagy.
2018. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
52%
Ha a kedvéért elveteted, akkor pedig te nem fogsz majd tudni jó szívvel benne maradni a kapcsolatban.
2018. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
52%
Ne tőle tedd függővé a döntést. Ha te szeretnéd a babát, akkor tartsd meg.
2018. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
44%

Bocsi de mi az, hogy tőle függ minden?

A nagyobb döntés a nőn szokott lenni, mert ha nagyon akarja akkor egyedül is megtartja, de te nem akarod

2018. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
De, én szeretném, viszont csak Vele. Nem akarnék egyedülálló anya lenni. Én családot akarnék, később még gyerekeket. Nem azt, hogy egyedül kelljen megküzdenem minden nehézséggel, senkivel ne oszthassam meg a boldog pillanatainkat, ne legyen mellettünk a pici apukája, az én társam és szerelmem.
2018. febr. 25. 21:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!